FTP server - ping jde, připojení nejde, proč?

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 20. 5. 2020 16:19

Aha - tak to jsem to v tech bankach cela leta delal spatne ;)

Jak se podle tebe odlisuje "realna" a "virtualni" DMZ?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 23. 5. 2020 08:05

Tak "akce" DMZ nezabrala. Pořád píše IP nenalezena. Asi jsem měl ještě upřesnit, že úložiště je USB HDD připojený k routeru. Když ho připojím k PC, tak je vidět, že fotky z kamery na něho stále chodí...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 5. 2020 10:08

No to si upřesnit měl úplně na začátku tohoto vlákna, protože samotný router si do DMZ nastavit nemůžeš. V tomhle případě některé routery mají vestavěnou funkci FTP serveru (FTP share) pro USB úložiště. Např. můj RT-AC1200G+ to má pod "USB Application" > FTP Share.

Pokud toto tvůj router neumožňuje, tak máš jednodušše smůlu - kup si Raspberry Pi 3 (či novější), připoj k němu požadovaný USB disk + příslušné služby (Samba, FTP, ...), připoj k routeru a v něm jej pak nastav jako DMZ.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 23. 5. 2020 15:32

Jasně, omlouvám se,nějjak mi to uteklo. Jinak můj router to podporuje a 2 roky to vše normálně fungovalo. Až teď ta hláška...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 5. 2020 11:09

No když to fungovalo tak musíš zjistit co se změnilo že to nefunguje?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 24. 5. 2020 12:14

No právě že si nejsem ničeho vědom, že by se změnilo...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 24. 5. 2020 17:42

A a DDNS adresa ti funguje? Podle zbytku screenshotu je jasne, ze pouzivas DDNS - tam se mohla zmenit spousta veci, vcetne toho, ze adresa "preskocila" z verejne na neverejnou.

Nejdriv zjisti jestli je to pouzite jmeno prelozene na spravnou IP adresu. Pak se zkus pripojit primo na IP, abys zjistil jestli to funguje alespon tak.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 25. 5. 2020 08:22

DDNS funguje, mám free verzi od no-ip, kterou musím akorát jednou za 30 dnů potvrdit. Teď mi pro změnu vyskakuje hláška připojení se nezdařílo, místo IP nenalezena...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 5. 2020 08:38

Co znamena "funguje"? Prelozi se pri dotazu zvenci na tu spravnou adresu?

Pokud bys napsal primo konkretni adresu, muze to nekdo vyzkouset. Tohle vesteni z kristalove koule, kdy na dotaz utrousis jednu nekompletni informaci, nikam nevede.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 25. 5. 2020 09:27

Omlouvám se, při zadání mojí ddns adresy se připojím k Air Cloud Asus, čili k v podstatě k FTP serveru. Přes TC to prostě hapruje...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 5. 2020 09:49

Zadani DDNS adresy *KAM* ? Do weboveho prohlizece? To by znamenalo, ze mas administracni rozhrani routeru pristupne zvenci. To neni dobry napad.

Pokud ti jde pripojeni pres web a ne pres FTP, tak je prakticky nemozne aby ti to hlasilo "IP nenalezene". Opis to chybove hlaseni presne prosim.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 25. 5. 2020 10:45

Jo, přes webový prohlížeč. Chybové hlášení je na screenu u mojeho příspěvku ze dne 20.5. v 9:58.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 5. 2020 11:17

Zkontroluj si, ze v tom FTP klientu (TC?) mas uplne stejnou adresu jako v prohlizeci. Neni moc realne, aby ti prohlizec fungoval zatimco FTP tvrdilo ze IP neexistuje. Muzes to zkusit z prikazove radky pomoci "ftp adresa.ddns.net".

Pokud ani to nefunguje, tak mas zrejme nastavenou nejakou proxy v prohlizeci.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 25. 5. 2020 15:41

Tak jsem si vyřídil jinou DDNS adresu a už to funguje. Nevím, čím to bylo, ale už mě to štvalo. Každopádně díky za ochotu.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 5. 2020 16:26

Bezva :)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků