Zálohovací software | WS08R2

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod k0Seek 28. 7. 2010 09:20

Ahoj,
máte někdo odzkoušený nějaký freeware zálohovací software pro Windows Server 2008 R2?

S tím nativním nejsem moc spokojený, kromě toho, že umí na síťové úložiště jen jednu zálohu zpátky tak taky bez jakéhokoliv upozornění prostě prostě nezazálohuje i když to je naplánované.
k0Seek
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 28. 7. 2010 10:13

ja zalohuju cobianem, nejsem si tim sice zcela jist ale nevidim duvod proc by nemel bezet na serverovem os. umi se nacist jako sluzba.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WarCZ 18. 8. 2010 17:54

používáme DPM a není to žádná výhra :o( Nejlepší je si udělat vlastni backup :o(
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nexus_sk 6. 9. 2010 12:39

k0Seek píše:Ahoj,
máte někdo odzkoušený nějaký freeware zálohovací software pro Windows Server 2008 R2?

S tím nativním nejsem moc spokojený, kromě toho, že umí na síťové úložiště jen jednu zálohu zpátky tak taky bez jakéhokoliv upozornění prostě prostě nezazálohuje i když to je naplánované.

Ono ten nativny SW nie je zly, vie toto robit, ale iba na iSCSI zariadenie (holt, gold certifikovany partnery panov od MS chcu predavat svoje iSCSI produkty, tak nie je velmi na vyber).

U jedneho zakaznika som tento problem vyriesil "zadara", skrabajuc sa lavou nohou za pravym uchom :(.
Zakaznik ma NAS, kam sa zalohoval stary server a tento novy sa tam proste naplanovane zalohovat odmietol. ALE mame dobu virtualizacie, tak preco nevirtualizovat nejake to iSCSI zariadenie? Tuto istu otazku si polozili aj pani bussinessmani a mame tu krasne riesenie, ktore mozete najst na http://www.starwindsoftware.com/.
Jedna sa o mali SW (podotykam, ze obsluzna konzola je pekne presperkovana, takze pri stahovani instalacky 90% z nej tvoria prave kvalitne obrazky).
Princip je jednoduchy: SW vytvori virtualne iSCSI zariadenie, na ktore sa da vpohode zalohovat tymto sposobom. Samozrejme, subor s virtualnym uloziskom je mozne ulozit kdekolvek - aj na sietovu zlozku nejakeho zariadenia :).
Pani bussinessmani si chcu svoje krasne obrazky nechat pekne zaplatit. Nastastie existuje aj "free" verzia, kde je nutne sa ale registrovat (prisiel mi od nich az jeden spam, na ktory som patricne reagoval, nic zaskodnicke som si po polroku pouzivania nevsimol). Ak by ste ale potrebovali zalohovat vacsie objemy dat, tak sa treba skutocne obratit na iny licencny SW, pripadne kupit zariadenie, ktore standard iSCSI ma.

Suhlasim, je to take riesenie pritiahnute za vlasi, ale mozno pomoze ...
Nexus_sk
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 16. 9. 2010 17:29

pobavilo :-) Zajímavé řešení
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nexus_sk 4. 1. 2011 11:58

Tak som si prisiel opat poplakat ...

Free riesenie od StarWindu z dlhodobejsieho hladiska sposobovalo pady servera v rozsahu cca tyzden az tri tyzdne. Pad bol atypicky v tom, ze server sa zrazu spraval pretazene, vsetky jeho sluzby mali velmi dlhu odozvu a niekedy sa na dialku nedal ani restartovat. Bola tam verzia 5.3. Medzicasom mi prisiel spam s vychvalenim novej verzie (5.5). Dufajuc, ze to pomoze, som klikol na odkaz na stiahnutie, vypytalo si to registracne udaje, ktore som pri registracii zadal a dostal som prstom do oka s tym, ze konto neexistuje. Fajn, tak sa zaregistrujem opat. Pri vyplnani tam bola poziadavka na znamu premennu v podobe mailu, kde ma registracny formular poslal s mojou GMailovou adresou tam, kde ani slnko nesvieti. To uz som sa v tomto chladnom obdoby zohrial pekne do biela a napisal som tetuske obchodnicke zeravy mailik, ktory si za klobuk neda. V zasade obsahoval iba dva dotazi - co sa stalo s free verziou a preco mi nefunguje registracia. Po cca dvoch dnoch mi prislo decentne vyrozumenie (tentokrat len na tri riadky), kde tetuska obchodnicka iba skonstatovala to, co som uz vedel a slusne mi ponukla najlacnejsiu komercnu verziu iba za 999$ (kde na tie batovske ceny chodia?). Myslim, ze nema zmysel ju posielat niekam, kde uz evidentne je, tak som na celu komunikaciu zabudol.

Resume:
- free verzia nemusi byt sustavne free
- free konto naviazane na nejaku free verziu je po zruseni free verzie zrusene tiez
- obchodny manazer spolupracujuci s M$ je v zasade nenazrate prasa

To mi ale situaciu neriesilo, tak som sa zacal pytat pana googla, co s tym. Free riesenie som opat nasiel (netusim, ako dlho bude free). Tentokrat skusim KernSafe.

Po nainstalovani a nerestartovani (trochu som zacal pochybovat, ked si to v zavere nevypytalo restart) sa spustilo trochu archaicke rozhranie, ktore ale obsahuje vsetky potrebne funkcie. V licencovani je moznost zaskrtnut free verziu a nasledne program ukoncit a opat spustit. Program si dokonca nevypytal ani meno a mail! Vytvoril som teda iSCSI jednotku, pripojil cez iCSCI atendanta a nastavil zalohovanie prave na tento disk. V priebehu konfiguracie zalohovania sice atendant hlasil, ze taky disk uz neexistuje a nepomohlo ani restartovat potrebne sluzby, tak som restartoval rovno cely server. Po restarte sa to spravalo rovnako, tak som z neho zmazal definiciu portalu a zadal na novo - tentokrat uz disk pripojil spravne.

Dnes som kontroloval zalohovanie na tom serveri, vyzera to byt OK, otazkou zostava, ako dlho. Mozno si po mesiaci pridem opat poplakat ...
Nexus_sk
Junior