Tip na dobry mailhosting cca 10 schranek celkem 5-10GB

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mosquito 6. 3. 2013 16:20

SHANIM zkusenosti a doporuceni se zrizenim MAIL HOSTINGu

- s cca 10ti emaily pro jednu domenu
- vybornou dostupnosti, spolehlivosti a rychlosti
- prostor pro emaily celkem min 3GB, idealne 5-10GB,
- se zabezpecenym POP a SMTP,
- dobrym antivirem a antispamem
- forwarding zprav na mobilni email ci notifikace na mobil by byla prima
- kdyby byl nejaky maly prostor pro FTP ci web taky fajn, ale neni nutne

premyslim o:

http://www.forpsi.com/package/package_email.php
+ balicek GIGA = cca 540 kc s dani rocne za 10GB

http://www.web4ce.cz/cz/webhosting/balicky/mail.html
cca 360 kc s dani rocne za 5 GB

http://www.czechia.com/detail-programu/email-pro/
cca 1220 kc s dani rocne za 20 GB + miniweb

mate zkusenosti ? nebo mate nejaky jiny tip .. podelte se, diky
mosquito
Junior

Odeslat příspěvekod mosquito 6. 3. 2013 17:09

Haunter (Google) + Bari007 (Office365) diky, ale vase reseni je cca 10-20x drazsi (10 uziv * 100-150kc/mesic * 12 = 12000 kc rocne) nez varianty ktere skutecne potrebuji (planovani schuzek a online editory nepotrebuji) 8-S
mosquito
Junior

Odeslat příspěvekod Haunter 6. 3. 2013 21:01

Tak tyhle řešení jsou podle mě spolehlivé a profesionální, jakože hodně firem právě šetří na IT a ani se neuvědomuje o co přichází ;-) Ale tak určo někdo poradí ještě líp
Haunter
Junior

Odeslat příspěvekod PavelBBB 7. 3. 2013 19:28

jako vždy mam otázku jak dulezita mas data v mailech a jestli neuvazujes o vlastnim serveru, office365 je fajn ale zatim se mi nepodarilo najit ochodni podminky a po dotazu na atcomp se mnou chvilku komunikovali pote co vymamili ico firmy ktera by mela zajem tak si to zacli vykomunikovávat sami s klientem :) po dotazu na obchodni podminky komunikace zamrzla z jejich strany na všech frontách :) u forpsi aspon mas jasne obchodni podminky ale... a proto mam vlastni server.

pavel
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 3. 2013 20:06

Co přesně máš na mysli obchodními podmínkami Office 365?

Něco máš už třeba zde http://www.msonline.cz/cs/poskytovane-s ... office-365
http://www.microsoft.com/en-us/legal/in ... fault.aspx

A hlavně přímo na webu O365 http://www.microsoft.com/cs-cz/office36 ... enter.aspx

V pracovní době můžeš přímo z webu kontaktovat pracovníka pomocí chatu na webu O365.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Terminator3 7. 3. 2013 21:13

Terminator3
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 8. 3. 2013 20:43

Kvalitni mailhosting zdarma neexistuje. Jdes-li po cene, tak skoncis u garazovky typu spravnezakriveneovocedlesmernice.eu a nemas zadnou jistotu, jak se s Tvymi daty nakladano, jaka bude dostupnost atd. Kdyz prekousnes zakonne podminky, nema O365 prilis velkou konkurenci (Google v tomto ohledu nema co nabidnout). Dostupnost a bezpecnost bude uplne jinde.

Optimalnim resenim je samozrejme vlastni reseni (fyzicky, ci pronajaty virtualni server ... ), ktere mas pod svou primou kontrolou. Takove Kerio je jednoduche a funkcni.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod MouseKey 27. 3. 2013 11:48

Místo té poslední nabídky bych zvážil neomezený hosting od WS - neomezený počet mailů a aliasů za 1428,- s DPH/rok - cena jen o malinko vyšší, ale prostor a web k tomu navíc bez limitů..to jen kdybys k těm mailům chtěl i víc.
MouseKey
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 3. 2013 11:52

Ale to je pořád jen to samé, co se tady řešilo - doplňková služba k webhostingu s odpovídající (ne)kvalitou.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod distro 14. 4. 2013 12:10

+1 O365, zkoušeli jsme ve firmě pro cca 10 schránek, a je to perfektní řešení. Problém je cena, podmínky.

@mosquito
- měli jsme dříve klasický hosting + 10 schránek, a bylo to vyloženě zoufalství. Jde o to, že webhosteři lákají na neomezené počty schránek a velké prostory pro schránky a kdoví co ještě, ale ve skutečnosti při aktivním denním využívání více mail účtů začneš mít problémy s rychlostí/odezvou a další paletou omezení, který Ti hostingová společnost nesdělí při vytváření účtu. Omezují počty bežících procesů, takže když máš schránky aktivně připojený v několika zařízením a současně 10 lidí synchronizuje poštu a odesílá/přijímá emaily, tak je to téměř nemožný...
- podle mých zkušeností se klasický mailhosting hodí tak akorát jako přídavek k hostingu stránek firmy pro využití na info@ maily ... na seriozní práci nevyužitelný, navíc tam nastává problém, jak efektivně vyřešit vlastní zálohování emailů zaměstnanců + nemáš maily plně pod kontrolou.
- pokud chceš profi řešení na win/ms office a nemáš hluboko do kapsy, tak je O365 perfektní řešení,
- pokud jseš větší dobrodruh a máš někoho, kdo se za rozumnou cenu může postarat o hotfixy/update a kontrolu zabezpečení vlastního mail serveru, tak Ti doporučuji objednat VPSsku a na ní dát iRedMail server. Mail server pak pojede jen pro vás, budete mít plnou škálu nastavení podle potřeb a zálohovat můžete jednoduše (rsync atd.). U mě ve firmě zálohujeme maily offsite přes Cyphertite. Na instalaci a správu nepotřebuješ být zrovna linux guru, a v podstatě to jede při strandardním nastavení "out of the box". iRedMail je zdarma (je to v podstatě jen překonfigurovaná sada aplikací, který dohromady tvoří jednoduchý mail systém - postfix/dovecot/mysql-ldap/roudcube + amavis/clamav). Jedeme takhle už přes rok a celý mě to stojí kolem 8k/rok vč. správy a ceny za vps.

Hodně štěstí při výběru řešení a fajn den!
d.
distro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Firestone 30. 4. 2015 08:22

Zdravím, rád bych občerstvil toto téma...
Neposunulo se něco v těchto službách? Když bych nechtěl vlastní server, tak stále je nejvhodnější a nejspolehlivější volbou MS/Google? Nejsou k dispozici nějaká profi levnější řešení než MS/Google, ale ne ve stylu přidruženého mailhostingu k webhostingu a taky aby nebyly používané SMTP servery poskytovatele permanentně na black listech s neustálým řešením delistace?
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Libcak01 22. 5. 2015 17:39

Já už jsem na MS i Google dávno zanevřel. Teď mám emailový hosting u Netfox.cz a nemůžu si to vynachválit. Cena je super, propojení s Outlookem proběhlo perfektně a komunikace s poskytovatelem je vždy bezproblémová. Navíc nebyl problém, ani když jsem si začal trochu víc "vymýšlet". Mám účetní firmu, takže hodně oceňuji i zálohování dat z e-mailů. Do ničeho jiného už bych nešel...
Libcak01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Firestone 24. 5. 2015 09:05

A jak je na tom důvěryhodnost serveru (přítomnost jejich SMTP na black listech)? Nezaznamenáváš s tímto problém? A ke stahování pošty se jede na MAPI, anebo IMAP?
Btw ta cena 150 Kč za schránku je aktuální?
Firestone
Junior