Hosting s nejlepším webmailem?

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod trencherman 21. 12. 2013 16:10

Ahoj, prosím o radu při volbě webhostingu. Co se týče stránek, tak nemám žádné speciální požadavky, jelikož provozuji většinou statické informační stránky. Důraz kladu především na kvalitu webmailu. Většina hostingů má webmail poněkud nedotažený, že mnohé freemaily jsou na tom výrazně lépe, nicméně chci placenou službu kvůli eliminaci reklam a snížení množství spamu.
Má nějaký hosting skutečně dobře propracovaný webmail, aby mohl být do jisté míry náhradou za poštovního klienta (thunderbird, emclient, the bat atd.)?
trencherman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 12. 2013 16:55

GMail.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trencherman 21. 12. 2013 17:38

Děkuji za názor. Gmail je vskutku kvalitní webmail, aktuálně jej využívám. Nicméně je to největší sběrač kontaktů a spamer a hlavně se snaží tvářit příliž "moderně" a tak implementuje funkce chatu a tak podobně. O podobné výstřelky nestojím. Ale jinak prostředí webmailu celkem solidní.
trencherman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 12. 2013 19:38

Sberac kontaktu? Ja ti nevim, ty kontakty muze sbirat kazdy mailhosting aniz bys o tom vedel. Zatim jsem nezaznamel, ze by to nejak bylo zneuzito. Chat? Asi jo, ale staci proste kliknout na ikonu a schovat ho. Nikoho nepresvedcuju, jen bych chtel rict, ze mnohem vetsi pravdepodobnost zneuziti mate u jakehokoliv CZ subjektu nez u Google.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 12. 2013 19:38

Office 365
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trencherman 23. 12. 2013 19:25

Dobře, gmail se skutečně jeví jako nejlepší freemail. Kuriozitou je třeba gmx.com, kteří mnozí chválí. Už před pár dny jsem si tam registroval účet, rozeslal pár zkušebních mailů včetně sám sobě a sosud žádný nedorazil :-) Ale to bylo jen ze zvědavosti.
Jak jsem psal již zpočátku, nechci freemail. Což jsem tedy výslovně nenapsal, ale hledám webhosting, což jsem napsal :-) Chci využívat vlastní doménu. Potíž je v tom, že i třeba obyčejný seznam má webmail mnohem lepší, než většina webhostingů. Já chci využívat vlastní doménu pro maily, ale s kvalitním webmailem, protože doma počítač moc nepoužívám a s notebookem taky často neběhám. Prostě kde se dostanu k počítači, tam se chci dostat na svou poštu a tak webmail. V minulosti jsem vyzkoušel několik hostingů, ale kvalita webmailu byla žalostná. Adresář kontaktů žalostný, prostě hrůza. Pokud budeme brát gmail jako určitý kvalitativní prvek... který z ploacených hostingů se mu vyrovná?
trencherman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JimmyFL 23. 12. 2013 20:13

Dokud byl Google Apps zdrama, byl to jeden z nejlepsich webmailu (neplest s freemailem Gmail, ktery je ovsem taky docela kvalitni ;) ), ted asi neco hodne podobnyho a zdarma na Outlook.com.
Jak to funguje, zalozis si ucet pro tvoji domenu, pridas az ?10? uctu zdarma (vsechny ucet@domena.xyz) a pak se na outlook.com prihlasujes jako ucet@domena.xyz
Naposledy upravil JimmyFL dne 23. 12. 2013 20:14, celkově upraveno 1
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 12. 2013 20:14

Žádný. Webhosting, jak už název napovídá, slouží pro hostování webových stránek. Hostování emailu, tedy mailhosting, je jen jakási doplňková služba a tomu odpovídá i kvalita.

Nevím, proč ses ale tak silně upnul k tomu, že musíš mít mail v rámci webhostingu. Pořiď si webhosting + mailhosting.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ares952 23. 12. 2013 20:48

Muzes to udelat tak jak jsem to nastavil mannzelce a dalsim znamym: na gmailu si nastavit identitu a nechat si maily z mail serveru stahovat do gmailu. Pak muzes i pod toutoidentitou odesilat emaily. Gmail tak pouzijes pouze jako weboverozhrani.
Ares952
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 12. 2013 21:05

Velmi špatný nápad. Pokud budeš z Gmailu odesílat maily jako neco@firma.cz (tedy z jiné domény než gmail.com), nebude souhlasit SPF záznam u domény, čímž vzniká obrovské riziko, že maily budou padat do spamu nebo nepřijdou vůbec.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trencherman 23. 12. 2013 21:20

Tak přímo k webhostingu jsem se neupnul, je to spíše zažitý název pro provoz vlastní domény. Pokud je nějaký mailhosting, který má opravdu propracovaný webmail, tak klidně oželím veškeré funkce webhostingu. Priorita pro mě je kvalitní webmail na vlastní doméně. O nic jiného mi nejde.
trencherman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 12. 2013 21:22

Tipy už jsi dostal... Google Apps (placené), Office 365 (placené), Outlook.com (zdarma). O ničem jiném bych neuvažoval, pokud se nerozhodneš provozovat vlastní poštovní server.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 12. 2013 10:08

Bari nesir tady bludy o SPF. To, ze "neprijdou vubec" se tyka jen jedoho utlouk.com ... to uz jsme parkrat probrali, nikdo jiny nema tak agresivni obchodni politiku (zcela nepochybne je to obchodni zalezitost, kdyby to byla otazka technicka tak o365 bude taky mazat). Mam v GMail rozhrani pripojenych 5 uctu z uplne jinych domen a posta chodi naprosto spolehlive.

trencherman: proste udelej neco na tenhle zpusob(naprosto standardni reseni):
1) registruj si domenu u nejakyho slusnyho hostingu (mozna uz mas) a tam provozuj web
2) registruj si google apps (pripadne oppice365, dle vkusu)
3) na hostingu si nastav(nebo nech nastavit) MX zaznamy (DNS pro emaily) na servery google

Z ceskych all-in-one hostingu mam osobne rad treba c4.cz, maji tam RoundCube, dost mista a tak. Da se na to zvyknout, vetsina mych klientu je s tim spokojena, ale Google Apps je proste jinde(pouzivam intenzivne todo, kalendar, drive, kompletni synchronizace vseho na android a tak).
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 12. 2013 10:12

Když se podíváš, kolik set milionů uživatelů používá Outlook.com, na který takový email nepřijde (a bůh ví kolik dalších mailhostingů se chová stejně), tak mi to rozhodně nepřijde jako nezajímavá informace ;) Kromě toho je to prostě prasárna.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 12. 2013 10:18

Prasarna je jenom to, ze to utlouk.com maze a uzivatel netusi (kdyby byl M$ tak moralni a zasadovy a delal to jako krizackou vypravu proti spamu tak to maze i na o365 - nicmene je to jen obchodni praktika jak lidi prinutit prejit na placeny program).

Mozna jsem vyjimka, ale NIKDE jinde jsem takovou prasarnu nezaznamenal a naprosto pohodove nasel pripadne "nedoruceny" mail ve slozce SPAM.

-- 24. 12. 2013 10:25 --

Kazdopadne nema smysl pokracovat v OT, na tomhle se nikdy neshodnem(uz protoze kazdeho z nas zivi jinej svet).

Tazatel dostal moznosti: google, ms, obycejny all-in-one hosting.
karlos00x
Pokročilý

Další stránka