Přesměrování webu se zachováním adresy

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod NiTRO.Nz 10. 10. 2017 11:18

Dobrý den,
potřebuji vyřešit přesměrování webu (hosting WEDOS) na druhý web (také WEDOS) a potřebuji v adresní řádce zachovat adresu původního webu.
Když přesměrování udělám klasicky přes administraci hostingu, dojde bohužel k přepsání původní adresy (tomas-kopecky.cz).

Dá se to udělat nějak přes DNS záznamy WEDOS?

Napadlo mě ještě řešení přes iFrame na původním hostingu. Tohle řešení ale není zdaleka ideální.
NiTRO.Nz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 10. 10. 2017 13:02

To znamena, ze chces pod stavajicim jmenem mit novy web na jinem fyzickem ci virtualnim stroji? Pokud ano, staci zmenit DNS zaznamy taky, aby ukazovaly na novy server (A, CNAME prip. AAAA zaznamy)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NiTRO.Nz 10. 10. 2017 13:27

No potřebuji web A (tomas-kopecky.cz) presměrovat na web B (https://snadne-finance.cz/o-nas/nas-tym ... i-poradce/). Požadavek je, aby se na webu B v adresní řádce zobrazila adresa A.
NiTRO.Nz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prochycz 10. 10. 2017 13:43

To není možné, můžeš maximálně na adrese www.tomas-kopecky.cz vložit web B v iFramu.
Prochycz
Junior

Odeslat příspěvekod suk 10. 10. 2017 14:15

Trosku stale nechapu, co je cilem.

Jestli se ma na "webu B" zobrazovat v adresni radce "adresa A", tak neni nic jednodussiho, nez na oboje nasmerovat stejnou domenu. Nevim, jaky ma teda neco takoveho smysl, neb to bude trosku kazit "seo", ale to uz neni muj problem.

Dalsimi moznostmi je nejaky kratky skript, ktery pri pozadavku na B/xxx udela pozadavek na A/xxx a zobrazi ho 1:1 (v pripade pouziti absolutnich linku je prepise).
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiTRO.Nz 11. 10. 2017 14:19

Mám adresu A (tomas-kopecky.cz) a chci aby se po zadani teto adresy ukazala konkretni stranka z webu B (https://snadne-finance.cz/o-nas/nas-tym ... i-poradce/) a aby v adresni radce byla stale adresa A. Co se stane az kliknte navstevnik na nejaky odkaz uz neresim.
NiTRO.Nz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 11. 10. 2017 15:15

Mas dve moznost:

* proxy - nastavit svuj webserver tak, aby se choval jako proxy a pro konkretni URL preposlal odkaz na jiny server
* iframe

Obe moznosti maji sve nevyhody (celkem dost).

Treti moznosti je JavaScript poskytovany strankou A, ktery by nacetl stranku B. Ale to je spis teoreticke, narazi to na spoustu bezpecnostnich omezeni.

Muzes trochu popsat, proc to potrebujes?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 11. 10. 2017 15:45

Presmeruj domenu B na stejny misto, jako A a s pomoci ModRewrite prepis / na libovolnou stranku. Hosting B je v tomhle pripade prakticky zbytecny.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 11. 10. 2017 16:45

Cetl jsi tu diskusi? Hosting B zrejme nepatri jemu a jeoh presunuti nebude zrejme mozne
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 12. 10. 2017 10:48

Cetl. Dokonce jsem dal i par rad. O tom, ze k hostingu B nema pristup nenapsal ani jednou - na zacatku bylo, ze oboje bezi na Wedosu a z toho jsem usoudil, ze k obojimu ma nejaky pristup (protoze jinak je informace, ze cil bezi na wedosu naprosto irelevantni).

Takze, pokud k B neni pristup, postup je nasledujici:
Na A udelat nasledujici rewrite:
A/ => download.php, ktery stahne tu danou konkretni stranku z B [samozrejme L]
A/* => redirect.php?w=$1, ktery presmeruje pozadavek na B/$1
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků