Server zabezpečení

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dyžon 22. 11. 2017 10:56

Zdravím,
mám doma připojení od UPC s jednou pevnou IP.
zapojení: přípojka UPC => modem UPC => switch Tenda S8 8port => server WD MY CLOUD 2TB + 2x PC + tiskárna.
u UPC jsem nechal nastavit server na pevnou ip.
připojit k serveru přes software WD a zprovoznění CLOUDU je oříšek a asi se to ani nepodaří, ale díky té pevné IP se k serveru dá připojit přes _přidat síťovou jednotku s přesnou IP.

problém a moje otázka je, jak zabezpečit server, aby se k němu přes tohle nastavení nemohl připojit kdokoliv bude znát tu pevnou IP (což asi není úplně těžké ji zjistit).
něco jako nastavit oprávnění pro přístup do složek, nebo ještě lépe hned při přidání síťové jednotky nutnost zadání hesla.
můžete mi s tím prosím někdo poradit ??
jsem v tomhle ohledu laik, tak prosím jako pro hlupáka. ideál odkaz na netu.

děkuji.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 22. 11. 2017 11:27

V nastavení toho sdílení v administraci WD je třeba nastavit Public Access na off a pak nastavit přístupové údaje. Otevírat tento typ sdílení do internetu je ale dost nebezpečné i když je zabezpečené heslem. Pravidelně jsou v tom protokolu i jeho implementacích objevovány díry. Správné řešení tvého problému je VPN.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dyžon 22. 11. 2017 11:57

díky za rychlou odpověď,
právě do nastavení se nedostaneme, protože ani originální software od WD ho v síti nenajde.
brouzdal jsem na jejich fórech i mimo a vypadá to, že borci z WD si vytvořili novej system WD MY CLOUD HOME a jedou už jen na něm. zkusil jsem snad už všechno ...
třeba na MY CLOUD (bez HOME) to chce přihlášení, ale vytvořit účet už nikde nejde.
koupil jsem ten server 14.11.2017 a prostě podpora v pr..li. šmejdi.
než ho vrátím, chtěl jsem zkusit alespoň něco. Cloud jakože automatickou zálohu souborů nepotřebuju, stačí mi když ho využiju jako HDD s připojením odkudkoliv z netu.

takže pomocí přidáni síťové jednotky je jedinej způsob, jak se k němu dostanu. vidím jen složky, ktery už tam byly vytvořeny s tím, že můžu vytvářet, mazat co chci. Ale potřebuju to nějak zabezpečit.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 24. 11. 2017 16:18

Ma to klasicke webove rozhrani, zadny soft neni nutny. Zjisti vnitrni IP ktere mu pridelil router a natukeej ho do prohlizece.

Podle me by to ale bez predchoziho nastaveni nemelo poskytovat zadne sdileni (alespon doufam ze ve WD nejsou tak ujeti ;-) ). Mozna jsi koupil pouzity kus, ktery pred tebou uz nekdo nejak nastavil?

BTW zrovna dnes se objevila chyba v Samba viz https://www.samba.org/samba/security/CV ... 14746.html
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků