vzdálený přístup do FA

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kraljan66 14. 9. 2020 08:15

Ahoj,
vzhledem k situaci kolem se neubráním cestě, kdy budeme muset pracovat z domova. Protože mám 2 programy, které běží na jednom PC ve FA síti a ostatní se k němu připojují, dostávám se do "pasti". Umím to sice vyřešit pomocí RDP, ale točí mě, aby běželo 8-10PC.

a)varianta terminálový server = hledám, může někdo doporučit?
b)co řikáte na toto: https://terminal-server.cz/ = jedno PC na které se současně připojuje XY uživatelů. Zná to někdo z vás?

Díky za radu/nasměrování.
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 9. 2020 10:02

A zkratku "FA" si mame rozlustit sami?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doggg 14. 9. 2020 10:39

Tipuji firma / firemní :)
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod kraljan66 14. 9. 2020 11:32

Myslel jsem, že to bude pochopitelné, ano FA=firma.
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 9. 2020 11:45

No, nebylo (aspon pro mne). Co kdybys napsal o jake programy jde a jakym zpusobem se pripojuji k tomu jednomu PC?

Pak snad bude mozne rict, jestli se k nemu mohou pripojovat pres VPN nebo se to da resit jinak. Vzhledem k tomu, jak je dotaz popsan, to tipuju na nejakou mensi firmu. Opravte mne pokud se mylim, ale licence za terminalovy server nejsou pro malou firmu nic levneho. Ale uz jsem hodne let z oboru, mozna to nekdo upresni.

P.S. Pokud se na jedno PC pripojuje vice uzivatelu, byva to porusenim licence. Ale to jen hadam, protoze jsi nenapsal ani typ OS ani zadne dalsi detaily.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kraljan66 14. 9. 2020 12:02

Hlavni program je RAALTRANS, zakoupena licence pro 10 uzivatelu, instalovano na PC co je v siti a kazdy uzivatel si spousti klienta(zastupce) na svem PC.
Druhe SW je 10let stara aplikace pro evidenci objednavek = napsane primo pro nas, aplikace bezi na kazdem PC zvlast, databaze je na sitovem ulozisti.

Tzn potrebuju v lepsim pripade pripojit lidi z vnejsku na nasi sit...

Ps. zalezi cemu rikas mala fa;-)
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 9. 2020 12:18

Dobre, a je mozne ty aplikace presunout na notebooky tech lidi, co budou pracovat pres VPN? Databazove pripojeni by pres VPN melo behat bez problemu, u toho programu tezko rict. Pokud to spousti pres zastupce, tak jde zrejme o nejakou formu spousteni ze sitoveho disku - to by taky mohlo fungovat ale tezko hadat.

Kazdopadne bych se orientoval spis smerem ke spousteni programu pres VPN nez k instalaci terminaloveho serveru.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kraljan66 14. 9. 2020 12:29

RAAL nejde, řešil jsem s nimi a není možnost. Ve finále na jejich radu hledám terminálový sever.

Souhlas s VPN, to je asi to co potrebuji, no ale co a jak? Muzes me pls nakopnout?
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 9. 2020 12:39

Aha, ja mel za to, ze tohle uz mas vyresene, podle "umim vyresit podle RDP".

VPN pro firmu muze znamenat cokoli, zavisi na firme. Mala firma si zprovozni OpenVPN / wireguard / ... na hranicnim routeru a vysvetli zamestnancum jak to pouzivat.

Stredni firma se obrati na sve IT nebo sveho IT dodavatele, aby dodali nejlepsi reseni vhodne do jejich sitove infrastruktury a firemni politiky.

A velka firma si koupi par velkych VPN koncentratoru, pripadne licence na RSA klice nebo HW tokeny pro zvyseni bezpecnosti.

Vic ti k tomu rict nedokazu, protoze nevim kdo jsi a co umi nebo dela vase firma. Kazdopadne pokud mate IT oddeleni nebo nekoho kdo se vam stara o site, obrat se na ne.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kraljan66 14. 9. 2020 13:11

Ano RDP mám, myslel jsem že mě VPN spojí s vnitřní sítí...via RDP musím každé PC nechat ve FA puštěné.
OK budu řešit dál.
Díky
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 9. 2020 13:16

VPN ti jen poskytne cestu. Jestli ji pouzijes pro RDP, databazove pripojeni nebo pristup na terminal je uz dalsi vec. To chce nejake porovnani nakladu, uzivatelske privetivosti, mnozstvi prenasenych dat a celkovych rizik jednotlivych reseni. Tady na foru se takova vec tezko udela.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kraljan66 14. 9. 2020 15:02

Jasne, diky!
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 14. 9. 2020 19:06

Pokud potřebuješ z venku se připojit do vnitřní sítě tak pokud tam máš jako router mikrotik tak se můžeš připojit na něj - ten různé tunely umí.
Pak ten vzdálený notebook dostane IP z vaší síte a dostane se na vaše PC jako by ten notebook píchl v kanceláři do zásuvky.

Takže pak se dostaneš do své sítě i zvenku, ovšem nevím jak se pak budeš připojovat k těm svým programům, pokud ti bude stačit že bude běžet pouze jeden nějaký PC/server na kterým bude ten program běžet a můžou se k němu připojit uživatelé.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků