Wordpress - nefungujú "anchor" odkazy

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod deeloc555 27. 11. 2022 11:04

Zdar,
pracujem na svojom prvom webe vo wordpresse a narazil som na jeden problém, z ktorého začínam byť zúfalý...

Web obsahuje menu, z toho 90% časti menu obsahujú aj submenu.
Jednotlivé položky v menu sú vytvorené ako samostatné stránky. Položky v submenu sú tvorené anchor odkazmi.

Príklad:
v menu je položka "kontakt" keď na ňu ukážem myšou, vyrolujeme sa submenu s položkami: "náš tím", "kontaktné údaje", "kde nás nájdete".
Akonáhla kliknem v submenu napr. na "kde nás nájdete", malo by ma to vrámci stránky "kontakt" prescrollovať na časť venovenú časti "kde nás nájdete"...

Avšak všimol som si, jednu anomáliu, ktorá sa prejavuje v prehliadačoch Firefox. Mám to otestované na 6 rôznych počítačoch. Ak som napríklad na hlavnej stránke "o nás" a chcel by som prejsť na položku v submenu "kde nás nájdete", Otvorí sa mi stránka "kontakt", potom to na sekundu prescrolluje na časť "kde nás nájdete" a následne sa prehliadač vráti na začiatok stránky "Kontakt".
Zároveň ak už som na stránke "Kontakt" a vyberiem si zase položku "kde nás nájdete", tak ma to nižšie na časť "kde nás nájdete" prescrolluje. To znamená, že sa problém s anchor odkazmi vyskytuje iba pri prechodoch medzi samostatnými stránkami...


Na mobilných prehliadačoch je to OK, v Chrome je to OK, v MS Edge je to OK...iba Firefox to robí...
Je tu niekto, komu sa už dialo niečo podobné, resp. vedel by mi s tým prosím pomôcť?

CMS : Word Press (verzia 6.1.1)
Plugin: Page scroll to id (verzia 1.7.5)
https://tiptech.sk
deeloc555
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků