cena za web

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod voshi 8. 1. 2011 21:48

Chsi se zeptat, kolik by byla odpovídající cena torby webu.

Návrh a zpracování designu (8 stránek).
CMS včetně optimalizace/nastavení.
voshi
Junior

Odeslat příspěvekod marioff 8. 1. 2011 21:57

ak tam bude nejaky CMS tak ti staci navrh dizajnu, ten prerobit na sablonu a tie "podstranky" zvladnes urobit aj sam...
marioff
Junior

Odeslat příspěvekod Kaczer 8. 1. 2011 21:58

Tvůj čas, který tím strávíš * částka, za kterou jsi tento čas ochoten prodat. Nic jiného na to odpovědět nejde. Nepopisuješ rozsáhlost přípravy projektu, zda přišel člověk a řekl: udělejte mi web, je mi jedno jak to má vypadat, nebo přišel člověk a řekl: pojďme navrhnout web, budeme to diskutovat.

Máš dvě základní varianty tvorby webu:
a) Klient tomu absolutně nerozumí, něco uděláš, on to odsouhlasí (nesouhlasí, zdůvodníš mu to a je to)
b) Klient ví co chce a ví oč jde, potom s tím je mnohem víc práce.

Předpokládám variantu a). Takže si rozmysli kolik ti to dá práce, vynásob tak 150 kč (brigáda z tepla domova), přičti tak 20% (vždycky máš práci ještě pak, nějaké drobné úpravy) a máš výsledek.
To v ikonce je létající disk se kterým se hraje nejlepší hra na světě - Ultimate Frisbee :) No referee, no problem, just play
Kaczer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voshi 10. 1. 2011 12:10

Bylo to špatně vyjádřený.
Nechávám si dělat web, takže mě zajímal cenový okruh, abych nepřeplatil. Co jsem koukal na internetu tak docela palby, nebo se mi to jen zdá?

Představu mám ale není přesná, zhotovitel má celkem dost volnosti. CMS z důvodu, že nechci s každou maličkostí ostravovat, takže následný úpavy za chodu.
Optimalizace a nastavení do stavu "funkční web" v tom se moc neorientuju, takže to nechávám na dotyčném.

Cena kolem 6k.
voshi
Junior

Odeslat příspěvekod mad_doc 10. 1. 2011 12:26

Za 6K? Toho bych se bál... To je v podstatě cena za obyčejnou šablonu pro opensource CMS. Pokud je to dobrý známý, tak bych to chápal. Ale jinak je to za celkové řešení i s CMS částka směšná (tak snad takto směšná nebude kvalita provedené práce ;-) - to bych gratuloval za výhodnou nabídku).
K těm zmiňovaným 150 kč/h - tato částka může být obvyklá u studentů kteří si chtějí přivydělat bokem, u profesionála je to v průměru částka za 10-20 minut práce (daná kvalitou práce a náklady).
mad_doc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 1. 2011 13:58

za 6k to zmakne i clovek ktery se tim zivi pokud tazatel nebude prilis vykrucovat pri tvorbe designu. namrskat to do šablony a 8 stránek v CMS otázka příjemně stráveného odpoledne.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod voshi 10. 1. 2011 19:02

Je to známý, živý se tím, vyčíslil mi takovouto cenu a protože se v tom nevyznám chci se poradit. Nechci říct, že mě chce natáhnout ale protože v tom přehled nemám, i to se mi zdá víc než bych chtěl, chci v tom mít pořádek, tudíž názor od někoho bokem vítám. Takže Vám díky za názor a supr týden.
voshi
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 1. 2011 21:30

je to neco mezi charitou prijemnym bočákem.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 19. 1. 2011 12:49

Ono jde hodně o to, jestli to bude web jenom proto, aby byl web nebo bude i funkční. Jenom úvodní analýza toho co od webu chcete, pro koho je určený a z toho vyplývající požadavky na web je za těch 6000. Pokud to má být naprosto jednoduchá vizitka jenom proto, aby bylo co napsat na vizitku a bylo kde najít kontakt, tak není třeba.

Ale třeba slušná grafika do 5k za celý web? Skoro nemožné. Hodně záleží na tom s čím je spokojenost.
Nakódování grafiky d xhtml/css tak 2k až 4k, podle toho jak moc odlišné by od sebe byly graficky jednotlivé stránky.
Nahození na CMSko taky tak 2 až 4k podle toho jak moc si s tím bude potřeba hrát.

Kolem 10 se to dá vcelku pořídit. Problém je, že je to jenom začátek. Pokud ten web má fungovat je třeba se mu věnovat, dělat SEO optimalizace (dlouhodobá záležitost) vyhodnocovat jak funguje a dělat podle toho úpravy.

Pokud nic z toho nebude, tak je celý web akorát přehlídka zbytečně vynaložené práce a vyhozených peněz. Pak stačí jednoduchá, graficky pěkná vizitka s kontaktem. Takový jednostránkový "plakát". Pak se může dát víc peněz do grafiky a může to být lepší než vícestránkový web.

Firmě se pod 10k skoro nevyplatí něco začínat. Freelancerovi jo, ale musí ty weby sekat jak baťa cvičky. Tyhle malé weby je ideaální zadat studentovi, který to má jako bokovku, ale tomu bude odpovídat i kvalita, termíny a celková úroveň servisu.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel2 19. 1. 2011 13:10

Podle mě je to velmi rozumná cena.

Předpokládám následující rozsah prací : Zhotoviteli předáte všechny podklady, on navrhne rozložení webu a obsah jednotlivých stránek, návrh s vámi konzultuje, zpracuje textové podklady, udělá drobné úpravy u grafických podkladů (ořez fotografií apod.), najde vhodnou bezplatnou šablonu a optimalizuje ji pro vaši stránku, nainstaluje CMS systém. Plus zaplatíte ještě 1000-2000 ročně za doménu a hosting.
uzivatel2
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 19. 1. 2011 15:24

uzivatel2 píše:Zhotoviteli předáte všechny podklady

Tak tohle je scifi...

Ale pokud ti stačí šablona zdarma, která pro některé obory bude velice těžko sehnatelná tak, se to za těch 6000 zvládnout dá. Nicméně některé věci jsou zadarmo drahé a web, který existuje jenom proto, aby existoval mezi ně patří.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků