Přesun blogu z Blogger.com

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod otilrak 13. 12. 2011 15:39

Mám pár dotazů, na které mi Google nedokáže odpovědět tak, abych to pochopil. Momentálně mám blog na blogger.com, už docela dlouho, a přemýšlím na blogování pod vlastní doménou na vlastním hostingu. Hlavním důvodem přesunu je, že mi na Bloggeru chybí Rubriky, štítky jsou pro mě omezující. Jako systém pro blog jsem momentálně rozhodnut pro WordPress, ale stále se nemůžu odhodlat kvůli pár nejasnostem:

1) Dá se přesunout blog i s komentáři? Nerad bych o ně totiž přišel.
2) Jak se při přesunu zachovají fotografie a obrázky, které mám v článcích? Přesunou se také nějak automaticky nebo je budu muset do každého příspěvku vkládat znovu?
3) Galerie na vlastním hostingu se ve WordPressu řeší přes administrativu nebo jí budu muset zakládat nějak ručně oddělenou od blogu?

Nad WordPressem nejsem ještě pevně rozhodnutý, ale zatím to pro mě vypadá jako nejlepší volba. Abych se přiznal, o jiných redakčních systémech nic moc nevím a nezjišťoval jsem.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 14. 12. 2011 21:59

Opravdu nikdo, kdo by mi zodpověděl mé dotazy?
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 15. 12. 2011 00:02

Máš nějáké zvláštní důvody k opuštěný Bloggeru? Jen tak ze zajímavosti.

ad 1) Google by byl sám proti sobě, kdyby umožňoval jednoduchý export. Takže s největší pravděodobností to není možné.

ad 2) Vzhledem k tomu, že články nevyexportuješ je otázka bezpředmětná.

ad 3) To záleží na tom,co si představuješ pod pojmem galerie. WP v sobě má správu obrázků. Nicméně například bez některého pluginu nebo specielní šablony bych to jako fotogalerii nepoužíval. Nicméně na správu obrázků v článcích to stačí.

Na WP je spousta pluginů, které z něj dělají všechno možné jen ne blogovací systém, což je primárně a je nejrozšířenější, takže na něj budeš nejsnadnějc hledat témata, podporu, fórum atd.

Osahat si ho můžeš přímo na wordpress.com
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 15. 12. 2011 22:07

Důvody jsem napsal: štítky jsou pro mě nedostačující -> já potřebuji i rubriky. Prostě lepší rozdělení článků a orientaci mezi nimi. Sice se to nezdá, ale dost mě to omezuje.

Tak jsem se tedy pokusil zaregistrovat a prohlédl si to. Koukal jsem, že import z Bloggeru v možnostech wordpressu je přímo, a že se importují i komentáře. To se mi zalíbilo. Já se předtím nechtěl registrovat, protože zbytečně uberu uživatelské jméno. Teď ho již nikdo nemůže v budoucnu použít.

Jinak články u Blogger jdou z rozhraní normálně exportovat. Jen jsem nevěděl, jak se k nim zachová wordpress.

Já nemyslel fotogalerii, ale jen prostor kam se nahrávají obrázky patřící k článkům a nějaká jejich snadná správa.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HimiX 10. 1. 2012 19:11

hehehe... presne tohle jsem ted resil... takze export jde se vsim, vcetne obrazku, odkazu, i komentaru /komntare jsem musel jen povolit ve wordpressu , ze to neni spam...
Pak jsem resil presmerovani aby nepadla navstevnost, jeste nevim jak to funguje v praxi, ale uz jsem to aplikoval...
Nechce se mi to tu znovu opisovat, takze vi.z muj blog...

http://himixnote.cz/2012/01/jak-presuno ... ordpressu/

http://himixnote.cz/2012/01/jak-migrova ... stevnosti/

-- 10. 1. 2012 19:15 --

K tem obrazkum... obrazky se ti ukladaji we wordpressu myslim do adresare wp-content a tam do nejakeho podadresare... Obrazky lze jednoduse spravovat skrz media /to tlacitko kde pridavas fotku do prispevku/ pokud by si potreboval neco lepsiho, proprcovanejsiho viz http://wordpress.org/extend/plugins/ a najdi si plugin.
BTW pluginy muzes instalovat i primo z administrace pluginu ve wordpressu, takze uz neni potreba je stahovat a pripojovat se na ftp a kopirovat...

-- 10. 1. 2012 19:17 --

to: Vebloud taky jsem se divil, ale fakt to jde, dokonce ti blogger.com vyexportuje xml soubor, takze to pujde presunouvat pomerne svobodne kam chces...
ntb: Lenovo ThinkPad x220i, Apple ibook G4
pc: Apple iMac, Mac Mini
mob: HTC Mozart Windows Phone 7,5 Mango
HimiX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 10. 1. 2012 20:09

Nakonec jsem do toho šel naslepo, ale i tak děkuji za rady. :-)
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků