Josef Kraus píše:... nejlepší redakční a publikační systémy pro běžného uživatele, který si chce vytvořit vlastní web, publikovat články, nebo nabídnout něco jednoduššího a finančně dostupného někomu dalšímu...
"Běžný" uživatel má sotva podobnou potřebu. Ten se dostatečně vyřádí na Facebooku a podobných sítích, kde se může dosyta exhibovat svými moudry, fotkami a filmečky.
Pokud chce někdo něco víc, tak mu zpravidla pro jeho prezentaci - seberealizaci stačí Webnode, Blogspot nebo podobné systémy, které si jednoduše nakliká a fertig. Vyšší úrovní je Wordpress, který bohatě uspokojí i náročného grafomana. který si myslí, že svými články upoutá pozornost více lidí a na delší dobu.
Hlavní potíž totiž je, že si mnoho lidí myslí jak nutně potřebují něco říct a nakonec se ukáže, že to není až tak žhavé a, především, že na to nemají čas a často ani dost zajímavých nápadů. K čemu perfektně technicky zpracované dynamické stránky s CMS, když pak na nich unuděně zívá pár neslaných-nemastných příspěvků za uherský rok?
WP nestačí? Běžným uživatelům?

Potom Joomla nebo Drupal, ale to už opravdu je s kanónem na vrabce. Webů s Wordpressem právě proto asi tak stokrát více než s Joomlou, Drupalem a snad i vším ostatním dohromady a mnohde stačí i pro rozsáhlé firemní nebo komunitní projekty. WP je dnes plně v češtině, má spoustu slušných šablon, skutečně fungující automatické updaty a i administrační rozhraní jednoduché a intuitivní.
Instalovat si placené obskurdní okrajové - třeba české - CMS, za jejichž vývojem je zpravidla jen pár lidí, kteří nemají čas ani motivaci dělat pro klienty něco zásadně lepší než WP/Joomla/Drupal, to je pro neprofesionála podle mne zcela blbost. Mám zkušenost z jedno českého ústředního úřadu, který po drahém výběrovém řízení neco takovo draze koupil a nakonec se ukázala proti třeba Drupalu propastná ubohost dodaného řešení.