Nejlepší redakční a publikační systém pro běžné užití

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rajnoha 8. 3. 2012 22:17

Pro běžného uživatele bych rozhodně neváhal s Wordpressem. Má jasnou administraci, nemalou komunitu lidí a celkově je user-friendly a člověk si vyhraje při tvorbě vlastních témat.
Uživatel, který už nějaký ten pátek při tvorbě webů strávil, by pak mohl přijít na chuť Drupalu, ale to je věc názoru. Přes počáteční složitější ovládání se v něm skrývá poměrně silný redakční systém a rozhodně není škoda ho zkusit.
... a pokud to nefunguje, zkuste kladivo.
Rajnoha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wwwlukin 8. 3. 2012 23:38

Zajímalo by mě, jestli má někdo z vás zkušenosti se systémem MyPage CMS http://mypage.jiribednar.eu/. Funguje bez databáze podobně jako get-simple, jen je stále ve fázi betaverze.
wwwlukin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod H130 9. 3. 2012 00:01

Tohle asi nemá cenu řešit, pomocí velké trojky (Joomla!, Wordpress, Drupal) se dá udělat jakákoliv stránka (pokud budeme brát RS jako nástroj pro tvorbu stránky, jsou všechny tři vhodné pro "všechno") ... pak už jen záleží na tom, jak komu co vyhovuje a např. jaké rozšíření bude potřebovat použít. Pokud to rozšíření bude jen pro Joomlu! pak si člověk asi vybere Joomlu! :-)
H130
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 10Minute 9. 3. 2012 00:05

84R7 píše:Nechápu co proti Joomla! máš, očividně máš dost velké nedostatky s prací v Joomla!. Nic není špatný, jen uživatel.

Když jsem Joomlu viděl naposledy (cca rok a půl) tak to byl nenažraný, pomalý a zabugovaný systém. Jak je to teď opravdu nevím - třeba se to už změnilo...?!?
10Minute
Junior

Odeslat příspěvekod maxdevaine 9. 3. 2012 08:56

Musím říci, že jsem potkal řadu CMS, ale nejvíce mně nadchnul "CMS Made Simple". Malý, velmi jednoduchý a úplně geniálně se dá upravovat vzhled.
Má někdo stránky v html? Nevadí, naladí CMS Made Simple, zkopíruje html bez obsahu do šablony (vše přes web správu), přidá několik interních proměnných (něco jako : tady je obsah, tady je nabídka) a hotovo.
Taktéž podporuje různé moduly a rozšíření a jde toho tak udělat velmi mnoho bez nějakých pokročilých znalostí, které by třeba při tvorbě template u joomly, drupalu apod. potřeboval.
Práva do různých sekcí/stránek apod. je také velmi jednoduché spravovat.

Ovšem nechápu, proč je kolem joomly takové halo, proč se to všude používá? Vždyť to má strašně nepřehledné rozhraní (potvrdilo dost lidí, kterých jsem se ptal) a patří mezi nejnáročnější/nejlínější CMS.

Zdar Max
maxdevaine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 84R7 9. 3. 2012 09:38

Je to o zvyku. Mě třeba zase přijde nepřehledná administrace WordPressu. Od verze 2.5 Joomla! dost zrychlila a také přinesla mnoho super funkcí a zlepšení.
Tady nemůžeš posuzovat systém po týdenní zkoušce/provozu. Chce to delší zkušenosti (nejlépe v desítkách měsíců). Nikdy to co říkáš ty, bych si nedovolil říci ani o jednom systému po pár hodinách strávených u tohoto systému (WordPress, Joomla!, Drupal).
A jak jsem řekl, Joomla! je jeden z nerobustnějších systémů vůbec, proto je jasné, že bude asi vyšší nároky, ne? Rozjel jsem ji úplně všude. Na IC.cz, WebZdarma, Endora, Hostuju, levném hostingu i drahém hostingu. Problém nebyl nikdy. Samozřejmě, toto uvádím jako příklad. S lepším hostingem (to neznamená, že s dražším) bude Joomla! fungovat excelentně.
Je to prostě o zručnosti a zkušenosti. A nepřišlo mě, že by Joomla! byla extrémně pomalá (je možná trošku "pomalejší" než WordPress, který v základu nic nemá :D :D a Drupal ale ne nijak extrémně).
84R7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bondie 9. 3. 2012 12:32

Bárte, jaké zkušenosti máš tedy s Wordpressem, když ho tedy tak zavrhuješ? Pracuji s Wordpressem profesionálně již rok a nemám zatím důvod nabízet klientům jiný redakční systém než právě Wordpress. Jedna věc je náročnost administrace pro implementátora / programátora, věc další je samotné řízení již funkčních stránek klientem.

Upozorňuji, že tato diskuse není o tom, který CMS je nejlepší.

EDIT: Nicméně tvůj web http://elbarto.cz/ jede na Wordpressu :)
bondie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stenlycup 9. 3. 2012 13:27

Zavádějící téma o "běžném uživateli".. to je kdo?
Osobně si myslím, že WP je tak rozšířený, protože je jednoduchý. To ale také znamená, že tam v podstatě nic v základu není nebo aspoň nemá tolik možností. Drupal nic, J pouzivam několik let.. dobra ceska komunita, spousta vybornych komponent a pluginu.. vzdy si vyhraju. I na mensi projekty beru J, install a nastaveni skoro hned., specialky si diky velkym moznostem nastaveni "nahnu" kam potrebuji, zbytek proste nevyuziji, users/author/editor/.. ani do adminu chodit nemusi.. clanky, schvalovani a dalsi bezne veci si obslouzi jednoduse z frontendu.
Vsechno je to o zvyku, osobni sympatii a hlavně zdarma zázemí (komunita, forum).. lidi obecne moc nectou a nechcou se nic ucit a zkoušet, tedy vzdy berou na 1. kouknutí jednoduchost a nezajímá je, že na 2. kouknutí může být více možností a složitost se vytratí...
Stenlycup
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 84R7 9. 3. 2012 14:07

bondie píše:Bárte, jaké zkušenosti máš tedy s Wordpressem, když ho tedy tak zavrhuješ? Pracuji s Wordpressem profesionálně již rok a nemám zatím důvod nabízet klientům jiný redakční systém než právě Wordpress. Jedna věc je náročnost administrace pro implementátora / programátora, věc další je samotné řízení již funkčních stránek klientem.

Upozorňuji, že tato diskuse není o tom, který CMS je nejlepší.

EDIT: Nicméně tvůj web http://elbarto.cz/ jede na Wordpressu :)

Já ho nezavrhuji :), používám ho také rád a s oblibou (akorát mi vadí logika administrace), to jsem tu jasně napsal - to, že zavrhuji WP o tom jsem nenapsal ani řádku. Jen u mě vede Joomla :). Snažím se objektivně hodnotit.

WordPress je skvělý systém. Souhlasím s tím, že WP je pro začátečníky z velké trojky nejlepší. Pro klienta - začátečníky je podle mne i vhodná Joomla!. Nemusím ho pouštět do administrace. Hromadu práce klient zvládne z frontendu. Jinak pro práci s Joomla se předpokládá něco málo znalostí.

Vím, že diskuse není o tom, který CMS je nejlepší a to o jsem se ani nesnažil a snažit nebudu (když se podíváš zpět). Jen se tu snažím vyvrátit mýty kolem Joomly, které kolem ní panují. WordPress je hodně rozšíření díky své jednoduchosti, nenáročnosti a skvělým funkcím, které bych viděl rád i u Joomly.

Pracuji se všemi třemi systémy: Joomla!, WordPress, Drupal (toto je pořadí, jak si u stojí). Jsou to super systémy a navíc Open Source.

Ještě bych uvedl, že jsou tu další skvělé systémy jako je: TextPattern, Contao, SilverStripe, Umbraco, concrete5.
Naposledy upravil 84R7 dne 9. 3. 2012 14:50, celkově upraveno 2
84R7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wolf9 11. 3. 2012 01:07

Pokud to nemá být služba typu webnode, tak jasně Wordpress pro ty jednoduššší věci. Pro cokoli komplexnějšího dávám přednost TYPO3. To ale není CMS pro začátečníky a "klikače".
wolf9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bassgooch 23. 3. 2012 13:40

Před cca pěti lety jsem začínal na wordpressu, kterej je opravdu skvělej jak pro jednoduchý weby typu portfolio tak pro firemní prezentace i menší portály. Mezi hlavní výhody podle mě patří jednoduchost administrace a spousta rozšíření. Wordpress cca dva roky nepoužívám tak nevím jak je na tom vývojově nyní, ale věřím že spěje stále k lepšímu. V současné době používám Joomlu, která je také jednoduchá, ale mnohem lépe konfigurovatelná a upravitelná. Výborně se hodí jak pro malé weby tak velké portály a má "nekonečno" rozšíření, takže na ní lze aplikovat prakticky cokoliv. Zatím jsem nenašl věc, kterou by nešlo nějakým způsobem implementovat. No a do třetice samozřejmě Drupal, který je svou modulárností nepředčitelný, zatím jsem, ale neměl čas mu pořádně porozumět a nováčkům ho podle mě nelze doporučit. Vím, že existuje X dalších řešení, která se dají mnohem lépe použít pro konkrétní projekty, ale pakliže se bavíme v obecné rovině tak myslím, že výše zmíněné CMS nemají konkurenci a ještě dlouho mít nebudou.
Bassgooch
Junior

Předchozí stránka