Velký test 22" a 24" LCD panelů v Computeru 3/08

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod adams 8. 2. 2008 09:40

V letošním třetím čísle časopisu Computer, které vychází 14. února, najdete velký test následujících širokoúhlých LCD panelů:

22"
Acer AL2223W
Asus PG221
Eizo FlexScan S2201W-E
Fujitsu-Siemens ScaleoView P22W-3
HP w2207h
LG Flatron L227WT
NEC AccuSync 22WMGX
Samsung SyncMaster 2243BW
Samsung SyncMaster 226CW
ViewSonic VX2255wmb

24"
Benq G2400W
Eizo FlexScan S2431W
Fujitsu-Siemens ScaleoView P24W-3
HP LP2465
Hyundai W240D
LG Flatron L246WH
NEC MultiSync 2470WNX
Samsung SyncMaster 245T
ViewSonic VX2435wm
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DaveBury 8. 2. 2008 14:28

Tak na ten jsem zvedavy, uz jsem ho ocekaval v 01/08.
Dik za upozorneni
DaveBury
Junior

Odeslat příspěvekod psizradlo 8. 2. 2008 16:44

Jsem zvědaví, jak v testu dopadne HP w2207h... Aby to nebylo jak s testem chladičů, kdy AC Freezer 7 Pro dopadl jako jeden z nejhorších, ale když se v Computeru ladí pro někoho sestava, pravidelně ho do ní navrhují 8)
psizradlo
Junior

Odeslat příspěvekod chito 8. 2. 2008 18:57

také doufám, že test bude kvalitnější než test chladičů (výsledek AC Freezer 7 Pro mě úplně dostal když všude jinde v testech patří mezi ty lepší chladiče)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 8. 2. 2008 19:34

psizradlo píše:Jsem zvědaví, jak v testu dopadne HP w2207h... Aby to nebylo jak s testem chladičů, kdy AC Freezer 7 Pro dopadl jako jeden z nejhorších, ale když se v Computeru ladí pro někoho sestava, pravidelně ho do ní navrhují 8)

Ehm, smiem vediet co na nom "zle dopadlo"? Vysledne poradie bolo ovplyvnene hlucnostou, vykonom a funkciami/ergonomiou. Mate snad pocit, ze freezer exceluje vo vsetkom, aby bol na prednych prieckach? Doporucujeme ho kvoli tomu, ze je to jeden z dvoch kvalitnych lacnych chladicov (druhy je hyper tx), ktore mame dlhodobo vyskusane a overene.
Nemusim vediet uplne vsetko, staci ked viem, kde a ako to mam najst ...
Dušan Šimonovič
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 2. 2008 23:17

super už se těším :)

všude jsou testy překontrastovanejch 22" TN placek - ale testů LCD střední třídy je jako šafránu :?

jsem zvědavej hlavně na 24" Fujitsu-Siemens a NEC ... a bylo by super kdyby tam byly i rady jak si to co nejlíp vyštelovat (vykalibrovat) v domácích podmínkách - třeba tam napsat ty hodnoty z OSD při kterých to má nejlepší obraz - ale to je asi blbost :)

koukám že tam bude i 22" model (kancelářský) od Samsungu který se tu ani neprodává :lol: (a není tu od nich k sehnání ani 2253BW a 2232GW - i když o nic moc asi nepřicházíme :P )
Naposledy upravil Fuck8r dne 9. 2. 2008 11:23, celkově upraveno 3
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 8. 2. 2008 23:28

Fuck8r píše:super už se těším :)

jsem zvědavej hlavně na 24" ab]Fujitsu-Siemens[/b] a NEC ... a bylo by super kdyby tam byly i rady jak si to co nejlíp vyštelovat (vykalibrovat) v domácích podmínkách - třeba tam napsat ty hodnoty z OSD při kterých to má nejlepší obraz - ale to je asi blbost :)

Asi jo...páč to je prej na každým kusu jinak....ale nevím..nikdá sem to nedělal...
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod veproza 8. 2. 2008 23:30

Docela skoda, ze tam nebude Lenovo L220x, svoji cenou, technologii a hlavne uhloprickou (22') a rozlisenim (1920x1200) je to dost "extra" monitor.. mohlo by byt zajimavy srovnani
veproza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 9. 2. 2008 13:59

veproza píše:Docela skoda, ze tam nebude Lenovo L220x, svoji cenou, technologii a hlavne uhloprickou (22') a rozlisenim (1920x1200) je to dost "extra" monitor.. mohlo by byt zajimavy srovnani

Tento monitor sme uz otestovali a recenzia bude v dalsom cisle. V teste nie je z jednoducheho dovodu - je prilis odlisny od ostatnych 22" panelov a dost specificky vdaka malym bodom. Kazilo by to porovnanie beznych 22jek.
Ohladom kalibracie farieb - uvadzat hodnoty nema bohuzial ziadny vyznam. Clanok o domacom, tzv. "okometrickom" kalibrovani panelu vsak pripravit mozme, aj ked jeho vysledky su z pohladu nastavenia farieb diskutabilne - oko toto proste bez referencie (spravneho zobrazenia) nedokaze dobre zaznamenat.
Dušan Šimonovič
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 2. 2008 14:17

Malicko mi tam chybi jakykoliv monitor Dellu (udavaji u TN gamut az 97%) ale jinak to vypada velice slibne :)

Uz se sam MOC tesim. :) Ja nejvic na HP LP2465 aneb jak se tenhle levny monitor s EoL na krku (tusim brezen/duben) dokaze poprat s konkurenci :)

Budete testovat nekdy i nejake levne sondy? (jako napr na grafika.cz?)

Jinak za ten clanek o kalibraci se taky primlouvam, Dost by me zajimalo jak velky je rozdil mezi profi a levnymi kalibracnimi sondami, jak moc (jestli vubec) se dokazi TN dostat k barvam SIPS nebo PVA panelu atd atd :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 9. 2. 2008 14:21

Dell nemal zaujem sa testu zucastnit a vzhladom na to, ze ich panely sa inak ako od nich zohnat ani nedaju, tak tam proste nie su. Mrzi to aj nas.
Kalibracne sondy su brutalne uzkoprofilova vec a popravde su zrejme vsetky horsie (lacnejsie ...) ak to ca pouzivame pri testovani na nic ... neoplatia sa proste kupovat, radsej si to nechajte za par stoviek niekym nakalibrovat - sonda sa zaplati az nejakemu studiu, kde je napriklad 10 minotorov na kalibrovanie.
Dušan Šimonovič
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 2. 2008 14:25

problem je ze pokud mam delat kalibraci nekolikrat do roka, tak uz se vyplati uvazovat o investici kolem 5 000 do sondy, pak je otazka co je lepsi :)

S tim Dellem to jako fakt? To se na to vykvakli? Vzdyt notebooky jste tedka testovali dva v posledni dobe.

PS: uzkoprofilova muze byt kazda druha vec co testujete ,) Od sitovych hernich prehravacu az po hiend kousky notebooku. to neni moc dobry duvod. Posledne tam byl test nejake kamery a celej jsem ho prcet a byl jen o tom jak super se ta kamera naklápí a ja porad hledal hodnoceni kvality obrazu atd atd :D (ale to jen tak mimo)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 9. 2. 2008 14:31

Jedina zaujimava a teoreticky pouzitelna sonda za menej ako 8-10 tisic je tato http://www.pantone.cz/product_info.php?products_id=91
Ta by asi stala za skusku ...
EDIT: ehm, kalibracna sonda je asi tak 10x uzkoprofilovejsia ako sietovy prehravac a HD kamera dohromady
Dušan Šimonovič
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 2. 2008 14:33

jj, presne ta pujde do kosiku s novym monitorem, uz jsem prolez kde jaky test co jsem po svete nasel, jeste si pockam na vase vysledky jestli mi kapnou do noty a hura na nakupy :D

To zalezi na uhlu pohledu :) Ja posledne nestacil zasnout na mobilmanii co vsechno muzou lidi chtit napr od mobilu :D

Takze u me hraje napr zase vetsi roli dobre barevne podani. Pro me a nas obor, skolu, profesi.... :D
Naposledy upravil Gruppe dne 9. 2. 2008 14:36, celkově upraveno 1
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 9. 2. 2008 14:36

Stale si dovolim konstatovat, ze nakup sondy je pre domace pouzitie nezmysel ... radsej by som usetrenych 5 tisic investoval do monitoru, co kalibrovat nepotrebuje ;)
Dušan Šimonovič
Redaktor Computeru

Další stránka