Computer 24/08 vychází 18. prosince

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 17. 12. 2008 13:56

Obrázek
Poslední číslo letošního ročníku nabízí velké téma věnované domácím sítím. Dozvíte se, co vše se dá do sítě připojit, jaké technologie použít a jaké výhody vám mohou nabídnout. Připravujeme se také na rok 2009 – tým složený s redaktorů a odborných autorů Computeru se pokusí odhalit, co nás v příštím roce čeká. V sekci Profi jsme se podívali na to, jak pracují SSD disky a jaký bude jejich vývoj v nejbližší době – nahradí konečně tradiční pevné disky? Velký test je tentokrát netradičně věnován technice, která zdánlivě leží mimo svět počítačů: vyzkoušeli jsme turistické GPS navigace a jako soupeře jim přidali i navigační mobil a PDA s GPS. Protože jsme časopis píšící především o světě počítačů, kromě samotné navigace a přesnosti map jsem vyzkoušeli i možnosti geocachingu nebo propojení s počítačem.

Ze zajímavých recenzí vybíráme: minipočítače Dell Studio Hybrid a Lenovo ThinkCentre M57p Eco, počítač v dotykovém monitor Asus Eee Top, SSD Samsung, skříň Antec ...
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod franta123 18. 12. 2008 17:40

A opět tu máme vánoce a já, jako předplatitel, mám ve schránce prd. Kdepak to vázne?
franta123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 18. 12. 2008 17:48

Řekl bych, že jako obvykle, na Poště. Časopisy vyrazily na svou pouť z tiskárny včas, dokonce dorazily včas i do kontrolních schránek redaktorů.
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod rak102 6. 1. 2009 21:34

Nechtělo se mě zakládat nove téma,kdyz se můj dotaz týká tohodle čísla.Kde najdu na DVD plné hry které jsou psane na obálce a je o nich psáno i uvnitř čísla na straně 44-45??
CPU Intel i3 3240,MB:Asrock Z77 Pro3:Ram DDR3 Kingston HyperX blu 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9 XMP,Hdd:2xWd 1Tb SataII,Ati Sapphire HD 7770 1Gb DDR 5,Cooler Master 600W,Lcd 22 Samsung 2253LW
rak102
Junior

Odeslat příspěvekod Ondra Bitto 8. 1. 2009 00:14

Plné akční hry jsou v sekci Sbírka akčních her. Pokud byste je hledal fyzicky na médiu, nikoliv prostřednictvím enginu, tak pak jsou ve složce data\hry.
Ondra Bitto
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod rak102 8. 1. 2009 17:33

Ondra Bitto píše:Plné akční hry jsou v sekci Sbírka akčních her. Pokud byste je hledal fyzicky na médiu, nikoliv prostřednictvím enginu, tak pak jsou ve složce data\hry.

Tak bohuzel.Ja nemam na tomhle dvd zadnou sekci Sbirka akcnich her.Nemam tam dokonce ani programy pro udrzbu a spravovani site.Jenom tri demoverze a to Tomb Rider Undervorld,CoD Worl War a nejakej fotbal manager,jinak zadne jine hry.Proste je to nejake zahadne.
CPU Intel i3 3240,MB:Asrock Z77 Pro3:Ram DDR3 Kingston HyperX blu 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9 XMP,Hdd:2xWd 1Tb SataII,Ati Sapphire HD 7770 1Gb DDR 5,Cooler Master 600W,Lcd 22 Samsung 2253LW
rak102
Junior

Odeslat příspěvekod Ondra Bitto 8. 1. 2009 23:21

Podle toho, co popisujete, se jedná o DVD Computeru 22/08 :-|
Ondra Bitto
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod slauch 9. 1. 2009 14:28

Problém s hrou na DVD 24/2008
Nainstaloval jsem si z vašeho posledního DVD hru Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy. Instalace proběhla bez problému, ale po spuštění se objevilo tohle:
Obrázek
Kde asi udělali soudruzi chybu? Nebo že by já? :shock:

EDIT: Bohužel, tohle forum neumí otevírat klikací odkazy v novém okně, takže je to v originální velikosti. Sorry.
slauch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondra Bitto 9. 1. 2009 15:13

Hru jsem zkoušel na svém notebooku a fungovala, ale je pravda, že zhruba měsíc a půl před umístěním na DVD :-| Zkusím ještě jednou a dám vědět.
Ondra Bitto
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod Ondra Bitto 9. 1. 2009 15:57

Ještě jsem měl na notebooku původní verzi, tu jsem zkusil spustit a běžela bez problémů. Odinstaloval jsem ji, do jiné složky nainstaloval hru přímo z DVD a opět funguje. Jakou verzi systému používáte? U mě jsou to Windows Vista Ultimate CZ.
Ondra Bitto
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod rak102 9. 1. 2009 20:26

Ondra Bitto píše:Podle toho, co popisujete, se jedná o DVD Computeru 22/08 :-|

Takze byl a nebo jeste je v prodeji casopis Computer cislo 24/08 a k tomu je prilozeno DVD s Computeru 22/08??No tak to je teda pekne,a co ja ted jako s tim??Ja si ten casak koupil hlavne kvuly plnym hram a kvuli softu na spravovani siti.No tak to je teda supr.Tak mam dojem ze vim jakej casak uz si nebudu kupovat a o predplatnem uvazovat uz vubec ne.
rak102
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 10. 1. 2009 14:55

Nedokážu si představit, jak by se ke 24 mohlo dostat DVD z 22 - ledy by si v tiskárně schovávali pár kousků pod vkládací linkou. Každopádně stačí zavolat na naši bezplatnou linku, nebo napsat (kontakty najdete v tiráži, nebo na na našem webu) a dostanete DVD 24.
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod slauch 13. 1. 2009 12:24

Ondra Bitto píše:Ještě jsem měl na notebooku původní verzi, tu jsem zkusil spustit a běžela bez problémů. Odinstaloval jsem ji, do jiné složky nainstaloval hru přímo z DVD a opět funguje. Jakou verzi systému používáte? U mě jsou to Windows Vista Ultimate CZ.

Mám standardní WinXP Professional, SP3. Neinstaloval jsem to rovnou z toho DVD 24/08, jen jsem zkopíroval ten soubor na lokál a pak instaloval. Teď jsem to dal instalovat znova rovnou z DVD a výsledek stejnej. Ještě bych to mohl zkusit nainstalovat na jiným PC - třeba doma a ne v práci ;-)
slauch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slauch 14. 1. 2009 09:10

Tak jsem to vyzkoušel doma, instalace opět bez problémů a po spuštění tohle:
Obrázek
Na systému WinXP Prof., SP2.
Takže výsledek je asi jasnej. Ta hra se chce při spuštění konektnout na internet, na tomhle počítači doma ho nemám, takže to nespustím. V práci jsem za proxy, takže asi proto to píše, že to nefunguje pro naší oblast.
Pěknej šmejd, pokud to po spuštění chce na internet a přitom je to free a je to hlavně singlplayer. Nechápu... Takže si nezahraju :-S
Nejde to nějak ... ojebat?
slauch
Kolemjdoucí