Computer 21/10 vychází 4. listopadu

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 4. 11. 2010 09:29

Obrázek
Pavel Nygrýn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adidas 4. 11. 2010 15:58

Mně samozřejmě dnes nepřišel, až zítra. Jinak jsem minule reklamoval pozdní doručování a níže je odpověď - podle ní je páteční doručení v pořádku, pondělní už ne...

Dobrý den,
Od září je vydavatelem časopisu Computer Mladá fronta, která má jako smluvního distributora Českou poštu, kde je režim dodávání předplatného nastaven tak, že Vám výtisk musí být dodán v den vyjití, nejpozději den po vyjití příslušného čísla.
Vzhledem k tomu, že časopis většinou vychází ve čtvrtek, pak byste ho nejpozději v pátek měl najít ve své schránce. Později však už by to bylo špatně.
Je mi líto, že Vám nemohu podat příznivější zprávu.
S pozdravem

Irena Jůnová
Manager předplatného B2B


Mladá fronta a. s.
Mezi Vodami 1952/9
143 00 Praha 4 - Modřany

Mobil: +420-724 570 778
Tel.: +420-225 276 253
Fax: +420-225 276 253

E-mail: junova@mf.cz
Web: http://www.mf.cz
Sagem MC939/Siemens ME45/CX70/Nokia 6234/Siemens S75/LG BL20/GD880/P990/Nokia N8 / Samsung Galaxy Note II / Samsung Ativ S / LG G Flex 2 / Moto X Style / Moto Z / S7 + Samsung Gear S3 Frontier / Nokia 7 plus / Samsung Note9 / Moto Z3 play
adidas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KapaCZ 4. 11. 2010 18:44

adidas: Díky za informace. Mě nebyli ani ochotni podat vysvětlení. Časopis , který patří pod MF jsem si předplatil poprvé a taky naposled!
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KapaCZ 5. 11. 2010 13:50

Tak to je už opravdu skvělé, časopis nepřišel raději ani dnes.
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod adidas 5. 11. 2010 13:56

Mně dnes také ne...

Už jsme psal email slečně/paní Jůnové, tak čekám na odpověď.
Sagem MC939/Siemens ME45/CX70/Nokia 6234/Siemens S75/LG BL20/GD880/P990/Nokia N8 / Samsung Galaxy Note II / Samsung Ativ S / LG G Flex 2 / Moto X Style / Moto Z / S7 + Samsung Gear S3 Frontier / Nokia 7 plus / Samsung Note9 / Moto Z3 play
adidas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasu 5. 11. 2010 17:11

I já jsem na tom tak, že číslo 21 nepřišlo ani ve čtvrtek, ani v pátek. Tak budu čekat jestli se to podaří v pondělí. Jenomže si myslím, že vyřizovat si to s poštou není mojí věcí, ale toho, komu jsem poslal předplatné. Zpoždění bylo i u několika předchozích čísel.
Ještě dodám, že pokud jde o doručování čehokoli jiného, mám s Českou poštou jen dobré zkušenosti.
jasu
Junior

Odeslat příspěvekod KapaCZ 5. 11. 2010 17:17

jasu: Přesně tak. Jak jsem tu už vícekrát zmínil, problém je od změny majitele. Rozesílá to pozdě!
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod jasu 5. 11. 2010 18:00

Poslal jsem email i té paní/slečně Jůnové.
jasu
Junior

Odeslat příspěvekod al.ish 5. 11. 2010 21:15

Mám stejné zkušenosti s pozdním doručováním jako vy. Když je fajn, tak mi dojde v pátek (dokonce mi jednou přišel už ve čtrvtek! :tleskani ). No a naopak mi jednu přišel až další týden v úterý.Samozřejmě, že ta změna se datuje od změny vydavatele...
Kde jsou ty časy, kdy jsem ho měl v úterý doma...
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peaty77 8. 11. 2010 16:21

Super, pondělí odpoledna a už je doma....
... o 10minut později "si děláte *****, zase test notbuků" ...
... teprve potřetí za posledního půl roku
peaty77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jasu 8. 11. 2010 18:58

Už mám to číslo doma i já. Mezitím jsem dostal email i od dotyčné pí. nebo sl. Jůnové. Samozřejmě za nic nemůžou, zavinila to pošta. Mám ale takový dojem, že předplatitelé mívali tu výhodu, že časopis dostávali den před tím, než byl v prodeji pro ostatní. Všechno je ale zřejmě jinak a jakmile dostanou naše peníze, nejsme důležití.
A dalo by se diskutovat i o obsahu a zejména pokud jde o důraz kladený na notebooky. Já bych třeba rád víc pozornosti na zrcadlovky, ale to bude asi hodně individuální. ;-)
jasu
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 8. 11. 2010 19:10

Co se témat testů týče, děláme jejich výběr úplně jednoduše: testujeme to, co lidé skutečně nakupují a s čím tedy největší počet lidí potřebuje poradit. Notebooky jsme tu měli opravdu už potřetí, ale pokaždé šlo o úplně jinou kategorii - prostě se prodávají a má tedy cenu je otestovat.

Zrcadlovky jsou tak trochu důkazem toho, že testujeme to, co je nutné, nikoliv to, co by nás bavilo ;-) Určitě do časopisu věnovaného primárně počítačům a věcem okolo nebude tahat přístroj, která je od nich takhle daleko. Foťákům pro náročnější se totiž soustavně a podrobně věnují kolegové z DIGIfota.

A ještě jinak: samozřejmě budeme rádi, když nám napíšete, co byste si přáli testovat. Neslibujeme, že to vždy splníme (přece jen dáváme přednost testu s velkou cílovou skupinou, než testu pro pár expertů), ale nápady se nikdy neztratí. Třeba aspoň přidáme recenze toho, co by se vám líbilo.
Pavel Nygrýn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasu 8. 11. 2010 19:53

Pane Nygrýne!
Děkuji za Váš názor a respektuji jej a také mu rozumím. Zkuste se ale také vžít do pozice téměř sedmdesátiletého důchodce, jehož zájmy jsou mimo jiných i počítač a fotografování. Ani z jednoho hlediska nejsem profesionál, spíše trochu lepší amatér, který by to co potřebuje měl rád v jednom časopise. Z ekonomických důvodů především. Mám digitální přístroj v kategorii EVF a chtěl bych o trochu výš a koupit zrcadlovku s jedním nebo dvěmi objektivy do dvaceti tisíc. Tak shromažďuji informace, kriticky přehodnocuji, uvažuji co bude pro mně vhodné a jsem vděčný za názory lidí, kteří tomu rozumí víc než já. Podle Vašich testů, hodnocení a návodů jsem si v minulosti například postavil počítač a koupil monitor. A potěšili byste mně i srovnáním těch levnějších zrcadlovek.
Zdraví dlouholetý čtenář Computeru Jaroslav Šulc.
jasu
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 8. 11. 2010 20:20

Právě proto, že u zrcadlovek hrají obrovskou roli tak "nepočítačové" věci, jako jsou objektivy, externí blesky a příslušenství vůbec, se do podobného testu nechystáme a necháme to kolegům. Ostatně ti na to také mají patřičnou výbavu a dlouholeté zkušenosti, test "pouze se seťáky" by asi k ničemu nebyl. Takže se budeme držet co nejblíž počítačů a zrcadlovky, televizory, Blu-ray přehrávače, nebo třeba digitální řízení klimatizace necháme jiným, povolanějším.

A čistě ode mě: volba "levné zrcadlovky" se hodně řídí tím, jaké příslušenství budete chtít, protože od něj se odvine to, jakého výrobce budete preferovat. Cena samotného těla se v celkové investici brzy ztratí, i samotný blesk často stojí víc, o kvalitních objektivech nemluvě (ty navíc přežijí tělo). Já jsem šťastným a spokojeným majitelem Olympusu E-1 a E-520. E-1 už ale má život za sebou, takže to je přesně případě "příslušenství zůstává, je potřeba pořídit nové tělo". Vidím to na nějakou E-50, až bude, E-5 si asi nechám ujít :D
Pavel Nygrýn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.ish 8. 11. 2010 21:56

Pane Nygrýne,
je hezké, že se zde věnujete výběru foťáku, či obsahu čísel Computeru, nicméně já bych od Vás spíše očekával nějaké vyjádření ohledně velmi zpožděné distribuce časopisu Computer jeho předplatitelům. Nevěřím, že je Vám to, jako šéfredaktorovi, putna.
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků