Nová cena Časopisu Computer

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod oczadly 6. 12. 2010 15:07

Chtěl jsem se zeptat proč předplatné Computeru s Dvd které stalo 1199,- zdrařilo na neuvěřitelných 1780,- Zda se Vám to normalní.
oczadly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 6. 12. 2010 17:26

To vám opravdu nepovíme, cenu předplatného redakce neurčuje. Případně ta odpověď může znít takto: "příslušné oddělení našeho nového vydavatele se tak rozhodlo". Popravdě o žádné změně ceny předplatného nemáme žádné informace, takže lepší odpověď nemáme. Viz viewtopic.php?f=1861&t=1056500
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod Lbr76 8. 12. 2010 15:36

Přesně tak, dneska mi přišla složenka na 1780,- minulý rok 1199,- to je mazec!!!! Asi jako poděkování za 10 let pravidelného odběru...

Jsem z toho pěkně rozhozenej! ]:-< Ještě budu chvíli přemýšlet jestli to má cenu za takovou pálku do toho jít, ale asi konec - bohužel :/
Lbr76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oczadly 8. 12. 2010 21:48

Mě dneska přišla taky a letěla do koše už jsem si objědnal předplatné Chipu,stejně mi to přišlo jako reklamní leták a ne časopis... :-(
oczadly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shcuf 9. 12. 2010 00:13

Jsem dlouholetý odběratel „Computeru“. Do 1.12. jste nabízeli na stránkách časopisu předplatné s DVD za 1.199 Kč s poznámkou, že je pouze pro nové předplatitele. Časopis jsem proto na příští rok neobjednal.Čekal jsem na podnět k zaplacení předplatného. 7.12. jsem dostal poštou objednávku na předplatné na r.2011 za 1.780 Kč. Z toho mě vyplynulo, že jsem si měl časopis objednat jako nový odběratel také za 1.199 Kč. Jak mě to ale po předchozích letech mělo napadnout ?
:?:
shcuf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Horis 9. 12. 2010 14:07

Dobrý den,pokouším se pochopit a následně shrnout novou politiku prodeje vydavatele časopisu Computer.Snaha o zvýšení zisku z prodeje časopisu vedla vydavatele k šílenému kroku diskriminovat stávající/mnohdy mnohaleté/členy.Jedná se o tzv.exkluzivní nabídku předplatného,ovšem která se týká pouze nových předplatitelů.O nové ceně ani psát nebudu,o té se již zmiňovali kolegové čtenáři výše uvedeni v tomto tématu.Tento marketingový tah se mi jeví vůči stávajícím předplatitelům minimálně nefér a dovoluji si pochybovat,že přinese vydavateli vytoužený efekt zisku.Potencionální nový předplatitel si časopis nevybírá podle EXKLUZIVNÍ NABÍDKY PŘEDPLATNÉHO,nýbrž dle obsahu časopisu.Z tohoto důvodu si myslím,že by si měl vydavatel své ovečky hýčkat a ne je naopak vyhnat.To je vše,co jsem měl asi na srdci.Teď jdu přemýšlet,do které salaše půjdu.
S pozdravem Váš mnoholetý čtenář M.H
Horis
Junior

Odeslat příspěvekod Alex_ 9. 12. 2010 16:04

Neomalený přístup nového majitele ke kmeni předplatitelů je zřejmě výsledkem hluboké úvahy a odpovídá poměrům, které v české kotlině nastavili mobilní operátoři, stavební spořitelny, pojišťováci a jim podobní - když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Na rozdíl od předchozích obětí my NEMUSÍME dva nebo třicet let litovat svého unáhleného podpisu smlouvy. Hlasovat lze jednoduše - nohama. A já tak činím. Retenční oddělení v Mladé frontě asi nemají, maily a dopisy od zprostředkovatelů předplatného jsou jeden lepší než druhý.
Děkujeme, odcházíme.
Alex_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_PT 10. 12. 2010 00:54

Připojuji se k předchozím příspěvkům. Vše již bylo napsáno, není co dodat. Váš časopis, který odebírám od samého počátku, si za těchto podmínek na příští rok nepředplatím. Petr Falek, Prachatice
Petr_PT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rrfv 10. 12. 2010 11:35

Neděkuji (není zač), přesto odcházím.
rrfv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KapaCZ 11. 12. 2010 10:37

Jsem stejného názoru. Jak se změnil majitel, tak jde vše do ..... Začalo to pozdním chozením časopisu, poté reklama na obalu desek (Aspon ty by ste nemuseli takhle ....) a ta cene už je vrchol! Předplatné zkončí a už do něj nedám ani Kč. Nejspíš si nepředplatím žadný čaopis, ale na truc bych si mohl předplatit něco u konkurence!
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Horis 11. 12. 2010 14:42

Za 799kč jsem si předplatil Extra PC.Uvidíme jestli mě to bude dostačovat.Stejně jsem se už v Computeru ztrácel buď v reklamě,nebo v odvětví IT,které mě nezajímalo.Změna je život,možná dobře,že mě to přinutilo hledat něco jiného/možná lepšího/.
Horis
Junior

Odeslat příspěvekod redex 11. 12. 2010 18:24

Tak ta cena je opravdu přehnaná ... po mnoha letech předplatného konec.
redex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod svat 12. 12. 2010 14:42

Dobrý den, končím, jsem dlouholetý předplatitel Computeru (cca 15let) a předplatitel Mobilit (od prvního čísla), takže mám skoro všechny čísla co vyšli. No jsem zvědav kolik bude nových předplatitelů náhradou za ty co zruší předplatné. Přecházím jinak, chování nového majitele s cenou a dárkem je přímo odpuzující. Vlastně jen opakuji a souhlasím s názory většiny na tomto fóru.
svat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rudko 13. 12. 2010 14:37

Souhlasím, jenom konstatuji, že dárek je jen marketingovej trik a ve skutečnosti si ho koupíš za 581 Kč
Rudko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym2328 16. 12. 2010 23:56

Tak milá redakce pochlubte se začátkem roku tím o kolik se Vám snížil počet předplatitelů... Tohle je nehorázné... :(
anonym2328

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 17. 12. 2010 10:55

Nepochlubíme, přístup k databázi předplatitelů nemáme, takže se to dozvíme až s případných (čtvrtletních?) souhrnů.
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod adidas 17. 12. 2010 11:42

A kdo prosím ověřuje náklady tisku?
Dříve za CPress Media, a.s. to byla firma "ABC ČR - Kancelář ověřování nákladu tisku".
Nyní za MF bohužel nevím...
Sagem MC939/Siemens ME45/CX70/Nokia 6234/Siemens S75/LG BL20/GD880/P990/Nokia N8 / Samsung Galaxy Note II / Samsung Ativ S / LG G Flex 2 / Moto X Style / Moto Z / S7 + Samsung Gear S3 Frontier / Nokia 7 plus / Samsung Note9 / Moto Z3 play
adidas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 17. 12. 2010 12:03

Podle tiráže všech časopisů v MF je to Deloitte Audit
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 11:34

jak to vidím tak já taky končím
byl jsem vaším předplatitelem snad od samého začátku
poděkujte svým novým chlebodárcům
Vana666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod macku 28. 12. 2010 15:01

Musím říct, že mě dnešní složenka na další rok předplatného také vyrazila dech. Chápu, že vydavatel chce vydělávat, ale takovou neúctu k dlouholetému předplatiteli (jsem jim téměř od začátku) jsem ještě nezažil.
Zdá se, že vydavatelil je milejší "holub na střeše" než "vrabec v hrsti", avšak zapomíná, že takové chování si lze dovolit v monopolu, ale ne v konkurenčním prostředí.
A to že mohu srovnávat. Mám předplatné též u jiného vydavatelství, a to si mě opravdu hýčká - s každým prodloužením i mimo něj mi nabízí nadstandardní slevu nejen na předplacený titul, ale i na další z jejich portfolia.

Nyní se ještě vrátím k přeplatnému Computeru. Narozdíl od jiných dřívějších přispěvatelů nebudu ještě tak rezolutní a nezruším předplatné úplně, ale zatím ho jen ponížím, i když i cena 980 Kč za časopis bez DVD nebo jiné přidané hodnoty je celkem dost.
Musím však říct, že styl jakým Computer píše se mi zatím líbí (konkurenti - Chip nebo Extra PC mi zatím nevyhovují), a že by přibylo nějak extra reklam nebo se zhoršila objektivnost zatím nepozoruji (dostal jsem dárkové předplatné časopisu Bydlení a u něj mám pocit, že si kupuji reklamní leták - to je teprve hrůza).
Přesto bych vydavatelství varoval, neboť to, že jsem ještě letos přistoupil na jejich ceny, nemusí znamenat, že napřesrok znovu zopakuji. Naopak, letos budu velmi bedlivě sledovat, zda mi Computer za to vůbec stojí, a zároveň zintenzivním sledování konkurence, jestli nebude přece jen pro mě přijatelnější (i za cenu ústupků) přejít k ní.

P.S. Snad jen perlička na závěr: Při volání na předplatitelskou linku, jsem ani nemusel nic říkat a operátorka již věděla, co asi budu chtít - rovnou se totiž zeptala, jestli chci předplatné Computeru zrušit nebo změnit. Evidentně je to aktuálně žhavé těma, což také o něčem svědčí...
macku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fili76 29. 12. 2010 21:18

Také jsem obdržel zlodějskou složenku na 1780,- a rozhodně ji nehodlám platit. To se mi to předplatné neoplatí, ještě navíc když některá čísla vůbec nedostanu, protože je ve schránce nenajdu. Jako dlouholetý předplatitel pamatuji doby, kdy se v létě posílaly dárky a předplatné bylo výhodné, ale toto je zlodějina. Navrhuji vyhlásit stávku a nekoupit pár čísel Computeru. Třeba to pak vydavateli dojde. Je mi líto redaktorů, ale za tuto cenu tento časopis nechci.
fili76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Obursky 1. 1. 2011 13:05

Tak nám zabili Ferdinanda...Jako dlouholetý předplatitel konstatuji, že časopis si pro letošní rok už nepředplatím. Jestli vydavatel chce rýžovat, může, ale beze mně. Pokud někdo dostane rozum a pošle solidní nabídku, možná si to rozmyslím, ale nejsem si jist, že v MF bude mít někdo schopnost sebereflexe.
Obursky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdevog 1. 1. 2011 13:38

Opravdu neni co dodat k ceně časopisu ,který pro mnohé byl zdrojem dobrých a aktuálních informací.Je mi opravdu také lito těch co se na skladbě časopisu podílejí.Boužel za tuo cenu opravdu asi ne !!!!!!
zdevog
Junior

Odeslat příspěvekod na-ne-shledanou 3. 1. 2011 20:42

Byl jsem předplatitelem 15 let, končím. Přeji redaktorům, které uznávám pro jejich odbornost, aby si našli práci u jiného vydavatele a jiného časopisu. U MF budou za chvíli psát jen pro vedení Mladé fronty. Stálí čtenáři také přecházejí jinam ...
na-ne-shledanou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lolox 5. 1. 2011 12:52

Pridávam malé info zo Slovenska.
Nová cena časopisu Computer na Slovensku je 97.68 eura !!!!!
Na Slovensku nie je možné si objednať časopis bez DVD alebo v elektronickej forme, existuje len plné predplatné s DVD (ktorého kvalita za posledné roky podľa môjho názoru klesá a zaostáva za ostatnými časopismi). Som predplatitelom časopisu Computer od r. 2000. Keďže pracujem v IT oblasti odoberám aj ostatné časopisy (Chip, PC Revue, PC Space, PC World - kým ho nezrušili). Vzhľadom na dané podmienky odoberania časopisu Computer na Slovensku, tento rok s odoberaním časopisu Computer končím.
Do videnia ................
lolox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmyska 6. 1. 2011 13:38

Tento časopis málokdo potřebuje,pouze ho chceme.Odebíral jsem ho 12 let a už ho nechci!!! Samozřejmě díky cenové politice. Možná,tak ještě v elektronické podobě,ale i to si ještě rozmyslím.
kmyska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yuris62 6. 1. 2011 22:12

Mě složenka ještě nepřišla, ale jestli se mně objeví ve schránce složenka na skoro osmnáct stovek za Computer, tak letí do koše. Bohužel. Po sedmi letech jdu do něčeho jiného :-S
yuris62
Junior

Odeslat příspěvekod oldkokes 8. 1. 2011 13:12

Vždy mne mrzí, když se likviduje něco co funguje - časopis Computer fungoval vždy skvěle za což bych chtěl redakci jako mnohaletý předplatitel poděkovat. První pecka byla od změny majitele ve zpoždění zasílání proti dřívější středě na kterou jsem se vždy těšil, druhá je brutální navýšení ceny předplatného. Asi je tedy čas na změnu. Není vyloučeno, že se s prací mých oblíbených redaktorů setkám u konkurenčních časopisů, jenom mám obavy, že už to nebude ono - Computer byl za ta léta trochu srdeční záležitost.
oldkokes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nevlad 8. 1. 2011 13:33

Přišla mi složenka na předplatné, které nemohu akceptovat. S lítostí, ale přesto se připojuji k mnoha dalším, a po více jak deseti letech se s Computerem loučím. Chci všem současným i bývalý redaktorům poděkovat a i když jsem občas výhrady měl, chci je ujistit, že můj krok není kvalitou časopisu ovlivněn. Mnoho zdaru v další práci přeje
Vladimír Nerud
Edit:
Vypadá to, že už zareagovali další vydavatelé, např. ExtraPC nabízí roční předplatné mimořádně za 399,-Kč i s DVD a knížkou
nevlad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdevog 9. 1. 2011 17:20

Ano již jsem si objednal tento časopis ExtraPC.Uvidím jakou má uroveň.
zdevog
Junior

Odeslat příspěvekod feke 9. 1. 2011 21:53

Přišla mi složenka na předplatné mého oblíbeného Computeru. Jako dlouholetý a spokojený předplatitel jsem ji vyplnil aniž bych zaregistroval cenu. Teprve později jsem si všiml, že předplatné se zvýšilo o 50 % !!
Ač mám časopis rád a jsem na něj zvyklý, toto je změna, kterou bude akceptovat asi málo stávajících předplatitelů. Časopis má sice přílohu, nicméně tu jsem nechtěl a ani mě moc nezajímá a za co mám platit 50 % ceny navíc to opravdu nevím.
Děkuji tedy za tu spoustu spokojených let, kdy jsem si mohl váš časopis předplácet. Nyní k tomu již nevidím žádný důvod. S přihlédnutím k tomu, že mi za rok nedojdou průměrně tak 2-3 čísla, by mě tohle vaše "předplatné" vyšlo skoro dráž než kdybych si časopis kupoval u stánku..
Opravdu nejste jediný časopis na trhu. Zkusím něco jiného.
Končím...
feke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sbehring 14. 1. 2011 16:26

Dnes jsem volal na číslo servisu pro předplatné 800300302 a oznámil jsem po dlouhé řadě let ukončení předplatného Computeru na další rok za pro mne neakceptovatelnou cenu 1780,-/rok. Prý nejsem zdaleka jediný - předplatitelé jsou naštvaní a MF prý situaci přehodnotila a byla mi nabídnuta sleva 20 % v případě, že předplatné zachovám s přílohou DVD. Alespoň nějaký projev vstřícnosti :-)
sbehring
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yuris62 14. 1. 2011 21:02

Nechápu, proč cpete k předplatnému jakýsi baťoh v ceně kolem 900-ti stovek, místo abyste o tuto cenu zlevnili předplatné. Baťoh nepotřebuji, předplatné chci, ale za tuto vaši nehoráznou cenu rozhodně ne.
yuris62
Junior

Odeslat příspěvekod Wena_F 14. 1. 2011 22:29

Já jsem teda předplatné prodloužil, časopis i redakci mám rád. Na rovinu říkám, že jsem o ceně dlouho přemýšlel, ale řekl jsem si že to ještě zkusím. Ale plně se ztotožnuji s názory ve výše uvedených příspěvcích. A za těchto podmínek je možná předplatné poslední..
Uvidíme, snad dostane MF trochu selského rozumu.. Přeji redakci pevné nervy
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chosta 15. 1. 2011 15:36

Co jse týče ceny časopisu,také se plně s totožnuji s názory ve výše uvedených příspěvcích,já bych také nedal 1780kč za rok to je přehnaná cena a batoh to mají dávat věrným předplatitelům jako bonus a vážit si každého zakazníka doporučil bych jedině odebírat computer bez DVD za cenu 980kč to odbírám já nebo dvd nepotřebuji mam internet a nebo je dobrý časopis Extra PC za 599kč za rok +bonus kniha dle výběru sice je to měsičník.
chosta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harrym 15. 1. 2011 17:39

Computer jsem odebíral naposled snad... před 8 lety?
Osobně dnes vidím papírová média jako naprosto zbytečnou záležitost, viděl jsem to tak už před těmi 8 lety, stejně jako to vidím dnes. V současné době neodebírám ani noviny. Ano, najde se spousta těch co řeknou, že "není nad papír" - který se dá číst i na záchodě a dle potřeby si s ním i...
A já říkám že jde jen o setrvačnost v lidském myšlení.
Možná trochu cynické, ale s dnešním papírem nejde pořádně zatopit ani v kamnech... :) Onehdá jsem roztápěl udírnu a sakroval jsem u toho fest... Žádný pořádný plamen, maximálně tak skoroskomírající nazelenalé plamínky... člověk by až řekl, že je to nehořlavé... Druhé jeho alternativní zužitkování ve smyslu "si s ním i..." by asi dopadlo podobně... :D
Časopisy i noviny bych kupoval "nuceně" dále, pokud by srovnatelný informační obsah nebyl volně dostupný i na netu. Jenže on tam je... zdarma, a navíc prakticky OKAMŽITĚ. A bude pořád, ať si Murdoch povídá co chce. Vždy tu bude spousta těch, co se budou chtít prezentovat (protože je to baví či vnitřně uspokojuje) a třebas i zdarma. Středověké kroniky vznikaly ze stejných pohnutek...
Když to shrnu... I na potápějícím se Titaniku se dalo dobře najíst... avšak museli jste mít žaludek na pomyšlení, že zatímco jíte, loď se zvolna potápí...
Já osobně bych neměl žaludek na to, setrvávat v byznysu, jehož tržní potenciál se neúprosně a zákonitě snižuje.

Batoh v rámci 1780 Kč za předplatné má jistě svoji hodnotu. Ovšem řekněme si, kdo takový další batoh skutečně potřebuje, když má každý haraburdí všeho druhu doma dost?
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Junior

Odeslat příspěvekod chalupa 17. 1. 2011 11:26

V prvním čísle byla výzva k novému hodnocení časopisu. Tedy, jako odběratel po dobu více než 15 let jsem silně zklamán.
1) Jsem staší ročník, ale když dopustíte, aby se při sazbě hledělo na vnější efekt a ne na čitelnost, je to špatné.Téměř u vše technických specifikací je zvoleno vysoké úzké písmo s minimálními mezerami, které je příšerně nečitelné. U grafů hodnocení bylo použití barevné škály výstižnější. Zdá se, že celkový grafický dojem blíží Connectu a ten nebyl nikdy nic moc. Celkově lze říci, že nové uspořádání není přehledné a rozhodně není krokem k lepšímu.
2) Další se týká předplatného. Mám předplatné asi do konce dubna, čekám fakturu, ale zvýšení ceny pro důchodce o 50 % je nepřijatelné, takže se budeme loučit. Ono by to asi po těch letech chtělo stejně změnu a postup nového majitele se mi silně nelíbí.
chalupa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Měchura 20. 1. 2011 21:31

O čem psát, když bylo vše napsáno? Computer odebírám opravdu dlouhou dobu a s kvalitou jsem velmi spokojen. Co dnes vím o počítačích a vší další "havěti" vím od Vás. Díky za to. V první chvíli mě nová cena předplatného rozhodila natolik, že jsem byl rozhodnut poslat to celé do ha...u. S prominutím. Ale ruku na srdce - po těch letech by mi Computer chyběl. A tak jsem opustil DVD a předplatil samotný časopis za téměř 1000,-. A tak máme celý rok na rozmyšlenou - já, jestli to mě stálo za to a MF jestli jí to stálo za to. A přesto všechno Vám, kteří časopis tvoříte držím palce. Přejít s předplatným pod MF asi nebyl ten krok správným směrem.
Měchura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod josek 2. 6. 2011 16:03

Computer mám předplacený od samého počátku. Předplatné mi končí vždy číslem 9, od čísla 10 mám prodloužené předplatné na r. 2011/12 na Computeer s DVD za 1780,-Kč (vydavatelství MF poskytlo slevu 20%, takže jsem zaplatil 1424,-Kč). Od č. 11, kdy jsem nové předplatné začal konzumovat, však zcela nečekaně klesla cena časopisu na stáncích z 89,-Kč na 49,- Kč, časopis je sice bez DVD, ale obsahuje volně přístupné heslo ke stažení obsahu DVD. Předplatné, které dříve bývalo výhodné, se tak stává nejdražší cestou k získání časopisu. Čekal bych nějaké vysvětlení redakce, její vedení se přece nemůže zcela distancovat od postupu vydavatele. Ještě k obalu DVD: vyšlo číslo 11 a obal ke stažení je jen do č. 9 !
josek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 2. 6. 2011 21:37

Ale vy jste si přece mohl předplatit časopis bez DVD za výrazně nižší cenu. Ale rozhodl jste se pro DVD, proto je vaše předplatné dražší. Ta výroba totiž skutečně něco stojí, plus náklady na balení a distribuci.
A obsah DVD jsme nabízeli ke stažení také už dříve - vždyť jsme to zavedli před rokem a od počátku byla data ke stažení prostřednictvím webu uloz.to
Michal Politzer, elektronické časopisy (PDF a iPad)
Michal Politzer
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 3. 6. 2011 09:54

Cena na stáncích neklesla: už dlouho se prodávala jak verze s DVD, tak verze bez DVD (s možností stažení). Teď jsem jen přestali zavážet verzi s DVD - k žádné změně ceny u prodávané verze nedošlo.
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod Ondra Bitto 5. 6. 2011 07:21

Hezky den,
ke stazeni byly pridany stavajici obaly DVD.
Ondra Bitto
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod josek 5. 6. 2011 22:20

Tak to mi hlava nebere: Cena samotného časopisu klesla z loňských 65,- Kč na letošních 49,- Kč, DVD má levnější obal a cena distribuce se snad nezměnila. Přesto předplatné vzrostlo o 50%. Nějaké nešťastné manažérské rozhodnutí !
josek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 6. 6. 2011 11:24

Loni stál Computer bez DVD 49 Kč, předtím se bez DVD na stáncích vůbec neprodával. Netuším, odkud berete cenu 65 Kč.
Změna cen předplatného vznikla při přechodu pod Mladou frontu, kde jsou slevy na předplatné pro všechny časopisy dané jinak, než tomu bylo v Cpressu.
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 6. 6. 2011 13:00

Prodejní ceny se skutečně neměnily. Už před rokem byly ceny:
S DVD = 89 Kč
Bez DVD = 49 Kč

Nyní jsme pouze verzi s DVD v prodeji zrušili.

Ohledně předplatného: do konce roku 2010 byla cena předplatného spočítána jako jakási sleva z běžné ceny na stánku, ta sleva vznikla postupem času historicky v rámci CPressu.

Nově Mladá fronta zavedla to, že cena předplatného odpovídá běžné ceně na trafikách za rok s tím, že jedno číslo je zdarma.

Můžete ale využívat řady akcí, kdy je předplatné po určitou dobu slevněno, například tento týden běží akce Happy Days: http://emag.mf.cz/happydays - ve středu můžete velmi výhodně pořídit Computer, i ve verzi s DVD i ve verzi bez DVD
Michal Politzer
Junior

Odeslat příspěvekod josek 6. 6. 2011 14:32

Cenovka např. z č. 9/2010
Snímek 002.jpg
Snímek 002.jpg (21.1 ) Zobrazeno 1021 krát
josek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 6. 6. 2011 15:13

Číslo 9 se na stáncích bez DVD neprodávalo (ani žádné předchozí). Viz http://www.zive.cz/clanky/computer-s-dv ... fault.aspx
Pavel Nygrýn
Junior

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 6. 6. 2011 16:17

Číslo 9/10 bylo ještě v běžném prodeji jen s DVD. Cena "bez DVD" byla uváděna jen kvůli nutnosti nějak spočítat cenu předplatného.

Číslo 10/10 však už bylo, pokud si pamatuji dobře, prodáváno v obou verzích, přičemž verze bez DVD stála od začátku 49 Kč.
Michal Politzer
Junior