Mylné informace o Virtu od LucidLogix?

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod v.k. 10. 6. 2011 19:45

Dobrý den, v čísle 11 jste v produktových novinkách “Intel Z68 v podání MSI“ a v recenzi desky "Asus P8Z68-V PRO"(otestováno v redakci), uvedli zřejmě mylnou informaci. Uvádíte, že technologie Virtu od společnosti LucidLogix vypíná dedikovanou grafickou kartu a ta neodebírá proud. Podle recenze stejné desky na serveru PCTUNING to tak, ale není. V této recenzi: http://pctuning.tyden.cz/hardware/zakla ... i?start=12
dokládají testy, že s Virtu se grafika PCI-E slotu nijak nevypíná a její spotřeba je stejná jako bez této technologie. Jediná úspora je tedy pouze ve skutečnosti, že s Virtu se nebude dedikovaná karta zapínat například při přehrávání, nebo převodu videa. Sice v té recenzi uvádějí, že konkurenční technologie Nvidia Synergy, která by měla být dostupná už příští měsíc, řeší hned několik nedostatků Virtu. Systém bude pracovat i se dvojicí karet ve SLI, také umožní využít schopnosti výpočtů CUDA a PhysX, ale i tak nevědí, jestli bude umět dedikovanou kartu vypnout. Jak je to tedy? Pokud mají pravdu tak je to, celkem problém. Podle mě pouhý fakt, že LucidLogix okopíruje technologii Optimus, ještě neznamená, že bude umět i to samé.
v.k.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Antonín Trčálek 22. 6. 2011 14:02

Dobrý den,
v produktových novinkách jsou uzpůsobené tiskové zprávy a v tiskovce to tak bylo uvedeno, proto jste to tak našel i v těch produktových novinkách. V tomtéž čísle také najdete recenzi základní desky Asus P8Z68-V PRO na straně 74, kde je napsáno "dedikovaná karta nepoběží". Není to zrovna šťastné spojení, Virtu skutečně způsobí to, že dedikovaná karta pořád běží (větráky se točí, je v idle) a Virtu mezi nimi jen přesouvá zátěž. V recenzi tedy mělo být napsáno, že grafika nebude vytěžována. Za chybu se omlouváme.
Antonín Trčálek
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod v.k. 24. 6. 2011 20:25

Děkuji za odpověď.
v.k.
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků