Computer 6/14 - kopie mého článku

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod Samurajcz 25. 5. 2014 16:45

Dobrý den,

v Computeru 6/14 vyšel článek "Když se řekne internet". Článek toho příliš o fungování internetu nevysvětluje, ale co mne vážně rozčílilo je, že značná část článku je zkopírováno z mého staršího článku http://www.samuraj-cz.com/clanek/tcpip-model-encapsulace-paketu-vs-ramec/!

Nejen, že je to porušení autorského zákona, ale morálně je to naprosto hrozné. A autor článku je uveden Antonín Trčálek, který je dokonce stálý zaměstnanec redakce a vedoucí pracovník. U někoho takového by se toto nikdy nemělo stát!

Petr Bouška
http://www.samuraj-cz.com/
Samurajcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Antonín Trčálek 27. 5. 2014 07:54

Dobrý den,
článek neměl za cíl jít nějak více do hloubky, tak přesně internet funguje, to by bylo na mnoho stran textu, ale měl jen na dvě strany stručně popsat základní funkcionalitu. K části textu věnující se zapouzdřování paketu jsem skutečně čerpal informace z Vašeho článku a většinu použil, za což se Vám omlouvám. Bral jsem tento proces jako holá fakta, mechanizmus encapsulace není nic tajného, na internetu je o tom všude spousta informací a jako zdroj co nejstručnějšího popisu jsem si vybral Váš článek. Je pravdou, že jste měl být uveden jako zdroj, za což se Vám ještě jednou velice omlouvám.

Antonín Trčálek
Antonín Trčálek
Redaktor Computeru


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků