Error Direct X12 - Fifa 20 aj. nejnovější hry

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mlc17 15. 10. 2019 18:49

Dobrý den, prosím o radu, popíši problém, asi nejlépe jsem přiložil foto.
Mám velké problémy s pády nové hry Fifa 20, ve Fifě 19, to dělalo občas také, tak jsem přepnul v nastavení hry z direct X 12 na X11 a problém byl vyřešen.
Jenže u Fify 20 tato možnost v nastavení není. 'Odkazuje mě to na upgrade ovladače invidia gtx 1660Ti, který jsem měl v tu chvíli nejnovější, naopak jsem zkoušel vracet ovladač a už jsem myslel že vyřešeno, ale po 24h cca po 12h hry opět pád s onou hláškou.
Můžete mi pls někdo poradit, jak bych mohl přepnout, direct X 11 z nynější 12tky
S prominutím někoho rada zde u podobného problému, že je přeci nesmysl jít zpět, je absolutně od věci se vší úctou. Asi teoreticky, ale v praxi se nějakým způsobem kope direct X12 a invidia, a to mám novou gtx 1660Ti 6GB, nové PC, upgradovaný win10 pro na 1903, staré 3 měsíce, mám novou sestavu, když zadám xdiag jeví se to bez problémů.

(1 rada na netu, co nepomohla bylo v souboru fifaconfig.ini změnit "DIRECTX_SELECT = 0" namísto 0, dát 1, nepomohlo-naopak občas to 2h fungovalo teď 5min. ale zjistil jsem, že to tam přepsat nelze, vždy když se zapne hra vrátí se původní 0 - což ve fifa19 když to porovnám bylo automatické přepnutí DirectX 0=auto, 1=11, 2=12 u fifa19 - fifasetup.ini, u fifa20 to je bez možnosti přepnutí.)
Píši to dnes, kdy vyšla asi 1. aktualizace hry, ale ten DirectX a Invidia neopraveno a to když zadáte toto téma tak na to, že je hra 3 týdny na trhu to hlásí hodně lidem, ale nikde jsem nenašel vyřešení.
A OPRAVDU MÁM ODZKOUŠENO ŽE VE FIFA 19 STAČILO PŘEPNOUT DIRECT X 12 NA DIRECT X 11.
PROTO nelze to nějakým způsobem, i když to nenabízí v nastavení udělat? Děkuji za odpovědi, rady. Ale prosím fakt mám z toho nervy, dal jsem za to 1500,- a nejde to???...
Přílohy
Error Direct X .jpg
Chybová hláška DirectX Error Fifa 20, kdy se sekne hra a jak odkliknu křížkem chybu spadne okamžitě hra
Error Direct X .jpg (126.28 ) Zobrazeno 5929 krát
mlc17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 10. 2019 18:04

Odinstalovat drivery, reset PC, vyčistit pomocí DDU, další reset, nainstalovat ZNOVU nejnovější dostupné drivery pro tvoji GPU, reset, vyzkoušet. Problém vyřešen? ANO: super. NE: Napiš sem, zda-li to pořád píše stejnou hlášku, popř. jestli je nějaká změna.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomsb 8. 7. 2021 14:24

Nějaké jiné řešení? mě u FIFA 19 nepomohl ani directX11 ani nic výše popsané :/
tomsb
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků