Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 22. 4. 2009 23:22

No ty stejné (přesně ty samé) chyby to snad nebyly :) Ale Longhorn se psal od začátku, avšak Vista kvůli rychlému dokončení nejspíš byla směskou "vemem to nový a starý komponenty, nějak to sladíme a vono to pojede", no a jede :) Do vývoje ale tolik nevidím, znám jen veřejnosti uveřejněné žblepty z Microsoftu už od dob, kdy se mluvilo ještě čistě o Longhornu a ne o Vistě. W7 bude už čistě "vyvrcholení" Longhornu, ale mám dojem, že bez onoho nového souborového formátu... nebo se teď pletu? Už nevim :)

Stejná práce, ano, slovíčkaření, však ty víš jak sem to myslel :))
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 23. 4. 2009 08:26

Většinou to byly naprosto ty stejné chyby. Stačí sledovat WinUpdate, ve většině se případů se oprava vydaná pro XP vydá i pro Vistu. Další věc je třeba stále "fontový" dialog ve stylu Win3.1. To je další důkaz, že Vista není napsána od začátku, ale jenom úpravený a slepený věci z předchozích systémů.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 23. 4. 2009 08:30

Onen fontový dialog, pokud tedy myslíš instalaci fontů a zobrazení, se používá stejný proto, že nebylo třeba to měnit. Funguje to, moc lidí to nepoužívá a ani neví, že se můžou doinstalovat další fonty :) Mě osobně to nevadí... Sjednocené opravy, potažmo chyby, byly určitě u programů, ne samotného jádra, zabezpečení nebo jiného systémového prvku. Hlavně se to týkalo IE, protože IE7 stavělo na IE6, IE8 je už psána nově (takže zas jiné chyby :) )...
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 24. 4. 2009 15:57

takže na češtinu si ještě počkám.
co se stane když při startu PC dám do mechaniky CD win xp a začnu instalovat? přemaže mi to win 7?
Jak jinak se jich zbavit? alespoň dočasně, potřebuju tam dát nejdřív xp + antivir a pak 7.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 4. 2009 15:59

No nechápu proč to potřebuješ takhle složitě, ale proti gustu... Vložíš CD s XP a v instalaci si vše navolíš.
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 24. 4. 2009 16:06

dík, takže při startu se to CD samo rozjede a smázne 7?
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 4. 2009 16:08

Samo ne, musíš tím prost projet a nastavit tak jak potřebuješ... nic není automatické omg
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Epe 24. 4. 2009 20:08

tak windows 7 RC uz byl pry zkompilovan. Jak uz se zde psalo, oficialne ma byt venku pravdepodobne 5.5. Ovsem uz ted uz se da na netu sehnat a podle ohlasu je to jiz opravdu RC (build 7100) ;-)
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 24. 4. 2009 20:36

tak jsem to zvládnul, ale omylem jsem kliknul na to že chci normální formát disku a těch 500GB louskal děsně dlouho. No na třetí pokus jsem XP nainstaloval a už jedu i s antivirem. Win7 asi zatím budu testovat jen ve Virtual PC.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 24. 4. 2009 20:39

hm, hm, asi si pockam do 5.5. ted stahuju tu 7100 z torrentu a jede to 5kB/s :D
jannnn
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 4. 2009 20:41

spatnej torrent :D
wit.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 4. 2009 21:47

No mě taky jede 25kB/s z přístavu a na jiném (provátním) mám problém s tím, že mám čekací dobu 2 dny :/
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod Tlowec 24. 4. 2009 22:07

no mě se to teda stahovalo celkem rychle (okolo 400kb/s). Už to mám několik hodin nainstalované, opravdu se jedná o RC verzi. Oproti buildu 7077 přináší dost nových driverů, opravu spousty bugů a celkem slušné zrychlení (které je pozorovatalné v každé nové verzi)...Vypadá to, že sedmičky se MS opravdu povedly. Škoda, že takové nebyly už Visty
Phillips Savy - Siemens C35i - Nokia 3310 - Siemens A57 - Nokia 2600 - Siemens C65 - Siemens M65 - Siemens ME75 - Nokia 6230 - SONY ERICSSON K750i + 1Gb MSPD + HPM-70 - max. spokojenost
Tlowec
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 4. 2009 22:10

Tak download 160kB/s a upload 800kB/s... šašci, maj to lidi pouštět na plné kule!
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod THX22 25. 4. 2009 07:52

tak mne to jede 2MB/s ,ale je pravda ze az dnes rano ... jinak sem zvedavej jak to pojede. ;-)
THX22
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka