Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Big Muscle 14. 1. 2009 16:47

No, jasný, nemusí to být chyba Windowsů, ale i tak. Inteligentní systém by se měl zachovat inteligentně a vypsat třeba "Testování nelze dokončit z důvodu: ovladač XYZ neodpovídá" nebo tak něco ;-) Proto je třeba jim to reportovat, ať s tim něco udělaj.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .StenLi. 14. 1. 2009 20:47

Skusal niekto z vas z instalacneho dvd alebo iso skopirovat na usb kluc a nabootovat z neho a nainstalovat win? V navode napr. tu:
http://edge.technet.com/Media/Installing-Win7-using-a-USB-Stick/
chlapik nerobi nic ine ako formatne kluc na fat32 a skopci subory. Bud to pojde vdaka boot.mgr ktory je teraz na dvd (iso) co pri xp nebol (vista neviem) alebo chlapik zabudol na bootsect.exe.. Skuste to niekto co ma min 4GB usb kluc pls, ja nema :( :)
.StenLi.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MITA 14. 1. 2009 21:55

Tak šlape to pěkně. Chvilku to testnu a potom do dám pryč. Počkám si na češtinu a potom do toho jdu na ostro.Ty prachy do toho dám a koupím origoš
MITA
Junior

Odeslat příspěvekod P.cia 15. 1. 2009 17:14

Dobrý deň.

čital som, že nieje problém s inštaláciou Office 2007. U mňa to nieje ale možné. Mám originál Home and Student a vypisuje mi pri inštaláciu chybu 0x8007054F. Nevie niekto čo s tým? Taktiež mi nejde nainštalovať messenger ani windows live mail.

Ďakujem za odpovede...
P.cia
Junior

Odeslat příspěvekod larxis 15. 1. 2009 19:14

Zdravim všechny, potřeboval bych trochu poradit. Ve Windows 7 mi nefunguje internet. Konkrétně počítač vůbec nazaregistruje připojenej modem, a to jsem zkusil všechno možný nastavení. V XP to běhalo v pohodě. Mam modem Well PTI-845 a připojení ADSL od O2. Díky
larxis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LamiX 18. 1. 2009 10:24

.StenLi. píše:Skusal niekto z vas z instalacneho dvd alebo iso skopirovat na usb kluc a nabootovat z neho a nainstalovat win? V navode napr. tu:
chlapik nerobi nic ine ako formatne kluc na fat32 a skopci subory. Bud to pojde vdaka boot.mgr ktory je teraz na dvd (iso) co pri xp nebol (vista neviem) alebo chlapik zabudol na bootsect.exe.. Skuste to niekto co ma min 4GB usb kluc pls, ja nema :( :)

ja to tak delam s Vistama uz zhruba rok pac sem DVD mechaniku zrusil :) instalace je o neco rychlejsi nez z DVD... kazdopadne formatnout USB na FAT a pak nakopcit tam jen tak obsah DVD bez dalsich uprav mi nikdy neslo takze to delam pomoci zavedeni jistyho dos rozhrani ktery dokaze nahodit vista boot
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod .StenLi. 18. 1. 2009 15:27

LamiX píše:
.StenLi. píše:Skusal niekto z vas z instalacneho dvd alebo iso skopirovat na usb kluc a nabootovat z neho a nainstalovat win? V navode napr. tu:

ja to tak delam s Vistama uz zhruba rok pac sem DVD mechaniku zrusil :) instalace je o neco rychlejsi nez z DVD... kazdopadne formatnout USB na FAT a pak nakopcit tam jen tak obsah DVD bez dalsich uprav mi nikdy neslo takze to delam pomoci zavedeni jistyho dos rozhrani ktery dokaze nahodit vista boot

Pozeral si ten moj link? Co tam robi, skus to tak ci to pojde. Ten isty navod som nasiel na viacerych strankach a ludia pisu ze to funguje, je to lahsie ako zavadzat dos rozhranie.
.StenLi.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LamiX 18. 1. 2009 16:44

.StenLi. píše:
LamiX píše:

Pozeral si ten moj link? Co tam robi, skus to tak ci to pojde. Ten isty navod som nasiel na viacerych strankach a ludia pisu ze to funguje, je to lahsie ako zavadzat dos rozhranie.

s Vistama jsem toho sveho casu vyzkousel kopu a dle obsahu DVD je Win7 v podstate totozne...
uplne stejne postupy jako jsou na tom odkazu najdes i pro Vistu a neznam fyzicky nikoho komu by to tak jelo...
mozna jsou nektere notebooky uz na to uzpusobene ze takovej obsah na flash mediu dokazi rozpoznat a zavest automaticky
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod niio 21. 1. 2009 09:48

P.cia píše:Dobrý deň.

čital som, že nieje problém s inštaláciou Office 2007. U mňa to nieje ale možné. Mám originál Home and Student a vypisuje mi pri inštaláciu chybu 0x8007054F. Nevie niekto čo s tým? Taktiež mi nejde nainštalovať messenger ani windows live mail.

Ďakujem za odpovede...

daj to do google, urcite najdes co je to za chybu a ako ju prekonat....
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod westwood 25. 1. 2009 14:05

Zdravím,
prosím môže mi niekto poradiť kto už inštaloval WINDOWS 7 beta ?
Stiahol som si beta verziu ako image myslím že formát UDF.
Otvoril som program ImgBurn a len som načítal Image Win
a dal vypáliť.
V starom systéme teda vo Win XP to potom načíta ale keď chcem aby tú inštalačku načítalo pri nabootovaní aby som mal možnosť zmazať starý systém
a naformátovať a urobiť čistú inštaláciu 7 tak proste nenabootuje
a vyhodí chybu že chýba nejaký súbor.
Keď som to napaloval tak pri tom image bolo napísané že je bootable tak som myslel že to bude OK.
Inak som pri vypalovaní nič nenastavoval , bolo treba?
Tak neviem poraďte pls. čo ďalej skúsiť ešte Nero ?
Alebo kde som mohol spraviť chybu?
westwood
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 25. 1. 2009 19:24

Win7 jsem už smazal a zapomněl jsem něco vyzkoušet. Mohl by někdo zkusit, jestli už je v nich opravená chyba s virtualizací (co se vyskytuje ve Vistě) ?

Jednoduše řečeno. Když nainstalujete nějaký starší program do Program Files, který má u sebe nějaký datový soubor (např. nastavení). Poté, když např. toto nastavení v programu uložíte, tak Vista přesměruje do virtuální složky a uloží nový soubor tam (což je v pořádku). Jenže při příštím spuštění programu bude načten původní soubor (v Program Files) a ne ten uložený ve virtuální složce.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 30. 1. 2009 21:47

Zdravím, provozuju 64-bitové Windows 7 na notebooku a k Vistám jsem dostal od ASUSe CDčko s různými ovladači a užitečnými aplikacemi. Například bych si rád nainstaloval ATK Hotkey (teda myslím, že tahle aplikace způsobila to, že fungujou kombinace Fn + F1-12). Jenže když strčím CDčko do mechaniky, tak mi vyjmenuje všechny verze Vist včetně 32 a 64 bitů a instalátor se nespustí. Je nějaká možnost jak kombinace s Fn rozchodit? Je to docela pohodlný způsob ovládání některých funkcí notebooku. Nicméně předpokládám, že až bude Windows 7 finální, tak bude ASUS nabízet ovladače ke stažení.
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod 790511 30. 1. 2009 22:03

*****: já bych se zkusil podívat přímo na soubory na CD, najít exe patřičného instalátoru a spustit ho v režimu kompatibility v W.Vista.
790511
Junior

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 30. 1. 2009 22:22

Jak jsem si to přečetl, tak jsem si říkal, že to zní rozumně a vida, už se instaluje, tak jsem zvědavej, jak se to bude chovat po nainstalování :-)

EDIT: Tak Hotkeys už fungujou, akorát mě zarazilo, že vzhledově to vypadá jako v XPčkách a ne jako ve Vistách...
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Wena_F 1. 2. 2009 22:11

Čaute, taky přispěju svojí troškou do mlýna. Dneska jsem mi podařilo W7x64 nainstalovat až napočtvrtý (chybný soubor ISO - to byly nervy), samotná instalace me překvapila svoji rychlostí. Docela jsem se divil, že nebylo třeba instalovat ovladače čipsetu, zvukovky, akorat formou aktualizace se sosnul driver ke grafice. Běžná práce, net, office, video je v pohode. trošku je mi trnem v oku, že po startu systemu je vytiženo cca 750MB RAM, ale budiž. výraznější nedostatky nevidim. je par veci, ve kterych bych uvital zmenu, možnost nastaveni (velikost ikon, rovněž je trochu problem v nedostatečnem nastaveni Dualview). na nejakou nekompatibilitu jsem nenarazil. Pravda trochu me štve, že se me otravně Win ptají, když si chci pustit nejaky program. Nedalo by se to nekde vypnout?
Chvilku se v tom budu vrtat, pak se vratim k mym XP. Až vyjdou v češtině, nejspíš je koupím k novýmu kompu.
Abych to shrnul, spokojenost
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka