Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 14. 5. 2009 14:12

Mě to do 7068 nainstalovat nešlo, zkusím ještě tu RC.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Epe 14. 5. 2009 14:20

cestina uz je dostupna na forech s trochu jinym zamerenim nez zive.cz ;-)
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AlienMario 14. 5. 2009 14:23

jo uz vidim i na torrentu
AlienMario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod I.Indigo 14. 5. 2009 17:59

Jak přidat sem další plán napájení. Chci tam mít všechny tři. Abych mohl rychl přepínat. Nemůžu na to přijít.
Obrázek
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod AlienMario 14. 5. 2009 18:38

a mě zase vadí že systém startuje v ballanced (rovnováha)
AlienMario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dany0 14. 5. 2009 19:39

Random-complaint-list{By Dany0}:

1. A mě zas vadí že i když mám High Perf. mód tak se mi HDD furt vypíná při delší mírné neaktivitě. V betě to šlo vypnout ale teď...

2. Taky mi vadí nová start ikonka(když se po ní přejede, tak je fakt! no nelíbí se mi to.. prostě). a kam zmizely ty další hezké efekty z taskbaru?

3. Ale ten výkon... no, na můj počítač je to fakt výkon, prostě mňamka.

4. Ale něco M$ fakt po-to. Některé služby, úplně nanic(jako třeba FAX!) vypnou jiné, užitečné funkce. A to pak teda, no. Přitom se uvolní max jenom 100 MB RAM! A když pak vypnu i ty ostatní, sice se dostanu na 500MB, ale už tam chybí věci jako Themes apod.

5. Snad poslední věc co mi vadí je nekompresovaná RAMka. Tohle je ale fakt ostuda! I ten nejslabší Core2 tohle zvládne pod 3% zátěže run-time! Snad milión lidí(teda jen já) vzýval microsoft aby obohatil Win32 alespoň o kompresi RAMky, a ono nic!
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sattero 14. 5. 2009 19:55

1. A mě zas vadí že i když mám High Perf. mód tak se mi HDD furt vypíná při delší mírné neaktivitě. V betě to šlo vypnout ale teď...

Vypínání hdd se dá zrušit, stačí hledat punťo.
  • Taky mi vadí nová start ikonka(když se po ní přejede, tak je fakt! no nelíbí se mi to.. prostě). a kam zmizely ty další hezké efekty z taskbaru?

• O čem že to mluvíš?
  • Ale ten výkon... no, na můj počítač je to fakt výkon, prostě mňamka.

• Neznáme tvoji sestavu, takže to hodnocení je trochu mimo, ale pravda je taková, že se W7 chová svižněji než Vista. Na slušném stroji to ale není nijak výrazný rozdíl.
  • Ale něco M$ fakt po-to. Některé služby, úplně nanic(jako třeba FAX!) vypnou jiné, užitečné funkce. A to pak teda, no. Přitom se uvolní max jenom 100 MB RAM! A když pak vypnu i ty ostatní, sice se dostanu na 500MB, ale už tam chybí věci jako Themes apod.

• Fax je pro někoho užitečná věc, to že to ty nevyužíváš a ani já nic neznamená. Stále je to ve firemním segmentu hojně využívaná věc, nejvíc asi v USA. Jaké jiné funkce vypli či co? W7 tak jako Vista mají Superfetch, který si prostě veme pro vše co potřebuje klidně 70% RAM a když je třeba, okamžitě uvolní místo až na minimum, které potřebuje systém.
  • Snad poslední věc co mi vadí je nekompresovaná RAMka. Tohle je ale fakt ostuda! I ten nejslabší Core2 tohle zvládne pod 3% zátěže run-time! Snad milión lidí(teda jen já) vzýval microsoft aby obohatil Win32 alespoň o kompresi RAMky, a ono nic![/i]

• Kup si další RAMku za pár kil a máš po problémech s místem ne?
    Sattero
    Junior

Odeslat příspěvekod Dany0 14. 5. 2009 20:00

ahorek píše:K tomu zabalování.
    Třetím komprimačním programem, který jsem si nedávno oblíbil je FreeArc, je rychlý, zdarma, má výborné možnosti nastavení a lepší kompresi než winrar/7zip, jedinou nevýhodou je rozšířenost, třeba takový WinRar ho neotevře. V nejhorším případě lze využít SFX.
    Ještě lepší kompresi než FreeArc má Uharc a KGB. Jejich využitelnost je ale malá, Uharc se už několik let nevyvíjí a je dost náročný na procesor. KGB je na tom podobně, má šílené nároky na procesor a hlavně na paměť, jak při kompresi, tak při dekompresi, výsledek za to nestojí
    .

Dík za bezva tip(FreeARC). Určitě vyzkouším.

S tvými názory na UHARC a KGB ale nesouhlasím. U KGB možná trošku, ale furt má ještě solidní kompresi! No když jsem jednu postarší arkádu(112MB) zabalil do 20MB během asi 20 minut, tak to ještě za to stojí. A to zvláště po malých dávkách. Př.:
    zde:
    obrázky .jpeg do 20x20(smajlíky apod.)
    mám jich asi tři tisícovky, dohromady asi +- 200MB.
    Můj úkol je zabalit všechny do jednoho archivu max 50MB společně s 31MB ostatních, těžko zabalitelných souborů.
    Všechny smajlíky zabalím pomocí KGBčka na kvalitě Very good(7)/PAQ6 což zvládnu řekněme za 1hod 15min.
    Výsledek bude přibližně 20MB(určitě, 10:1 komprese u KGB a zvláště u jpeg není žádný údiv).
    To všechno zabalím do ZIPu a vyjde mi těch 50MB

A u UHARC taky nesouhlas, je to stále ve vývoji(alespoň myslím). A WinUHA, tak to je teprv solidní prográmek na kompresi. A navíc, i když to nevypadá, tak je stále ve vývoji! I když stařičký Klaimsoft je někda mezi smrtí, úpadkem a totálním zapomenutím, tak komunita nespí a někdo to nich přebere a snad se dočkáme i přejmenování!
    Dany0
    Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dany0 14. 5. 2009 20:05

Sattero píše:

Vypínání hdd se dá zrušit, stačí hledat punťo.
  • Taky mi vadí nová start ikonka(když se po ní přejede, tak je fakt! no nelíbí se mi to.. prostě). a kam zmizely ty další hezké efekty z taskbaru?

• O čem že to mluvíš?
  • Ale ten výkon... no, na můj počítač je to fakt výkon, prostě mňamka.

• Neznáme tvoji sestavu, takže to hodnocení je trochu mimo, ale pravda je taková, že se W7 chová svižněji než Vista. Na slušném stroji to ale není nijak výrazný rozdíl.
  • Ale něco M$ fakt po-to. Některé služby, úplně nanic(jako třeba FAX!) vypnou jiné, užitečné funkce. A to pak teda, no. Přitom se uvolní max jenom 100 MB RAM! A když pak vypnu i ty ostatní, sice se dostanu na 500MB, ale už tam chybí věci jako Themes apod.

• Fax je pro někoho užitečná věc, to že to ty nevyužíváš a ani já nic neznamená. Stále je to ve firemním segmentu hojně využívaná věc, nejvíc asi v USA. Jaké jiné funkce vypli či co? W7 tak jako Vista mají Superfetch, který si prostě veme pro vše co potřebuje klidně 70% RAM a když je třeba, okamžitě uvolní místo až na minimum, které potřebuje systém.
  • Snad poslední věc co mi vadí je nekompresovaná RAMka. Tohle je ale fakt ostuda! I ten nejslabší Core2 tohle zvládne pod 3% zátěže run-time! Snad milión lidí(teda jen já) vzýval microsoft aby obohatil Win32 alespoň o kompresi RAMky, a ono nic![/i]

• Kup si další RAMku za pár kil a máš po problémech s místem ne?

1.Stejně se vypne.
    2.Myslím ta nová ikonka u RC.
    3.Co tě to zajímá?
    4.Otravo!
    5.Vem si že i taková 500 kb utilita to zvládne a win ne! navíc je to HODNĚ užitečné, např. pro inženýry používající CAD pro velké projekty(i když ti jsou z 99% na linuxu)
    Dany0
    Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sattero 14. 5. 2009 20:21

Většina CADů je hlavně pro Windows a Mac OS X...

A já opakuji na co takovou kravinu? Však Superfetch uvolní vše až na systémové prostředky, pokud je to nutné. Já když dělám v PS (a to mám 4GB ram) se někdy nevyhnu tomu, abych neměl s PS zabráno přes 3GB RAM i více a v tom případě se prostor uvolní z běžných 2GB až na nějakých 600MB (mám v pozadí Outlook a takové věci, ty to nemůže vyhodit). Takže na co komprimace?

A HDD se nevypne, mám to z první ruky, neboť sem automatické vypínání včera zakázal a doteď jede kompl bez vypnutí druhého disku (systémový jede stále - stálá výtěž, druhý disk je datový, takže menší/občasná výtěž).

A Linux sem netahej, ten ještě není vhodný pro nasazení na desktopu ani v 32bit verzi, natož v 64bit.

PS: Nedávno vyšla nová verze WinRARu (3.90 beta) a ta je plně funkční i pod W7 a nově je plně x64 :)
    Sattero
    Junior

Odeslat příspěvekod sioga 15. 5. 2009 06:22

ano cestina se siri rychlosti blesku :-D . prave jsem ji nainstaloval soubor ma necelych 50mb ale ta instalace u mne probihala kolem 40min. :-l
    tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
    sioga
    Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 5. 2009 10:04

Já ji nainstaloval během asi 5ti minut :) Ale jak sem se díval, fakt to byl blesk... Čeština se objevila snad všude :D
    Sattero
    Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 15. 5. 2009 13:47

diskuse o vhodnosti nasazení Linuxu na desktop atd. oddělena sem: viewtopic.php?f=914&t=1074976
    Toto je můj osobní názor.

(\_/)
        (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
       c(”)(”)
    DevAstor
    VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vojtap 15. 5. 2009 14:11

sioga píše:ano cestina se siri rychlosti blesku :-D . prave jsem ji nainstaloval soubor ma necelych 50mb ale ta instalace u mne probihala kolem 40min. :-l

to je nějaká blbost mě se to instalovalo 10 min.Jakou máš sestavu??? :nenapadne :nenapadne :nenapadne :nenapadne
    nikdy numluvím do témat kterým nerozumím.
    -----------------------------------------
    Vymaloval jsem podlahu a na strop položil lino stejně nejsem jedinej kdo je tady mimo......
    vojtap
    Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 15. 5. 2009 18:58

Tak jsem tam CZ taky nasadil a to rozpoznávání psaného písma opravdu nemá chybu. Další NB bude tablet (a nebo MacBook :)
    near field | Úplně všechno o NFC.
    Kryštof Korb
    VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka