Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 6. 2009 14:56

Teoreticky by jiste vysvětlení bylo ale ted ti lehce ukážu proč tvůj test jde li to tak nazvat byl k ničemu a proč většinou dojdeš k obracenemu výsledku - aero čast zatěže při jistých operacích přesouvá na gr. kartu.V mem případě a nastavení je grafika celkem jistě vice žravá než procesor.Tzn. tudy s ůsporou cesta nevede.
No a potom mame operace kdy nam sviští procak na plné obratky - pomíjím to jak lidi krka že se aero samo vypíná v jistých situacích a oni o to nestojí.
Co myslíš co naměříš ?Jako všichni - výdrž je nakonec slabší pokud opravdu pracuješ - jako praci nepovažuji to cos popsal mimochodem.Na to by ti stačila flashka a na ní naký livko o velikosti 200mega.
To byl důvod proč jsem říkal že max koukaš na okýnka - trochu se vymyká office ale zaleží cos dělal a celkem jistě ne celou dobu.celý vtip je v počítaní graficke zatěže grafarnou a ne procakem je li to možno v případě aera.Proto můžeš klidně dojít k obracenýmu výsledku.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 4. 6. 2009 15:37

No jen sem podotkl, že to vydrží s Aerem déle. To znamená, že ve Vistách byl poměr opačný. Co se týče GPU, mám ATi MR x1600, na kterou jsou jen MS ovladače, takže to spíš nefunguje než funguje, navíc je žravá.

Jinak to moc prožíváš, trochu klidu chlape :)

PS: Pro někoho je práce koukání na net a psaní článků, práce v Office (hodně excel a word), Photoshop atd. To že nepracuji podle tvého stylu v CADu či Blenderu je mi jedno ;)
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 6. 2009 17:36

Ale neprožívám jen jsenm tě upozornil na to že zo ma nulovou vypobvídací hodnotu.Cad mame v praci a tam Vista nebo Seven pochopitelně neběží.Blender - zkoušel jsem kdysi ale ale nic víc.Existuje hromada dalších způsobů jak pracovat na PC.Pouze jsem tě upozornil že pokud uvádíš to cos dělal jako zatěž PC tak vytížení na průměrným desktopu by bylo v par procentech na notebooku víc ale nic dramatickýho.No a nakonec a nikoliv naposled jsem psal jak funguje aero protože z toho jde hodně odvodit.Je fakt že že výdrž může v poho být delší na SEVEN než na VISTACH.Ale tvrdit že Aero pomáhá výdrži je řeknu to kulantně velmi velmi odvážné.
Asi to bude tím cos psal - spíš nefunguje než funguje..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 6. 2009 19:25

Uplatnění DX10.1, MinWin a další novinky ve Windows 7 (prezentace) http://www.extrahardware.cz/vite-k-cemu-je-directx-101
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MAOrh 22. 6. 2009 10:07

Je možné že po odtstranění šipek ze zástupců (Použil jsem tento návod: Otevřete Nabídku start (např. klávesou Win), napište regedit a stiskněte Enter
Potvrďte zvýšení přístupových práv (UAC)
Rozbalte první hlavní větev registru HKEY_CLASSES_ROOT
Objeví se dlouhý seznam přípon a typů souborů: najděte ten, co se jmenuje lnkfile (vyťukejte rychle za sebou písmena L a N a jste hned na správné větvi)
V pravé části se vyskytuje hodnota pojmenovaná IsShortcut - klepněte na ni pravým tlačítkem a zvolte Smazat
Potvrďte, zavřete registr, restartujte), již nemohu přidávat zástupce (programy) na spodní lištu? Měl jsem tam něco ve smyslu připíchnout na panel ale nyní už tam tuto volbu nemám... Díky
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!
MAOrh
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 6. 2009 13:00

Součástí návodu mělo být: "před úpravou zálohujte registry." :/
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MAOrh 22. 6. 2009 15:04

no to neni problem registr mam ale jestli existuje reseni mit zastupce bez sipek a mit moznost pridavat zastupce na listu... ;-)

co s timto problemem?
Obrázek
Naposledy upravil MAOrh dne 22. 6. 2009 15:21, celkově upraveno 1
MAOrh
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 22. 6. 2009 15:17

Doufám ale, že víš, že to není jen o tom zajít do sámožky a požádat o jeden nový registr. :) Ukládá se tam i spousta dalších věcí a nastavení.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 22. 6. 2009 15:21

ano, existuje, už od dob W95...

stačí si změnit průhlednou ikonu se šipkou (která překrývá ikony zástupců) za průhlednou ikonu bez šipky...

Kód: Vybrat vše
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Shell Icons]
"29"="C:\\esta\\k\\ikone\\Empty.ico,0"

samotnou ikonu si sežeň nebo udělej...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod MAOrh 22. 6. 2009 15:32

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer

Tady koncim, slozku Shell Icons uz tam nemam...
MAOrh
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 22. 6. 2009 16:48

ovšemže nemáš, protože nemáš přizpůsobený (změněný) ikony...

Vista Registry - How to Remove Arrows on Shortcuts
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod DevAstor 25. 6. 2009 14:27

Na evropskou verzi W7 bez IE nepůjde normálně přeinstalovat, děkujeme! :-/ http://digitalne.stahuj.centrum.cz/wind ... ro-evropu/

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 6. 2009 16:24

No tak to je bomba :D Naštěstí mě to netrápí, protože Visty mám koupené již dávno, ale tohle moc lidí nepotěší a asi to dost zbrzdí W7 v Evropě, když si na to nebudou lidi moct upgradovat z W7. Pochybuju, že si někdo koupí Vistu a za dva týdny si znovu koupí W7... Zůstane u Visty a W7 nebude řešit. Lidi z MS snad neuvažují...

EDIT: Podle zprávy na lupě to vypadá, že se standardní verze Visty s IE bude upgradovat na adekvátní verzi W7 E -> http://www.lupa.cz/zpravicky/podrobnost ... windows-7/
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod macabe 25. 6. 2009 20:32

a kdyz mam na notebooku vistu bussines je mozny jen upgrade na windows home premium za tech 120dolarů aniz bych to musel koupit u nas ale koupil si to v zahranici treba v usa aby to vyslo co nejlevneji? jakym zpusobem bude probihat upgrade? to se stahuje z netu nebo se to kupuje v obchode?
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 6. 2009 22:12

Pokud máš Business, tak můžeš upgradnout na Professional. Upgrade bude stát 200 USD. Jinak to asi nepůjde. Nevypadá to, že by to mělo jinak jít. Pokud to koupíš v USA, budeš to mít v angličtině, ale asi to vyjde levněji. I když nevím, jestli to takhle vůbec půjde upgradnout českou verzi v USA za anglickou. Asi spíš ne. A mělo by ti pak přijít nové instalační DVD s W7.
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka