Windows 7 - x86 nebo x64

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LamiX 11. 1. 2009 11:27

Je to skoda ze MS zase dela separatne x86 a x64 kdyz uz udajne Server bude pouze x64. Po nekolikatelem pouzivani x64 vazne nejak nevidim duvod proc zas delat x86. Kazdopadne zde se bezpochyby jedna o znacne procento uzivatelu kteri se proste boji x64 a to vetsinou bezduvodne, nicmene MS na to stale slysi :roll:

Jak to vidite vy?
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod Harab 11. 1. 2009 11:36

Jsem spokojeným uživatelem Vista x64. Verze x86 jsou přesto potřeba, protože cpát na notebook se 2GB ram 64bitovou verzi OS je nesmysl. Předpokládám, že na naprosté většině nových desktopů bude 64bitová verze (čtyřjádra, spousta RAM...) a x86 verze bude především pro notebooky a mininotebooky atd.
Q9300, Gigabyte EX38-DS4, Patriot 4GB(kit 2x 2GB) 800MHz, ASUS EN8800GT/HTDP 512MB DDR3, Seagate Barracuda 500GB + 320GB + 120GB + 80GB + 2x 160GB 2,5" extern, Cooler Master Cosmos S, Seasonic S12-550 550W ENERGY+
Harab
Junior

Odeslat příspěvekod paaaja 11. 1. 2009 11:50

Není to až takový nesmysl. I se dvěma GB RAM je x64 subjektivně rychlejší než x86 a o něco stabilnější + o trochu rychleji reaguje. Sám mám 2 GB RAM a Vistu x64
paaaja
Junior

Odeslat příspěvekod LamiX 11. 1. 2009 12:38

Ja prave kdysi cetl ze dalsi OS (po Vista) ma byt uz pouze x64 a prislo mi to logicke kdyz Vista x64 jsou tak spolehlive... kazdopadne jak vsichni vime situace s Vista se vyvinula jinak nez MS planoval. Nicmene pokud ten Server vazne bude jen x64 tak to je jasnej naznak ze puvodni plany byly asi jine :)
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod bass 11. 1. 2009 12:44

paaaja píše:Není to až takový nesmysl. I se dvěma GB RAM je x64 subjektivně rychlejší než x86 a o něco stabilnější + o trochu rychleji reaguje. Sám mám 2 GB RAM a Vistu x64

bohuzial to moze akoze aj je iba tvoj nazor-bohuzial...
Asus Rampage II Extreme
6GB KINGSTON HX@1925 Mhz
Core i7 920@4,2GHz-NoctuaNH-U12P
Sapphire HD 5850 1GB@900/1250
Asus Xonar D2
2x320WDC WD3202ABYS-RAID0
Logitech Z-2300
CORSAIR TX650W
Thermaltake Armor
HP-LP 2475w 24LCD Wide
X-25m(34nm)SSD 80GB intel
bass
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 11. 1. 2009 13:36

Hlavně současné netbooky jsou 32-bitové. A MS se chtěl zaměřit na tuto oblast, jelikož je teď populární a Visty na netbooku nic moc.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bjbj 11. 1. 2009 18:17

Co je to za hlouposti :oboze . 64bit system si prece nemusim porizovat jenom proto, abych vyuzil velkou RAM. Dneska jsou !!! VSECHNY !!! procesory 64bitove a proto, pokud chcete vyuzivat vsechny jejich moznosti (prevazne 64bit instrukce), neni jine cesty nez 64bit system.
bjbj
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 11. 1. 2009 19:06

Já teď jedu na x64 a bez problému.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Big Muscle 11. 1. 2009 19:24

bjbj: a k čemupak ti ty 64-bitové instrukce budou? ;-)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wojta 11. 1. 2009 19:38

Je fakt, že pro Windows je těch 64bitových aplikací skutečně málo. Já mám snad jen 7Zip.
Jo v Linuxu je to jiné kafe.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lastfever 11. 1. 2009 20:01

Panove dyt to je blbost jak to tu pitvate.... vite o kolik prachu by microsoft prisel, kdyby to bylo jen 64bit?? co by delaly lidi co si koupili netbuky na slavne platforme intel atom. taky by ste si jeste meli uvedomit, ze normalni lidi pouzivaji pocitac na praci a ne na hrani her. tzn. ze vetsina firemnich notebooku maji 32bitove procesory...
lastfever
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LamiX 11. 1. 2009 21:06

lastfever píše:Panove dyt to je blbost jak to tu pitvate.... vite o kolik prachu by microsoft prisel, kdyby to bylo jen 64bit?? co by delaly lidi co si koupili netbuky na slavne platforme intel atom. taky by ste si jeste meli uvedomit, ze normalni lidi pouzivaji pocitac na praci a ne na hrani her. tzn. ze vetsina firemnich notebooku maji 32bitove procesory...

Zajimavej nazor... ale krom ovladacu neznam 32bit aplikaci kera by nejela pod x64 OS a take neznam hru co by oficialne podporopvala x64 :)
Samozrejme mit procesor pouze 32bit je problem a OS se s nim nenainstaluje, ale v aplikacich vidno problem davno neni.
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod bjbj 12. 1. 2009 00:07

Big Muscle píše:a k čemupak ti ty 64-bitové instrukce budou?

wojta píše:Je fakt, že pro Windows je těch 64bitových aplikací skutečně málo. Já mám snad jen 7Zip.

Hmm, to že 64bit instrukce používá sám OS Vám pro začátek nestačí ? ;-) Já vás nechápu, proč chcete mermomoci zastavit pokrok ? Když přišlo Pentium MMX, bylo to oproti Pentiu zbytečné ? A Win98 již instrukce MMX podporovali, Win95 ne.
bjbj
Junior

Odeslat příspěvekod Ageran 12. 1. 2009 00:46

LamiX píše:Zajimavej nazor... ale krom ovladacu neznam 32bit aplikaci kera by nejela pod x64 OS a take neznam hru co by oficialne podporopvala x64 :)

Třeba u Crysis si můžeš vybrat, jestli ji spustíš 32 nebo 64bit :-)
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LamiX 12. 1. 2009 09:02

Ageran píše:
LamiX píše:Zajimavej nazor... ale krom ovladacu neznam 32bit aplikaci kera by nejela pod x64 OS a take neznam hru co by oficialne podporopvala x64 :)

Třeba u Crysis si můžeš vybrat, jestli ji spustíš 32 nebo 64bit :-)

Hrstka jich opravdu je, ale to je v porovnani se zbytkem 0.XX procent, takze je zbytecne to zminovat. Kazdopadne ikdyz hra oficialne X64 nepodporuje jako treba C&C serie, tak stejne bezi bez problemu :)

Tady sem dokonce nasel nakej starej seznam http://www.start64.com/index.php?option ... Itemid=116
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod Wena_F 12. 1. 2009 10:47

nechápu, proč by se mělo masově přelejzat na 64, ano je dneska moderní, ma to určitě nejaky vyhody, ale protože 32 je dost osvědčenej a dobrej, proč by se mělo na něj zanevřít?
Jako když si postavite barak, taky se ho za 5 let nepřestanete zbavovat, prože se vam nelíbí vzhled, analogie celkem přesná:)
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 12. 1. 2009 11:09

Analogie je úplně špatná. Není to o tom, že se ti barák nelíbí, ale že už ti nedostačuje. Dáš dohromady nějakou firmu, která za pár let začne vzkvétat a rozrůstat se a současné prostory a možnosti už začnou být malé/omezující, proto začneš hledat jiné.

Dneska už máš velkém množství softwaru nebo i her, které 4 GB a více RAM potřebují nebo využijí, takže proto. Samozřejmě nikomu nenutím ihned přechod z ověřených XP 32 na Vista nebo Seven 64, ale s novým počítačem nebo výrazným upgradem se kupuje nový OEM systém, tak proč zůstat u 32 bitů, které tě za chvíli můžou začít omezovat?
Lukáš V.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wena_F 12. 1. 2009 12:21

a v Čem ti nedostačuje 32 bit, nebo spíš nejake zavažné důvody proč? ja se tomu nebranim, jen nechapu "násilný" přechod k x64, k novýmu kompu bych taky asi vzal x64, (Vistu nebo spíš W7)
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kRemes 12. 1. 2009 12:37

nasilny prechod? to, ze vyjde novy OS este neznamena, ze si ho kazdy musi nainstalovat. Bohuzial je vela takych, kt. musia mat tie najnovsie veci (ci uz software, OS alebo hocico ine) a to len kvoli tomu aby ich mali.
Myslim, ze je tu moznost volby a nikto nikoho nenuti prejst na x64...ale v 32 bitoch buducnost nehladaj ;-)
kRemes
Junior

Odeslat příspěvekod Ageran 12. 1. 2009 12:54

Každý přechod musí být více či méně násilný...
Úplně stejné to bylo u přechodu z 16bit na 32, taky se nikdo nikoho neptal, jestli chce, nebo nechce...
Procesory to podporují už dlouho, tak proč ne OS... Pokud v tom 32bit aplikace běží, v čem je problém?
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tymian 12. 1. 2009 12:55

kazdy tu hovori nieco ine
idem si dat win7 betu, len teraz naozaj neviem ci x86 alebo x64
mam 2 GB RAM a AMD Athlon X2 5000+ (2.6 Ghz)
pc pouzivam na normalnu pracu, zriedka hry, najma surfovanie po nete, obcas photoshop, movie maker.....
Co navrhujete?
tymian
Junior

Odeslat příspěvekod Wena_F 12. 1. 2009 13:10

jde o taky o to, že OS taky něco stojí, takže nebudu pořád kupovat.. násilnej přechod jsem myslel, jako že když vyjde novej OS, nepoběžim do kramu a pak nebudu orodovat za zrušení 32b OS (přehánim :-) ) jinak 32b XP a těim se až se budu vrtat ve W7 64
tymian: šel bych do 64bit :-) taky už ji mam stahlou :-) ale až po zkouškovym budu experimentovat :-)
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Forrondur 12. 1. 2009 13:40

Je to jednoduché - ak nemáte viac ako 4GB RAM, tak vám 64b systém neprinesie oproti 32b nič, akurát vám bude žrať viac ramky, lebo budete musieť mať v pamäti obidve verzie knižníc. (čo sa teda týka windows na desktope, napr. v linuxe sa dá fungovať aj bez 32bitových programov...)

Jediný dôvod dávať 64 aj pri 4 a menej GB je buď že si chcete vyskúšať či tam nebudú nejaké problémy, či fungujú drivery a pod. pred skutočným nasadením, alebo že ste vývojár, ktorý robí programy čo musia byť skompilovateľné a fungovať aj pre x86_64
Forrondur
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 12. 1. 2009 14:17

tymian píše:...idem si dat win7 betu, len teraz naozaj neviem ci x86 alebo x64
mam 2 GB RAM a AMD Athlon X2 5000+ (2.6 Ghz)
pc pouzivam na normalnu pracu, zriedka hry, najma surfovanie po nete, obcas photoshop, movie maker.....
Co navrhujete?

Pokud nemáš žádný 64-bitový program, který bys chtěl provozovat, nainstaluj x86.

Pokud si chceš vyzkoušet i x64 verzi, není pochopitelně důvod, bys to neudělal.

Budeš mít aspoň přímé srovnání.
Naposledy upravil Tonda-B dne 12. 1. 2009 14:45, celkově upraveno 1
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prophet 12. 1. 2009 14:31

Nehovoriac o tom, ze kazdy x64 program zabera vacsiu RAM (vdaka pointerom atd.).. takze 4GB RAM Windows x64 je na tom rovnako s obsadenim pamate ako 3GB RAM Windows x32..
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 12. 1. 2009 15:01

Včera jsem zkusil 64 bit a je to zklamání. Systém OK, ale to co potřebuji provozovat, tak 64 bit prostředí odmítá a třeba takový HD Tune 2.55 jede, ale výsledky jsou podezřelé. Třeba vytížení CPU -1,0%, slovy mínus jedno procento, takže ten 64 bit OS je perpetum mobile, ne? No a jak se pak spolehnout, že výstupy z 32 bit programů jsou dobré?
Dále mi nešel nainstalit předpotopní skener, což u 32 bit verze není problém.
Podle mě 64 bit má opodstatnění tam, kde jsou k dispozici 64 bit programy a je zajištěné, že případné nové aplikace taktéž budou 64 bitové. Ale pokud má člověk starší programy a to i ve firmách, a není naděje, že by někdy byly v 64 bit provedení, tak 32 bit nemá důvod odstranit, bo na běžném počítači je přínos veskrze mizivý.
Myslím, že M$ má z nás nejlepší přehled kolik se prodá 32 bit a kolik 64 bit windowsů a přes své prohlášení, že nadcházející wokna už budou pouze 64 bitová, dělá dál 32 bit, protože podle výsledků prodeje i dokonce jim je jasné, že si nemůžou dovolit položit 32 bit ze dne na den.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 12. 1. 2009 15:41

Forrondur píše:že ste vývojár, ktorý robí programy čo musia byť skompilovateľné a fungovať aj pre x86_64

Visual Studio umí zkompilovat aplikaci jako 64-bit i pod 32-bitovým systém ;-) jediný problém je ten, že jí pak nemůžeš sám vyzkoušet, jestli opravdu funguje.

Jinak nemám nic proti tomu, když někdo používá 64-bitový systém, pokud ho opravdu potřebuje. Ale u spousty lidí je to pouze machrovinka typu "mam 64, takže jsem lepší". Jenomže to už je dneska trend, že lidé kupují a používají to, co vlastně vůbec nepotřebují.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Composite 12. 1. 2009 16:11

bez urážky, ale nechápem obmedzenosť niektorých ľudí.

hlavne narážam na toto:
" Prečo by sme mali prejsť na 64-bit, ked 32-bit je OK?"

Keby takto rozmýšľali všetci, tak nie sme tak ďaleko ako sme.
Resp. keby v minulosti nerozmýšľali cirkevní hodnostári, tak ako rozmýšľali, tak obmedzene, že všetko čo bolo nové, čo nasledovalo pokrok, tak to ničili pálili a takých ľudí zabíjali, tak sme ešte ďalej ako sme teraz!

Pokrok sa nedá zastaviť a treba ísť dopredu!
Niekto by určite ešte rád pacoval na MS DOS, ano prečo nie aj on bol spoľahlivý,... tak nech si ho používajú!

Takže jednoznačne 64-bit a pokračovať ďalej a ďalej!

Samozrejme, prechod bude postupný, takže ani netbook to nebude vadiť,...

A kto sa bojí pokroku, mám doma Intel 486 zo 40 MB HDD a MSDOS, tak si môže preň prísť ;)
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 12. 1. 2009 19:11

jo, jenže přechod 32bit na 64bit není pokrok ;-) Pokrok by to byl, pokud by tento přechod něco přinesl normálnímu uživateli, jenže mu kromě zvýšených nároků na paměť nic nepřináší.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 1. 2009 19:15

To už jsem někde slyšel :-)
Nebylo to před 16 lety při přechodu z DOSu a Windows v.3.11 na Windows NT 32 bit?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Composite 12. 1. 2009 19:17

Milanr1 100 bodov, tam už nie je čo komentovať

Ano prechod na 64bit nie je priamo pokrok, ale prechod a aplikácie využívajúce na plno 64bit architektúru, 2-6 jadier,... to je pokrok, ale niekto musí prvý začať!
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 12. 1. 2009 22:03

hlavnou vyhodou aj pri nepouzivani nejakej x64 bazovanej aplikacie je hlavne efektivne vyuzitie viac ako 3 GB ram a rozsirenie z 2 GB/proces na 3 GB/32bit proces
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 12. 1. 2009 22:50

Plati iba vtedy, ak su aplikacie na to skompilovane (LARGEADDRESSAWARE switch)..
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 12. 1. 2009 23:14

ano .. ale vseobecne pre verejnost som myslel : ))
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 13. 1. 2009 19:11

zabudate vsetci na jednu nevyhodu - ak nie su k dispozicii ovladace, napr. pre starsie skenery, web kamery ci TV karty, pouzitie 64 bit Win straca vyznam
romo.11
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 13. 1. 2009 19:43

to je ale vec, to je mega argument, to sa písalo kedysi, nezabúdajte ak nie su ovládače pre msdos tlačiareň, tak máte na 3.11 smolu :D
Ten čo má staré PC a k nemu starý HW, tak určite neprejde na 64bit.

Pod XP ide 64 bit viac a viac dopredu ako ovládače, tak všetko.

Kto nepotrebuje neupdatuje, ale kto updatuje, určite by sa mal zamerať na podporu 64 bit

Rovnako ako ked niekto ide kupovať nové PC a chce mať linux, tak si kupuje HW čo podporuje aj linux, resp. mu pod ním pôjde.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod LamiX 17. 1. 2009 11:45

Podle omezeneho pohledu znacneho procenta uzivatelu zde v threadu a bezpochyby i obecne ve svete je jasne reseni nasilny prechod a v to doufam uz u pristi generace WIndows (Server uz je pouze x64 a to je jedine dobre). Pak snad budou mit vyvojari uz tendenci a duvod prizpusobovat sve produkty a vyuzivat x64 instrukce ktere prinasi radu vyhod.

Jinak pokud se tu najde zas nejaky znalec co tvrdi ze neprinasi zadne vyhody krom podpory vetsi RAM a "nakych" instrukci z CPU tak:
http://www.microsoft.com/servers/64bit/ ... efits.mspx
http://en.wikipedia.org/wiki/X86-64
http://cs.wikipedia.org/wiki/X86-64
http://en.wikipedia.org/wiki/64bit
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 17. 1. 2009 11:53

zaujímavé čítanie, ale neveriacim tomášom to nepomôže, oni svoje budú trepať stále, aj ked im to na vlastné oči ukážeš.

Toto je ako téma linux - win, diesel-benzín, pdp-lcd

Každé má svoje výhody a nevýhody, ale niekto si raz nedá povedať, že niečo je v konečnom dôsledku lepšie.

XP 64-bit, mala v časom začiatkov úbohú podporu, ...
Na vistu 64 bit, som nejaké výrazné sťažnosti nepočul.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod LamiX 17. 1. 2009 11:56

Jde spis oto ze tu neni zadny odbornik nebo vyvojar takze tady nikdo nevi jake moznosti to s sebou opravdu prinasi. Takze ve vysledku pretrvavaji jisté negativni nazory ktere bohuzel ve vysledku zpomaluji vyvoj v tomto smeru.
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 17. 1. 2009 13:49

No, už i ten odkaz na wikipedii ukazuje, že většina z těch vlastností je jenom rozšíření paměťového prostoru ;-)

Jinak já už zkoušel několik projektů zkompilovat pro 64-bit a dopadlo to tak, že na 5 počítačích (Vista 64) aplikace běžely několikanásobně rychleji než 32-bitová verze (dokonce 64-bit neoptim.debug byl rychlejší jak 32-bit optim.release) a na 5 počítačích (opět Vista 64) se ta aplikace odmítla spustit. Takže buď je podpora 64-bitů stále chybová a nebo je chyba v 64-bitovym kompilátoru MSVC++ 2008. (Pozn. podle debuggeru to spadlo ještě předtím než se začal vykonávat samostný kód programu, takže chyba programu je vyloučena)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Composite 17. 1. 2009 14:01

problémy boli aj s 32 bitovými vid. 95,98 ;), to padalo samo a stále ;)
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod Zdendo463 24. 1. 2009 01:18

Composite píše:bez urážky, ale nechápem obmedzenosť niektorých ľudí.

hlavne narážam na toto:
" Prečo by sme mali prejsť na 64-bit, ked 32-bit je OK?"

Keby takto rozmýšľali všetci, tak nie sme tak ďaleko ako sme.
Resp. keby v minulosti nerozmýšľali cirkevní hodnostári, tak ako rozmýšľali, tak obmedzene, že všetko čo bolo nové, čo nasledovalo pokrok, tak to ničili pálili a takých ľudí zabíjali, tak sme ešte ďalej ako sme teraz!

Pokrok sa nedá zastaviť a treba ísť dopredu!
Niekto by určite ešte rád pacoval na MS DOS, ano prečo nie aj on bol spoľahlivý,... tak nech si ho používajú!

Takže jednoznačne 64-bit a pokračovať ďalej a ďalej!

Samozrejme, prechod bude postupný, takže ani netbook to nebude vadiť,...

A kto sa bojí pokroku, mám doma Intel 486 zo 40 MB HDD a MSDOS, tak si môže preň prísť ;)

JA BY SOM HO BRAL! I love MSDOS :D - spomienka na staré dobré časy. Mám aj funkčnú 386, 4MB RAM s 5,24 palcovou flopy aj 5,24 palcovým 20MB HDD z ´86teho - všetko funguje. Ešte Didaktik M a Commodore64 (8bit, 64kB RAM, dátové médium - magnetofónová páska)
Zdendo463
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 24. 1. 2009 13:28

páni neviete ako je to s prechodom na 64 bit vistu?
Kúpil som teraz NB s Vista Business Edition. Chcel som 64 bit, ale nebolo to možné aj ked to je biznis NB. Alebo možno tam bude aj 64 bit verzia na výber ;)
Koľko by to stálo? Alebo prechod rovno na W7 64 bit?
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 30. 1. 2009 23:08

No, já mám relativně nový notebook (od léta), kupoval jsem na něj 32-bit Vistu, teď testuju Windows 7, ze zvědavosti jsem dal 64-bit a zatím jsem nenarazil v porovnání s 32 bity na problém. Ani bych ale zase netvrdil, že systém jede rychleji, na stroji jako je ten můj to bude asi jedno, jestli mám 32-bit nebo 64-bit. Takže s ohledem na budoucnost asi půjdu do 64.
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 2. 2009 07:27

Tak já na problémy s drivery narážím poslední dobou čím dál tím víc. Je nějaká možnost, jak zprovoznit zařízeí, pro které prostě jiný než 32 bitový driver není?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Power1000 9. 2. 2009 08:11

***** píše:No, já mám relativně nový notebook (od léta), kupoval jsem na něj 32-bit Vistu, teď testuju Windows 7, ze zvědavosti jsem dal 64-bit a zatím jsem nenarazil v porovnání s 32 bity na problém. Ani bych ale zase netvrdil, že systém jede rychleji, na stroji jako je ten můj to bude asi jedno, jestli mám 32-bit nebo 64-bit. Takže s ohledem na budoucnost asi půjdu do 64.

hele ja mam taky win 7, ale 32 bit.....o 64 jsem prakticky ani nepremejslel - na mym 2,5 roku starym PC mam jen giga ramek, takze jediny co vim je, ze 64 bit umej 4GB a vic ramek a to nemam....ma 64 bit jeste nejakou vyhodu/nevyhodu v porovnani s 32bit? Co to pises o rychlosti?
Creative Zen 2GB + SoundMAGIC PL-11 + 4GB SDHC;
AMD Athlon 64 3200+ @2.0 GHz, 3GB RAM, 250GB + 320GB HDD, GeForce 9600GSO
Power1000
Junior

Odeslat příspěvekod posamn 11. 12. 2009 18:56

Měl bych dotaz ohledně mého si 2 roky starého PC, kde je procesor: Intel Core 2 DUO E6550 a 2GB RAM... Myslíte, že má cenu uvažovat o x64 ?

A na notebooku Asus G50 ? Kde je procesor Core 2 Duo T9400 a 4GB RAM..

Momentálně jedu na Viste 32 bit a jsem celkem spokojený, ale o 7 slyším jen chválu, tak říkám, že na ně zkusím přejít...

--------------
A pak dotaz trochu mimo, mám nárok na studenskou verzii 7, ale pouze v EN je velký problém si tam dát CZ?
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 12. 2009 23:51

Na PC bych dal určitě 32bitovou verzi. Na notebook se podívej, jak je to s ovladačema pro 64bitovou. Pokud budou, dal bych asi 64bit. Určitě se vyplatí z Visty upgradovat na W7, ten systém se skutečně povedl :)

Podle toho, o jakou verzi se jedná. Pokud je to verze z MSDNAA, čili verze Professional, není umožněno měnit jazyk přímo v systému. Tato možnost je pouze u verze Ultimate. Existují ale tzv. Language Pack, kterými je možno počeštit i verzi Professional. Osobně mám také W7 Prof. EN z MSDNAA a přímo z MADNAA mám i Language Pack a z něj nainstalovanou češtinu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod groover 14. 12. 2009 12:20

Aj ja pouzivam MSDNAA windows 7, netreba stahovat ani cely language pack, da sa stiahnut z netu aj samotna instalacka, a je to bez problemov, najdes to na froggie.sk/download. a je tam tych jazykov fakt ze kopa, pre pripad, ze by si chcel aj napr. rustinu. :)

Inak k teme, 64-bit OS je podla mna urcite pokrokom vpred, aj ked nemaju este raku podporu aplikacii. Mozno sa to neprejavi na rychlosti, ked mate 4 GB RAM, ale co ked casom upgradujete na napr. 8GB RAM? tam uz to asi vyznam bude mat, vsak?
groover
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod posamn 15. 12. 2009 18:42

Opravdu to můžu stáhnout i jinde ? jelikoz ja nemam v MSDA ten LP... A je to pak legální, nebo je lepší zakoupit ?
Naposledy upravil posamn dne 15. 12. 2009 18:57, celkově upraveno 1
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod Kalimero 15. 12. 2009 18:58

to ze bude win server len 64 bit je zrejme kazdemu jasne . kedze sa jedna o server tak kazdy si tam da aspon 4 Gb ram a viac . logicky je potrebne dat tam 64 bit system . samozrejme podmienka je aby bezali vsetky aplikacie rovnako ako na 32 co uz dnes nie je az taky problem kedze 32 bit aplikacie vedia bezat aj na 64 bit systeme
Kalimero
Junior

Odeslat příspěvekod Kacama 19. 2. 2013 22:19

mam problem instalaci win 7 x64 instalace probehne sporadku ale pri najiždni do systemu se mi to sekne na logu windowsu jinak poradce pro upgrage mi hlasi že postrebuju vlasni instalaci nevim co to znamena poradte prosim
Kacama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 2. 2013 23:05

Kacama:
Zkus sdělit aspoň základní info:
viewtopic.php?f=956&t=1095450
Vzhledem k formulaci Tvého dotazu bych Ti doporučil svěřit instalaci OS odborníkovi: není to hračka pro začátečníky.
Btw:
Co má Tvůj dotaz společného s názvem threadu
Windows 7 - x86 nebo x64

:?:
Proč sis nezaložil vlastní?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 2. 2013 23:14

Instaluješ z originálního média od Microsoftu? Je instalovaný systém legální a pochází z oficiálního zdroje?
Odstranil jsi při instalaci všechny diskové oddíly a instalaci prováděl na nově vytvořený oddíl?
Bari007
VIP uživatel