Windows 7 - x86 nebo x64

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Composite 12. 1. 2009 19:17

Milanr1 100 bodov, tam už nie je čo komentovať

Ano prechod na 64bit nie je priamo pokrok, ale prechod a aplikácie využívajúce na plno 64bit architektúru, 2-6 jadier,... to je pokrok, ale niekto musí prvý začať!
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 12. 1. 2009 22:03

hlavnou vyhodou aj pri nepouzivani nejakej x64 bazovanej aplikacie je hlavne efektivne vyuzitie viac ako 3 GB ram a rozsirenie z 2 GB/proces na 3 GB/32bit proces
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 12. 1. 2009 22:50

Plati iba vtedy, ak su aplikacie na to skompilovane (LARGEADDRESSAWARE switch)..
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 12. 1. 2009 23:14

ano .. ale vseobecne pre verejnost som myslel : ))
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 13. 1. 2009 19:11

zabudate vsetci na jednu nevyhodu - ak nie su k dispozicii ovladace, napr. pre starsie skenery, web kamery ci TV karty, pouzitie 64 bit Win straca vyznam
romo.11
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 13. 1. 2009 19:43

to je ale vec, to je mega argument, to sa písalo kedysi, nezabúdajte ak nie su ovládače pre msdos tlačiareň, tak máte na 3.11 smolu :D
Ten čo má staré PC a k nemu starý HW, tak určite neprejde na 64bit.

Pod XP ide 64 bit viac a viac dopredu ako ovládače, tak všetko.

Kto nepotrebuje neupdatuje, ale kto updatuje, určite by sa mal zamerať na podporu 64 bit

Rovnako ako ked niekto ide kupovať nové PC a chce mať linux, tak si kupuje HW čo podporuje aj linux, resp. mu pod ním pôjde.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod LamiX 17. 1. 2009 11:45

Podle omezeneho pohledu znacneho procenta uzivatelu zde v threadu a bezpochyby i obecne ve svete je jasne reseni nasilny prechod a v to doufam uz u pristi generace WIndows (Server uz je pouze x64 a to je jedine dobre). Pak snad budou mit vyvojari uz tendenci a duvod prizpusobovat sve produkty a vyuzivat x64 instrukce ktere prinasi radu vyhod.

Jinak pokud se tu najde zas nejaky znalec co tvrdi ze neprinasi zadne vyhody krom podpory vetsi RAM a "nakych" instrukci z CPU tak:
http://www.microsoft.com/servers/64bit/ ... efits.mspx
http://en.wikipedia.org/wiki/X86-64
http://cs.wikipedia.org/wiki/X86-64
http://en.wikipedia.org/wiki/64bit
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 17. 1. 2009 11:53

zaujímavé čítanie, ale neveriacim tomášom to nepomôže, oni svoje budú trepať stále, aj ked im to na vlastné oči ukážeš.

Toto je ako téma linux - win, diesel-benzín, pdp-lcd

Každé má svoje výhody a nevýhody, ale niekto si raz nedá povedať, že niečo je v konečnom dôsledku lepšie.

XP 64-bit, mala v časom začiatkov úbohú podporu, ...
Na vistu 64 bit, som nejaké výrazné sťažnosti nepočul.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod LamiX 17. 1. 2009 11:56

Jde spis oto ze tu neni zadny odbornik nebo vyvojar takze tady nikdo nevi jake moznosti to s sebou opravdu prinasi. Takze ve vysledku pretrvavaji jisté negativni nazory ktere bohuzel ve vysledku zpomaluji vyvoj v tomto smeru.
rebelian modus
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 17. 1. 2009 13:49

No, už i ten odkaz na wikipedii ukazuje, že většina z těch vlastností je jenom rozšíření paměťového prostoru ;-)

Jinak já už zkoušel několik projektů zkompilovat pro 64-bit a dopadlo to tak, že na 5 počítačích (Vista 64) aplikace běžely několikanásobně rychleji než 32-bitová verze (dokonce 64-bit neoptim.debug byl rychlejší jak 32-bit optim.release) a na 5 počítačích (opět Vista 64) se ta aplikace odmítla spustit. Takže buď je podpora 64-bitů stále chybová a nebo je chyba v 64-bitovym kompilátoru MSVC++ 2008. (Pozn. podle debuggeru to spadlo ještě předtím než se začal vykonávat samostný kód programu, takže chyba programu je vyloučena)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Composite 17. 1. 2009 14:01

problémy boli aj s 32 bitovými vid. 95,98 ;), to padalo samo a stále ;)
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod Zdendo463 24. 1. 2009 01:18

Composite píše:bez urážky, ale nechápem obmedzenosť niektorých ľudí.

hlavne narážam na toto:
" Prečo by sme mali prejsť na 64-bit, ked 32-bit je OK?"

Keby takto rozmýšľali všetci, tak nie sme tak ďaleko ako sme.
Resp. keby v minulosti nerozmýšľali cirkevní hodnostári, tak ako rozmýšľali, tak obmedzene, že všetko čo bolo nové, čo nasledovalo pokrok, tak to ničili pálili a takých ľudí zabíjali, tak sme ešte ďalej ako sme teraz!

Pokrok sa nedá zastaviť a treba ísť dopredu!
Niekto by určite ešte rád pacoval na MS DOS, ano prečo nie aj on bol spoľahlivý,... tak nech si ho používajú!

Takže jednoznačne 64-bit a pokračovať ďalej a ďalej!

Samozrejme, prechod bude postupný, takže ani netbook to nebude vadiť,...

A kto sa bojí pokroku, mám doma Intel 486 zo 40 MB HDD a MSDOS, tak si môže preň prísť ;)

JA BY SOM HO BRAL! I love MSDOS :D - spomienka na staré dobré časy. Mám aj funkčnú 386, 4MB RAM s 5,24 palcovou flopy aj 5,24 palcovým 20MB HDD z ´86teho - všetko funguje. Ešte Didaktik M a Commodore64 (8bit, 64kB RAM, dátové médium - magnetofónová páska)
Zdendo463
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 24. 1. 2009 13:28

páni neviete ako je to s prechodom na 64 bit vistu?
Kúpil som teraz NB s Vista Business Edition. Chcel som 64 bit, ale nebolo to možné aj ked to je biznis NB. Alebo možno tam bude aj 64 bit verzia na výber ;)
Koľko by to stálo? Alebo prechod rovno na W7 64 bit?
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 30. 1. 2009 23:08

No, já mám relativně nový notebook (od léta), kupoval jsem na něj 32-bit Vistu, teď testuju Windows 7, ze zvědavosti jsem dal 64-bit a zatím jsem nenarazil v porovnání s 32 bity na problém. Ani bych ale zase netvrdil, že systém jede rychleji, na stroji jako je ten můj to bude asi jedno, jestli mám 32-bit nebo 64-bit. Takže s ohledem na budoucnost asi půjdu do 64.
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 2. 2009 07:27

Tak já na problémy s drivery narážím poslední dobou čím dál tím víc. Je nějaká možnost, jak zprovoznit zařízeí, pro které prostě jiný než 32 bitový driver není?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka