O kolik rychleji vám jdou hry na Win7 vs. XP vs. Visty?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dany0 10. 3. 2009 19:12

PRŮMĚRNĚ mi hry jdou o 25% rychleji oproti XPéčkám, největší nárust byl u Crysis DX10(28%), Far Cry 2(29%), Crysis DX9(70%), Quake Live IE(71%), Quake Live FF(90%) a hlavně Test Drive aka. Test Drive 7 aka. Test Drive: OverDrive(112%)... ale to jen proto, že TD nebylo pro XPéčka konstruováno, tehdy ještě letěly 98SE a 2k.... ale tenhle nárust výkonu kompenzuje neopravená komplatibilita ;-]

Počítal jsem jednoduše - Fraps - Měření FPS - Uložit Log - Přepnout na W7 - Fraps4Vista - Měření FPS - Kliknout na: "Přepočítat na procenta"
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dany0 11. 3. 2009 21:32

no tak, to jste to fakt nikdo neměřil?
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jupik 11. 3. 2009 22:14

no někde jsem nedávno četl že XP jsou furt rychlejší než visty i W7 tak mě docela udivuje tvoje zjištění... ale jestli jsi prováděl na rok používaném XP a pak nový W7 tak je to možný. ale osobně jsem W7 nezkoušel tak takže nemůžu posoudit....
CPU:intel E2180 2,0@2,7(zatím není lepší chladič),DESKA:Gigabyte P35 DS3,RAM:2x1024 a-data EE800+,GK: ATI x1950 Pro,120+320GB hdd seagate+320 externí WD,case eurocase ml 3199 s Fortron 500W AX500-P Blue Storm ,winXP PRO SP2
jupik
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 12. 3. 2009 08:53

Ano, XP jsou stále rychlejší než Visty i Win7. Ale u Win7 je ten rozdíl minimální a zároven nepodstatný vůči přidané hodnotě. Za to u Visty je rozdíl markantní (ve smyslu toho, na čem se ten výkon kompenzuje)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aberez11 12. 3. 2009 20:33

w7 som neskusal ale starsie compy budu podla mna asi sviznejsie s xp :-)
dedukcia: "Tí čo s tým nemajú problémy, s tým nemajú až také problémy. Ale tí čo s tým problémy majú, s tým majú problémy.." (prednasajuci vysvetluje studentom ako sa veci maju)
aberez11
Junior

Odeslat příspěvekod Dany0 13. 3. 2009 13:54

startup u starýho nodebooku s upgradeovanou RAM kou byl rychlejší o 5% :D (kukni se někde to je)
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ahorek 14. 3. 2009 15:15

Pokud máš dostatek RAM(1GB+), tak jsou výhodnější W7, výkonově jsou na tom opravdu srovnatelně s XPčky a díky SuperFetchi jsou často i rychlejší. Na stejné sestavě jsou bohužel Visty nejpomalejší ze všech.
Ale 70% nárůst výkonu je určitě blbost, pokud to bylo měřeno na starých XPčkách s nedoinstalovanými ovladači a novými 64bit Windows 7, tak možná, ale jinak je herní výkon(uvažujme FPS) +- stejný.
Já si spíš všiml, že W7 nejsou tak náročné na paměť a když už, tak jí dokáží lépe uvolnit než Visty. Hry potom při nedostatku ram tolik nešrotují na disku a to lze brát také jako velké plus.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Dany0 16. 3. 2009 16:17

ahorek píše:Pokud máš dostatek RAM(1GB+), tak jsou výhodnější W7, výkonově jsou na tom opravdu srovnatelně s XPčky a díky SuperFetchi jsou často i rychlejší. Na stejné sestavě jsou bohužel Visty nejpomalejší ze všech.
Ale 70% nárůst výkonu je určitě blbost, pokud to bylo měřeno na starých XPčkách s nedoinstalovanými ovladači a novými 64bit Windows 7, tak možná, ale jinak je herní výkon(uvažujme FPS) +- stejný.
Já si spíš všiml, že W7 nejsou tak náročné na paměť a když už, tak jí dokáží lépe uvolnit než Visty. Hry potom při nedostatku ram tolik nešrotují na disku a to lze brát také jako velké plus.

Upozorňuji na původ tohoto zrychlení:

Špatné DirectX ovladače, sice jsem je odinstaloval a nainstaloval správné ale GK si s tím stejně nevěděla rady >:-( po reinstalování je průměrný nárust výkonu u novějších her stále stejný(oněch 20-25%) ale všechno ostatní, jak sám říkáš :ale jinak je herní výkon
(uvažujme FPS) +- stejný.

Ale teď pozor!

AHORKU! TÝ BRĎO, JAK DLOUHO UŽ JSI TADY NEPSAL A NAPÍŠEŠ ZROVNA DO MÉHO PŘÍSPĚVKU!
To je pro mně, prosím, pocta! :shock: :shock:
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ahorek 17. 3. 2009 21:44

Co ten údiv? O čem jsme si psali minule? :D Já jsem občas sem tam něco napíšu...

Jinak k věci. Co ti ukazuje dxdiag? Máš akcelereci nastavenou naplno? Takový nárust opravdu spíše ukazuje na nějaký problém ovladačů, ale toho by sis asi všiml, kdyby ti hry běhaly pomalu. Jak si vedou procesorové testy například pomocí winraru pod XP vs W7?
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Dany0 19. 3. 2009 16:25

ahorek píše:Co ten údiv? O čem jsme si psali minule? :D Já jsem občas sem tam něco napíšu...

Jinak k věci. Co ti ukazuje dxdiag? Máš akcelereci nastavenou naplno? Takový nárust opravdu spíše ukazuje na nějaký problém ovladačů, ale toho by sis asi všiml, kdyby ti hry běhaly pomalu. Jak si vedou procesorové testy například pomocí winraru pod XP vs W7?

WinRar / dearchivace DVD RIP 8GB(údaj starý 1 měsíc):

XP - 49min.
W7 - 37 min. (a taky se neseká)
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ahorek 19. 3. 2009 19:36

To je docela velký rozdíl, u mě byl jen nepatrný. Nemáš nějaký volný starý disk, kam by si mohl zkusit čistou instalaci windows xp a porovnat výsledky? Třeba ti v systému jen běží něco na pozadí a tím zpomaluje počítač, zkontroloval bych i správce úloh.
Windows 7 jsou už v betě určitě rychlejší, nejsou tolik náročné na ram, ale takový rozdíl oproti XPčkům by být neměl.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Dany0 20. 3. 2009 08:08

ten test jsem dělal na dvou HD. Obě instalace byly absolutně čerstvé(XPéčka měly ještě luna theme). A i po pár tweacích to stejně bylo pouze nepatrně rychlejší. Já nevím jak to W7 dělá, ale pravděpodobně dočasně vysadí všechno přebytečné :-) A tom mi dělá radost. :-*
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pif666 20. 3. 2009 08:41

To bol ten winraru na 2 rozdielnych HDD ? A nezda sa Ti vobec divne ze tam mas take obrovske rozdiely ? :-)
Pif666
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 20. 3. 2009 16:58

Zkus test rychlosti, ten má winrar integrovaný a nejde z disku ale jen přes paměť. Pokud si komprimoval nějaká data pokaždé na jiný disk, tak se ten rozdíl vysvětluje.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Pif666 24. 3. 2009 14:10

Ano winrar benchmark je len v pamati, ale Dany0 pise ze "WinRar / dearchivace DVD RIP 8GB(údaj starý 1 měsíc):" a na rozdielny disk.

Ako chce testovat winxp a win7 ked ma rozdielny HW ... ?
Pif666
Junior

Další stránka