Win7 a XP na jednom PC

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod voytik 11. 3. 2009 10:13

Zdravím,
mám nainstalované win 7 na disku C a chtěl bych přidat XP na jiný disk E...problém je že po nainstalování XP přepsaly zavaděče 7 a když sem je spravil tak zase 7 přepsaly XP...
rád bych dosáhl stavu že po zapnutí bude na výběr ze 2 systémů...
dík za odpovědi
voytik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 11. 3. 2009 10:21

ak chces pouzivat dualboot, tak pri MS to funguje tak, ze najprv musis mat starsi OS a v nom spustit instalaciu novsieho OS.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod voytik 11. 3. 2009 10:29

toho sem se bál,nechce se mi instalovat celé 7 znova,to se na to asi radši vykašlu a zkusim to pořešit nějak jinak...dík za info ;)
voytik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosko23 11. 3. 2009 11:01

Já to udělal tak že jsem už měl rozdělený disk C windows xp a D a normálně jsem Windows 7 vypalil jako iso nabotoval nainstaloval na disk D a zavaděč mito vůbec nepřepsalo 8-) Tak když budeš to chtít zkusit znova u dělěj to tak že nejdřív XP a na disk třeba D Windows 7 ;-)
Nokia E90 T-Mobile G1 Acer Aspire 5930g 2,GHZ 3gb ram 230 gb hdd Nvidia Geforce 9600 GT 510mb Windows XP Ubuntu 8.04 Hardy Heron
bosko23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim33 11. 3. 2009 11:44

Já to dělám tak, že pro mně jeden operační systém rovná se jeden disk. Disky potom přehazuji buď v šupleti nebo v setapu přepínáním botovaného disku.
radim33
Junior

Odeslat příspěvekod voytik 11. 3. 2009 12:24

bosko23 píše:Já to udělal tak že jsem už měl rozdělený disk C windows xp a D a normálně jsem Windows 7 vypalil jako iso nabotoval nainstaloval na disk D a zavaděč mito vůbec nepřepsalo 8-) Tak když budeš to chtít zkusit znova u dělěj to tak že nejdřív XP a na disk třeba D Windows 7 ;-)

jo to by určitě šlo ale ve win7 už mám naistalovaných hodně programů takže se mi to nechce celé prodělávat znova...takže spíše zkusím najít jiné programy které by mi v 7 fungovaly pořádně ;-)
voytik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wena_F 11. 3. 2009 14:49

čoveče, stači nainstalovat XP na jeden disk, pak WIn7 na druhej disk, a je hotovo, zaleží na pořadi a neni problem, ja takhle funguju:)
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jendass 11. 3. 2009 21:01

doufám,že nevadí,že jsem zneužil toto téma...
Jan odinstalovat Win7,mám dualboot společne s XP.
Stačí naformátovat disk kde je naistalovaný Win7?
jendass
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 3. 2009 22:22

Nestačí.
Korektní odinstalace OS WNT 6.0 - 6.1 realizuje bcdedit nebo 3-P GUI utilitka Vista Boot Pro.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trucker494 20. 3. 2009 18:53

Ještě je možnost XP nabootit na virtual disk.
trucker494
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markonix 27. 3. 2009 20:36

ja mam 32 bitovú verziu Vista stiahol som ale 64 bitovú verziu (7048)win7 keď inštalačku spustím v systéme vybehne mi že to proste nefunguje pod týmto OS,čiže tento spôsob inštalacie prchá, musím stiahnuť nejakú 32 bitovú verziu alebo čo? som z toho vol, s kinuxom také problémy neboli pri dual boote :D
HP Pavilion G7030
Procesor Intel Pentium Dual Core
Frekvence procesoru 1,6 Ghz
Úhlopříčka LCD 15,4
Rozlišení LCD 1280x800 (WXGA)
Typ LCD lesklý
Velikost operační paměti 2048 MB
Windows Vista Home Premium
markonix
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 3. 2009 10:57

Nehledáš :-/ Už to tu bylo mnohokrát:
z 32-bit OS nelze instalovat vyšší platformu: 64-bit OS.
Opačně to možné je.
Z toho plyne, že musíš instalovat z boot DVD.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zemla 22. 4. 2009 10:24

Milanr1 píše:Nestačí.
Korektní odinstalace OS WNT 6.0 - 6.1 realizuje bcdedit nebo 3-P GUI utilitka Vista Boot Pro.

Mám problém, měl jsem na jednom disku XP, na druhý jsme nainstaloval na zkoušku Win 7. Teď již mám disk s Win 7 zformátovaný, ale při spouštění Win XP mi to pořád hází rozcestník na dualboot. Jak se ho zbavit a spouštět rovnou XP?
Zkoušel jsem opravit boot.ini, ale to nepomohlo. Je nějaké řešení jak to z těch XP dostat?

Díky za rady
Zemla
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 4. 2009 10:33

Start -> Spustit - msconfig -> Boot. Tam by to mělo být.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zemla 22. 4. 2009 10:50

Tam jsem se již koukal, jenže tam je klasický bootování XP, to je v pořádku, ale někam předtím se nacpalo něco z těch Win 7. A to to nějak předběhne. :(
Zemla
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 4. 2009 12:55

Přečti si nahoře, jak se korektně odinstaluje OS WNT.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zemla 22. 4. 2009 13:04

Právě, že jsem to korektně neudělal, doufal jsem že stačí smazat a upravit boot.ini. Když jsem tam měl součastně víc XP, tak to vždy stačilo :(

Teď už mám Win 7 nenávratně pryč, a jde mi už jen o to bootování, jestli to lze ještě nějak zachránit.
Zemla
Junior

Odeslat příspěvekod saxon79 22. 4. 2009 13:21

Ešte nemusí biť všetko stratené. Nabootuj z live CD, napr Ubuntu a pokus sa opraviť, nahradiť ten boot.
saxon79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 4. 2009 13:43

OS WNT 6.xx nepoužívá boot.ini.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zemla 22. 4. 2009 21:18

To jsem právě také zjistil, že to nefunguje s tím boot.ini :(

Lze to tedy nějak udělat, když už nemám nainstalované ty win 7?

Nebo musím přeinstalovat XP?
Zemla
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 4. 2009 05:36

Boot z CD OS WXP
na druhé obrazovce: R (oprava OS)
přihlásit do konzole
C:\fixboot
Enter
Reboot z HDD.
To je vše!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pixla 30. 4. 2009 12:25

Zdravím, nechci zakládat nové téma, tak to napíšu sem.
Potřeboval bych zjistit jak navrátit zpět změny pro výběr OS při spuštění PC. Nějak jsem si neomaleně vymazal složku boot v XP, a nešlo nic. Zkusil jsem opravit Win7 a šlo jenom to, no když chci opravit XP tak při instalaci (po prvním kroku to hodí BSOD. Jinak mám jeden HDD a dva Win XP(32b) a 7(64b).
pixla
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 4. 2009 13:09

Realizoval jsi výše uvedený postup?
V tomto případě musíš použít kromě fixboot ještě příkaz:
fixmbr
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pixla 30. 4. 2009 15:55

No, to bohužel nejde, boot CD XP naběhne, ale těsně před výběrem to hodi BSOD, což mi znemožnuje jakékoliv opravy. Nevím jestli by se nedal přepsat přímo ten soubor(přes druhé PC), a pak zkusit to opravit, ale to je moje doměnka.
pixla
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 4. 2009 17:39

Nelze bootovat z CD?
To znamená hardwarovou závadu.
Např.:
nečitelný CD
vadná mechanika
apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pixla 30. 4. 2009 18:07

Boot z CD je aktivní, lze, ale při náběhu instal WinXP to hodí klasickou obrazovku kde načítá základní rozhraní a ovladače a potom až to je hotové a přechází to na ty volby to hodí modrou obrazovku. My myslím že to souvisí nějak již se stávajícím systémem (XP), nějaký soubor nebo s druhým systémem (W7). (jinak HDD je rozdělen na tři části kde C: WinXP (32b), a E: Win7(64b).)
pixla
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 4. 2009 18:11

Nenapsal jsi hlášku v BSOD, to je zásadní k řešení problému.
Stávající OS na HDD nemůže NIJAK ovlivnit boot z CD.
1) Zkontroluj stav originálního CD WXP, nejlépe v jiném PC.
2) Vyčisti čtecí laser mechaniky nebo vyzkoušej jinou.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pixla 30. 4. 2009 18:18

Hned to napravím, ovlouvám se, nějak mi to vypadlo z textu.
***STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)
pixla
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 4. 2009 18:30

Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pixla 30. 4. 2009 22:59

Dík za info. Vyřešeno, zprovozněno.
Trochu složitě řešeno, ale podařilo se. Problém spočíval v souborech které byly přepsány W7 na oddílu kde byl naistalován XP(také zmíněná složka "boot"). Proto jsem to řešil přes W7 kde to šly tyto soubory opravit (zajímavé v XP nešlo a v novější verzi win to jde :-l ), pak byla aplikován říkaz uveden zde výše a vše jede.
pixla
Junior

Odeslat příspěvekod PC 30. 4. 2009 23:19

Lamerský dotaz - když mám v PC dva disky - interní (C:) 320GB a externí USB (E:)1TB-můžu nainstalovat v XPčkách na ten větší - terabajtový disk W7 ? Jestli to možné - jak to mám udělat ? ? (Je fakt že aktuální to bude až toho pátého...)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 5. 2009 00:50

1 - Hloupost instalovat beta OS na externí disk
2 - RTFM ... začít s MBR/Dualboot
3 - ....
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 5. 2009 01:03

pixla píše:Proto jsem to řešil přes W7 kde to šly tyto soubory opravit (zajímavé v XP nešlo a v novější verzi win to jde)

nemůžeš přece čekat, že systém z roku 2001 bude umět opravit soubory systému z roku 2009, imrvére když mu nijak nenáleží...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Gling-glo 2. 5. 2009 19:17

Velmi dobry navod na dual boot Xp a 7 sa da najst na tejto stranke: http://www.pronetworks.org/forums/install-windows-xp-in-dual-boot-with-pre-installed-windows-7-t104890.html. Treba pouzit program Vistabootpro. Ja som to v pohode podla tohto navodu spojazdnil, a sice dual boot windows Xp (32bit) + Windows 7 (64bit)
Gling-glo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobil-fun 6. 5. 2009 21:00

Mám podobný problém ako PC :-) (možno si budete myslieť že prvýkrát sedím pri počítači a že mám s tým páliť do p...e,ale to bude tým že OS inštalujem prvý krát,doteraz bol na OS servis :-] ) No takže mám XP, dva pevné disky. Na D-čko by som si chcel dať 7-mičku,ale neviem či nebude problém s tým že oba disky boli používane pod XP dlhší čas(jeden disk by som bol ochotný zmazať aj keď nerád :-| ) Ide mi hlavne o to,či sa dá Bootovať bez DVD(možno s ním :-| ) a mať výber pri štarte PC (nič take ako Virtuálne spustenie nepomôže bo výkon PC=... :-) ) Díki všetkým čo aspoň trochu pomôžu:D
mobil-fun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wena_F 6. 5. 2009 22:35

ja teda nevim, co tu řešíte:) vždyt staci na druhy disk rovnou nainstalovat Win 7 a samo se to hodi do dualbootu. takhle jsem mel build 7000 i ted W7RC
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod webzrout 7. 5. 2009 14:00

Jde i toto, instalovat nejdříve staré XP, potom nainstalovat Ubuntu 9.04 kvůli správnému zavedení GRUB loaderu. Když se potom instaluje Windows 7, Grubu to nijak neuškodí a naběhne výběr mezi XP a Win 7. Win 7 naběhnou tak, že NTFS s XP není vidět. Partition s XP lze zobrazit v disk managementu..atd. Horší je se těch XP zbavit. Win 7 si instalují zavadeč na disk kde jsou XP, po smazání partition s XP, se nejdříve objeví chyba v Grubu...ale Linuxu se netýká. Oprava startu Windows 7 ani za použití jejich DVD s Windows 7 se nijak nedaří. Nyní mám v počítači Win7 a Ubuntu 9.04 bez XP po přeinstalaci :-)
webzrout
Junior

Odeslat příspěvekod djsano 7. 5. 2009 14:28

Mam Win XP a Win 7 na jednom PC, na jednom disku rozděleném na dva oddíly a žádný problém. Nejdříve jsem nainstaloval XPčka, pak 7čky a při spuštění PC Vám to dá vždy na výběr. Jinak W7 jsou fakt dobré, jedu na nich druhým dnem a opravdu odladěné na to že to je jen RC verze.
djsano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nicesmiling 7. 5. 2009 21:18

..takže skus nejaký navod na moju otazku
nicesmiling
Junior

Odeslat příspěvekod Prochy19 15. 5. 2009 22:50

Chlapi mam W7 a rozdělil sem si přes ně disk a nechal unalocated 50 GB pro XP abych je mohl nahodit. Strčil sem instalačku XP do PC a restartoval ho. Dostal sem se k tomu, že sem zvolil pro instalaci unalocated partition (tu co sem si vytbořil) no tak jí zformátuju, kopírují se tam nové soubory a potom to normál píše, že se to za 10 vteřin nebo za kolik restartuje a instalace bude pokračovat. No tak to nechám restartovat a pak začne PC nabíhat a naběhne zase pro nabootování instalace z cd zmačkněte libovolnou klávesu nebo co to přesně píše, tak to zase odkliknu a začne se to instalovat od znovu. A když to restartuju přes ctrl+alt+del tak mi nehctěj 7 naběhnout a musim je dát opravit přes jejich instalačku. Nevíte jak ty XP nainstalovat aby to běhalo ok?
Prochy19
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 5. 2009 00:02

když přehlídnu, že jsi asi stopadesátejšestej, kdo se na to ptá a stopadesátejšestej, komu se dostane stejná odpověď a úplně zavřu oči nad tím, že onu odpověď máš přímo v tomhle vlákně, do kterýho píšeš, tak udělám výjimku a postopadesátýsedmý ti zkusím dát odkaz, kde to pro tebe bude třeba srozumitelnější...

viewtopic.php?p=6221620#p6221620

slovo WVista si nahraď slovem W7...

pokud by to přece jen nebylo dostatečně srozumitelný, můžeš zkusit něco z těchto výsledků...

a pokud jde o tu instalaci XP...když je vložený instalační médium, na obrazovce se objeví hláška "press any key to boot from CD/DVD"...když to tedy "odklikneš", samozřejmě se spustí instalace od začátku...logicky, když ji nechceš spouštět od začátku, nic "neodklikávej"...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2009 09:38

Přesně napsáno ;) Jenom doplním, že ta podle tebe "pokažená" instalace XP nemá s W7 ani Vistou nic společného. To udělá při každé instalaci, i kdybys to instaloval na nový čistý disk. To je standardní věc u XPíček a dělá to vždy a vždy se postupuje stejně. Prostě po prvním restartu musíš nechat nabíhat systém, kdy on bude pokračovat v instalaci. Když ho odklikneš, spustí se instalace zase celá znovu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod worldexxxx 27. 5. 2009 19:53

Dobrý den,

velmi se omlouvám, jestli zde je nějaké podrobné vysvětlení ale hledal jsem a nic konkrétně na 'míru' jsem nenašel. Chtěl bych poradit:

Mám WINDOWS VISTA ULTIMATE 64bit na notebooku, který má 150GB disk. Rád bych přešel na Windows 7, ale mám obavu z ovladačů například pro Tv kartu Aver a další, rád bych tedy rozdělil disk na dvě části a na tu menší nainstaloval Win 7, nevím ale jak jej bezpečně rozdělit. Při instalaci Win 7, mi to bude nabídnuto? Nebo mám instalovat z DVD či jinak?

Děkuji Vám mnohokrát za radu.
worldexxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 5. 2009 01:15

kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Marko5211 28. 5. 2009 11:20

omg staci nahodit win 7 a nainstalovat zavadzac nanovo an nete je plno navodov...alebo zohnat si nejake distro od linuxu a nainstalovat ich zavadzac....
Marko5211
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worldexxxx 28. 5. 2009 13:21

Cau, tak tvoje 'omg' me dostalo, ty asi vsechno víš a nikdy si s něčím nepotřeboval poradit, že?

Takže když ted spustím instalaci Win7 tak mi to tam nabídne nebo mám jako v příspěvku výše opravdu disk rozdělit dopředu?

Díky a snad chápeš že každý nekdy neco potřebuje poradit.
worldexxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 5. 2009 14:05

grafickej průvodce, obsaženej v instalátoru W7, ti nabídne pouze základní funkce, čili tvorbu, mazání nebo zvětšení oddílů...

takže pokud tvoje "dělení" zahrnuje jen rozdělení nevyužitýho místa do oddílů, poslouží ti instalátor...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod worldexxxx 28. 5. 2009 14:29

Díky ti moc za opravdové poradenství:)
worldexxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kevin a perry 29. 5. 2009 09:27

worldexxxx píše: ale mám obavu z ovladačů například pro Tv kartu Aver

Volar HX jede bez problémů ;)
Na betě mi trochu blblo, ale na RC v poho ;)
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod worldexxxx 29. 5. 2009 14:26

Ahoj, prosim te, mám jeste jeden problem, který se vyskytl,

když jsem si nachystal WIn 7 64bit na DVD, a jeste jsem chtel rozdelit muj jediný disk C na notebooku (150GB) tak přes správu disků mi to napsalo, že disk jde zmenšit (tedy vytvořit nový oddíl maximlně 3500MB velký, to nechápu, ikdyz jsem defragmentoval 2krát a restartoval. Nyni jsem hledal různ programy, ale každý ikdyz by měl být na rozdělení, je od výrobce napsáno, že fungují pouze pro 32bit Windows Vista a já mám 64 bitové Ultimate, myslíte, že když spustím ten konfigurátor disků v instalaci Win7 přímo z Vist tak mi to nabídne větší prostor? Já myslím, že asi ten stejný,že?

Díky
worldexxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 5. 2009 16:13

Použij live CD Gparted. Budeš mimo OS XP64
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod worldexxxx 29. 5. 2009 16:31

Diky, zkousel jsem ho, vypálil na CD-RW ale kdyz jsem restartoval nenabehlo nic, mechanika se načítala ale pak to stejne nahodilo Win Vistu jako klasicky. Vypaloval jsem to jako výpis tech douborů přímo na ten disk, nic jsem neemuloval ani jsem tam nedal jen jednu složku (celou Gparted ale její obsah). A také jsem to kontroloval v Biosu, a je tam nastaveno načítání mechaniky.
worldexxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brazda.l 29. 5. 2009 16:53

Měl sis stáhnout .iso toho Gparted-live. Iso poté bezproblému vypáliš. To co si dělal ty, ti nevytvořilo bootovací CD.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 5. 2009 17:20

Přesně, iso nerozbalovat a vypálit jako iso. Řekl bych, že Gparted má malinko jinak nastavené dvojkliky myší, jinak ovládání bez problému.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod webzrout 1. 6. 2009 00:43

=- Gparted bez starostí na USB -=

Móc pěkně to vypadá, když startuje USB disk, v menu je tam i utilita k rozpoznání hardware v laptopu, Memtest86+. V X11 možnost připojení k internetu (DHCP klient), Firefox, XCHat 2.8.6, GFTP, LFTP.
Na práci s diskem, se soubory:
Erase Disk, Partition Image, G4L, Gparted 0.4.5, GSmartControl 0.8.3, RSync 3.0.5, ISO Master 1.3.2, PhotoRec 6.11, Testdisk 6.11, TrueCrypt 6.1a, UDPcast Disk Cloning, Midnight Commander...atd.

Parted Magic 4.1 - Screeny
~~~-= Testdisk =-~~~
Obrázek

~~~-= Gparted -=~~~ 1.
Obrázek

~~~-= Gparted -=~~~ 2.
Obrázek

Mozilla Firefox
Obrázek
webzrout
Junior

Odeslat příspěvekod SeTFoX 2. 6. 2009 19:14

zdravím je mozne ze uz tu takovy dotaz byl ale nenasel jsem ho.
pri instalaci Win 7 RC z computeru při expanding files se zasekne a nejede dal zustane na 0% a to at to jede jak dlouho chce stahnul jsem i iso od mrkvosoftu ale ta mi dela to same
dik za odpoved
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 6. 2009 19:38

nečekals dostatečně dlouho, 0% tam opravdu může na některých sestavách trčet i několik (desítek) minut...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod SeTFoX 2. 6. 2009 19:56

kernel_panic [passed] píše:nečekals dostatečně dlouho, 0% tam opravdu může na některých sestavách trčet i několik (desítek) minut...

..treba rici ze tuhle odpoved jsem cekal ze vseho nejmene, ale tak ok nebudu netrpelivej :-)
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 6. 2009 22:17

0 je tam opravdu hodně dlouho. Taky mě to dost zarazilo. Ale pak už to jde poměrně rychle.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 6. 2009 11:23

Zřejmě nějaký problém s kompatibilitou. V daném okamžiku kontroluje instalační program stav hw.
Doporučuji předem odpojit všechna zařízení, která nejsou nezbytná pro instalaci OS.
Na běžné levné PC sestavě s CPU AMD z r. 2005 (nebo novější) trvá instalace OS W7 64-bit max. 30 min., v NB s CPU VIA Isaiah, MB VIA CN 700 a HDD SSD Patriot EP 128 GB cca 25 min.
Na CPU Intel jsem to nezkoušel, zatím jsou plnohodnotné 64-bit CPU Intel i5/i7 nad mé finanční možnosti :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SeTFoX 3. 6. 2009 20:27

heh je fakt ze mam pustenou musicu a Counter strike a net a instalacka jede svinskim krokem uz 1 a pul hodky mozna je to zatizenim cpu corko od intelu 2 gb ram
SeTFoX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amrtin 3. 7. 2009 07:12

Milanr1 píše:Zřejmě nějaký problém s kompatibilitou. V daném okamžiku kontroluje instalační program stav hw.
Doporučuji předem odpojit všechna zařízení, která nejsou nezbytná pro instalaci OS.
Na běžné levné PC sestavě s CPU AMD z r. 2005 (nebo novější) trvá instalace OS W7 64-bit max. 30 min., v NB s CPU VIA Isaiah, MB VIA CN 700 a HDD SSD Patriot EP 128 GB cca 25 min.
Na CPU Intel jsem to nezkoušel, zatím jsou plnohodnotné 64-bit CPU Intel i5/i7 nad mé finanční možnosti :-/

Jak plnohodnotné 64-bit CPU Intel i5/i7?Vždyť i dual-core(např.moje postarší E6550) jsou plnohodnotné cpu o<:) ,včetně virtualizace.
Mě trvala komplet instalace win7rc100 64bit eng/cz na OCZ-VERTEX 60GB asi 20minut.
AntecNineHundredTwo,Asus H87-PRO,Intel Core i5-4570,Noctua NH-U12S,W7-64bit,SSD Intel 520 60GB,AsusGTX260OC+AcceleroExtreme,2x8GB DDR3 1600,Enermax720W;NOKIA L735 ;Audio-Technica ATH-ES7.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod Munchen 5. 4. 2010 08:03

Mám takový dotaz. Snad nevadí, že už je tohle vlákno docela mrtvé, ale nechci zakládat nové. Pročítal jsem uplně vše v tomhle vláknu a fakt s tímhle si už rady nevím. Instalace XP pote windows 7. Možnost bootování v pohodě. (Je to tam nazýváno jako Dřívější verze windowu). ale když to nabootuji tak to ve skutečnosti neudělá nic. Jen bliká kurzor ve tvaru >> _ << na začátku (prostě začátek bootování) a nic to nedělá. Oddíly mám 2. Instalace odlišně. Místo na disku taky, ale ve složce s XP není složka Boot. (Byla uložená jako pss, zkopíroval a přepsal a stále nic.) Nevíte co s tím ?

(Předtím XP fungovalo, oboje čisté instalace, XP je s SP3)
Munchen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Twofinger 7. 4. 2010 23:03

Ahoj, jak to bude s ovladaci VGA a MB, kdyz na druhy oddil HDD nainstaluju 7ky. Je potreba stahnout a nainstalovat ovladace zvlast pro 7ky...? A jestli ano, tak kam je mam instalovat ( pres ty puvodni asi ne, kdyz chci i XP ). Diky za radu.
Twofinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 4. 2010 06:11

Ovladače v připadě seven nech na systemu sam se do ničeho nevrtej pokud to bude fungovat a ono to fungovat bude pokud tvůj HW není exot.A pokud se ptaš kam připadně instalovat tak začni od začatku raděj co to je OS,co jsou to ovladače.a pokud se ptaš kam když už budeš muset instalovat stači ti vědět že pokud bude nutno instalovat ovladač pro dejme tomu televizní kartu v seven tak to budeš dělat v Seven a ne v Ubuntu,schvalně uvádím Ubuntu a ne XP snad ti dojde nesmyslnost tveho dotazu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Twofinger 8. 4. 2010 09:41

Ptam se, protoze posledni system se kterym mam zkusenosti je XP a tam se ovladace instaluji na vsechno. Nesmyslnost meho dotazu nevidim, ale jestli jsem se te pane pokrocily nejak dotkl jednoduchosti meho dotazu, pak se omlouvam.
Na muj dotaz stacilo odpovedet treba neco jako: ne ovladace si 7ky najdou, nic instalovat nemusis..., nebo pokud budou nejaky ovladace vyzadovat, tak je v klidu nainstaluj, na chod XP to vliv mit nebude.... :tleskani
Ale jinak samozrejme diky za ochotu pomoct!
Twofinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 4. 2010 10:05

Nespáchal jsi nějakou základní chybu při instalaci OS W7?
Tvůj popis instalace je zmatený :-/
Bootoval jsi z DVD W7?
Popisovaný stav po instalaci OS:
Munchen píše:když to nabootuji tak to ve skutečnosti neudělá nic. Jen bliká kurzor ...

odpovídá tomu, že jsi spustil instalaci OS W7 z OS WXPx a zvolil „Upgrade“.

Co s tím?
Je nutno začít znovu od začátku na čistý HDD.
Předej PC k instalaci obou OS odborníkovi: není to práce pro začátečníky.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 4. 2010 11:54

Twofinger píše:Ptam se, protoze posledni system se kterym mam zkusenosti je XP a tam se ovladace instaluji na vsechno. Nesmyslnost meho dotazu nevidim, ale jestli jsem se te pane pokrocily nejak dotkl jednoduchosti meho dotazu, pak se omlouvam.
Na muj dotaz stacilo odpovedet treba neco jako: ne ovladace si 7ky najdou, nic instalovat nemusis..., nebo pokud budou nejaky ovladace vyzadovat, tak je v klidu nainstaluj, na chod XP to vliv mit nebude.... :tleskani
Ale jinak samozrejme diky za ochotu pomoct!

Čti pečlivě navigaci při instalaci, odpoj další disky, pokud máš. Všechny ovladače 7 nemají, ale mají jich opravdu dost. Lepší je před instalací ověřit kompatibilitu hardwaru, příslušný link tu dává Milanr1 každou chvíli.
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mirotuh 8. 4. 2010 12:46

neviem ci som to prehliadol ale v celej diskusii som nevidel nic o virtualizovanom xp móde, myslim ze je to uz mozne spustit aj na procesoroch nepodporujucich virtualizaciu, len ci by to nestalo skor za uvahu ako dual-boot...
NB Acer Aspire 5672WLMi, Core2Duo T7600, 4GB DDR2 667MHz RAM, MRX1600, 320GB SATA2 HDD 7500rpm Hitachi, Windows 7 Ultimate 64bit
mirotuh
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 4. 2010 13:42

To si děláš pr-DELL :-))
Už není Apríla :-)
Což hned první vlákno:
viewtopic.php?f=1864&t=1105843
Nebo třeba použít tlačítko Hledat nahoře na stránce, pokud Tě toto vlákno neuspokojilo?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 4. 2010 15:53

Kód: Vybrat vše
Na muj dotaz stacilo odpovedet treba neco jako: ne ovladace si 7ky najdou, nic instalovat nemusis..., nebo pokud budou nejaky ovladace vyzadovat, tak je v klidu nainstaluj, na chod XP to vliv mit nebude....

A přesně tak jsem ti odpověděl.A zjistit si co je OS a jak věci fungují není nikdy na škodu ale koukám že v dnešní době se to bere jako urážka - něco jako urážka ze všech nejhorší - přečti si manuál,než se zeptáš použij google.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod holous-morous 9. 4. 2010 19:52

Tak od lesa a do lesa.

SW:
Použít Paragon Partition Magic 10 (eng) pro tvorbu oddílů.
Bootmanager : GAG 4.10 (má i Cz)

Postup :
1. vytvořit 2x primary partition (dále jen PP) , zbytek kapacity jako Extended
........ - 1. PP nastavit Active
........ - 2. PP nastavit na Hide
2. na 1. PP instalovat (buď XP nebo W7)
3. - 1. PP nastavit Hide a zrušit Active
.. - 2. PP nastavit na Active a zrušit Hide
4. na 2. PP potom instalovat zase opět buď XP, nebo W7)

Pak už jen instalovat bootmanager GAG a v něm nastavit skrývání oddílů (Hidden) a nastavit časovač (stačí bohatě 10 sec) pro který OS se bude automaticky startovat, pokud uživatel nevybere volbu sám.
Instalace GAG lze provést z diskety FDD 3.5", nebo z BootCD, na které se vypálí obraz GAG.

Bohovská výhoda je, že spuštěný OS vůbec nevidí druhý OS a tím pádem jej ani nelze napadnout virem apod., nebo uživatelským nevhodným chováním.
Když se potom i přesměrují všechny TEMP a TMP proměnné do např. na disk D:\TEMP (vytvořit), včetně odkládacího souboru PageFile.sys, tak pak to potom nemá chybu.

Na tomto založeném principu fyzicky jedu 3 roky s provozem XP SP3, XP SP2, W7, W98 a dodnes žádný zádrhel a ani havárie.

Vše zálohuji (každou PP jednotlivě) dosovou verzí Ghost 11.5 bez problémů. Zálohu jedu na HDD a pak ji následně vypaluji na DVD-RW - je to rychlejší (asi 3-5x), než to zálohovat rovnou na DVD-RW.

Pokud bude někdo namítat, že je to složité, tak ať si to tam nalejvá kýblem a rozděluje kladivem...nikoho do toho nenutím !

:tleskani Takto to funguje bez problémů. :tleskani

Dovětek :
- Kdo by chtěl použít na zálohování Acronis True Image, tak verzi 12 a výše, ale potom by se musel vzdát funkce kterou nabízí Acronis a to je při bootu PC stlačit klávesu F11 (musí se to aktivovat v nastavení) - což při použití GAG vůbec nedoporučuji, dojde k přepsání zavaděče a GAG je vyřazen z činnosti a musí se potom znovu instalovat a nastavit, což je maličkost, ale zároveň se musí ta funkce z Acronis deaktivovat a použít tvorbu a vypálení disku CD/DVD BootRecovery Acronisem.
To je jedinná stinná stránka o které vím, na jiné jsem nenarazil a to s mašinou dělám psí kusy.

To je vše. :tleskani
holous-morous
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 4. 2010 05:55

XP po něm seven a nic vic netřeba - každý na jiný oddíl.S tvorbou oddilu pomocí paragonu plně souhlasím.Vše ostatní je nadbytečné.Ne že by to ovšem nefungovalo.Ono je to těžké ja analogicky jedu dýl než tři roky a taky žadný zádrhel - o tom bootmanageru to totiž není v důsledku.Vlastně jsem je měnil podle toho který system byl prví na raně - někdy to řidil,grub,někdy lilo,někdy co si velmi podobneho zminěnému GAG - takový kapku specialnější grub,vzhledem k vhd bootu Acronis a uplně stejnou službu poskytl zavaděč Seven.
Vtip je v tom že kdo si prostě nechá jakkoliv napadnout system a je jedno jestli to je multiboot nebo singl udělal chybu už předtim a jinde.
A taky jsem nenarazil na žadne stinne stranky.
oooooooooo
Pokročilý