Win7 a XP na jednom PC

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 30. 4. 2009 23:19

Lamerský dotaz - když mám v PC dva disky - interní (C:) 320GB a externí USB (E:)1TB-můžu nainstalovat v XPčkách na ten větší - terabajtový disk W7 ? Jestli to možné - jak to mám udělat ? ? (Je fakt že aktuální to bude až toho pátého...)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 5. 2009 00:50

1 - Hloupost instalovat beta OS na externí disk
2 - RTFM ... začít s MBR/Dualboot
3 - ....
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 5. 2009 01:03

pixla píše:Proto jsem to řešil přes W7 kde to šly tyto soubory opravit (zajímavé v XP nešlo a v novější verzi win to jde)

nemůžeš přece čekat, že systém z roku 2001 bude umět opravit soubory systému z roku 2009, imrvére když mu nijak nenáleží...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Gling-glo 2. 5. 2009 19:17

Velmi dobry navod na dual boot Xp a 7 sa da najst na tejto stranke: http://www.pronetworks.org/forums/install-windows-xp-in-dual-boot-with-pre-installed-windows-7-t104890.html. Treba pouzit program Vistabootpro. Ja som to v pohode podla tohto navodu spojazdnil, a sice dual boot windows Xp (32bit) + Windows 7 (64bit)
Gling-glo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobil-fun 6. 5. 2009 21:00

Mám podobný problém ako PC :-) (možno si budete myslieť že prvýkrát sedím pri počítači a že mám s tým páliť do p...e,ale to bude tým že OS inštalujem prvý krát,doteraz bol na OS servis :-] ) No takže mám XP, dva pevné disky. Na D-čko by som si chcel dať 7-mičku,ale neviem či nebude problém s tým že oba disky boli používane pod XP dlhší čas(jeden disk by som bol ochotný zmazať aj keď nerád :-| ) Ide mi hlavne o to,či sa dá Bootovať bez DVD(možno s ním :-| ) a mať výber pri štarte PC (nič take ako Virtuálne spustenie nepomôže bo výkon PC=... :-) ) Díki všetkým čo aspoň trochu pomôžu:D
mobil-fun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wena_F 6. 5. 2009 22:35

ja teda nevim, co tu řešíte:) vždyt staci na druhy disk rovnou nainstalovat Win 7 a samo se to hodi do dualbootu. takhle jsem mel build 7000 i ted W7RC
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod webzrout 7. 5. 2009 14:00

Jde i toto, instalovat nejdříve staré XP, potom nainstalovat Ubuntu 9.04 kvůli správnému zavedení GRUB loaderu. Když se potom instaluje Windows 7, Grubu to nijak neuškodí a naběhne výběr mezi XP a Win 7. Win 7 naběhnou tak, že NTFS s XP není vidět. Partition s XP lze zobrazit v disk managementu..atd. Horší je se těch XP zbavit. Win 7 si instalují zavadeč na disk kde jsou XP, po smazání partition s XP, se nejdříve objeví chyba v Grubu...ale Linuxu se netýká. Oprava startu Windows 7 ani za použití jejich DVD s Windows 7 se nijak nedaří. Nyní mám v počítači Win7 a Ubuntu 9.04 bez XP po přeinstalaci :-)
webzrout
Junior

Odeslat příspěvekod djsano 7. 5. 2009 14:28

Mam Win XP a Win 7 na jednom PC, na jednom disku rozděleném na dva oddíly a žádný problém. Nejdříve jsem nainstaloval XPčka, pak 7čky a při spuštění PC Vám to dá vždy na výběr. Jinak W7 jsou fakt dobré, jedu na nich druhým dnem a opravdu odladěné na to že to je jen RC verze.
djsano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nicesmiling 7. 5. 2009 21:18

..takže skus nejaký navod na moju otazku
nicesmiling
Junior

Odeslat příspěvekod Prochy19 15. 5. 2009 22:50

Chlapi mam W7 a rozdělil sem si přes ně disk a nechal unalocated 50 GB pro XP abych je mohl nahodit. Strčil sem instalačku XP do PC a restartoval ho. Dostal sem se k tomu, že sem zvolil pro instalaci unalocated partition (tu co sem si vytbořil) no tak jí zformátuju, kopírují se tam nové soubory a potom to normál píše, že se to za 10 vteřin nebo za kolik restartuje a instalace bude pokračovat. No tak to nechám restartovat a pak začne PC nabíhat a naběhne zase pro nabootování instalace z cd zmačkněte libovolnou klávesu nebo co to přesně píše, tak to zase odkliknu a začne se to instalovat od znovu. A když to restartuju přes ctrl+alt+del tak mi nehctěj 7 naběhnout a musim je dát opravit přes jejich instalačku. Nevíte jak ty XP nainstalovat aby to běhalo ok?
Prochy19
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 5. 2009 00:02

když přehlídnu, že jsi asi stopadesátejšestej, kdo se na to ptá a stopadesátejšestej, komu se dostane stejná odpověď a úplně zavřu oči nad tím, že onu odpověď máš přímo v tomhle vlákně, do kterýho píšeš, tak udělám výjimku a postopadesátýsedmý ti zkusím dát odkaz, kde to pro tebe bude třeba srozumitelnější...

viewtopic.php?p=6221620#p6221620

slovo WVista si nahraď slovem W7...

pokud by to přece jen nebylo dostatečně srozumitelný, můžeš zkusit něco z těchto výsledků...

a pokud jde o tu instalaci XP...když je vložený instalační médium, na obrazovce se objeví hláška "press any key to boot from CD/DVD"...když to tedy "odklikneš", samozřejmě se spustí instalace od začátku...logicky, když ji nechceš spouštět od začátku, nic "neodklikávej"...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2009 09:38

Přesně napsáno ;) Jenom doplním, že ta podle tebe "pokažená" instalace XP nemá s W7 ani Vistou nic společného. To udělá při každé instalaci, i kdybys to instaloval na nový čistý disk. To je standardní věc u XPíček a dělá to vždy a vždy se postupuje stejně. Prostě po prvním restartu musíš nechat nabíhat systém, kdy on bude pokračovat v instalaci. Když ho odklikneš, spustí se instalace zase celá znovu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod worldexxxx 27. 5. 2009 19:53

Dobrý den,

velmi se omlouvám, jestli zde je nějaké podrobné vysvětlení ale hledal jsem a nic konkrétně na 'míru' jsem nenašel. Chtěl bych poradit:

Mám WINDOWS VISTA ULTIMATE 64bit na notebooku, který má 150GB disk. Rád bych přešel na Windows 7, ale mám obavu z ovladačů například pro Tv kartu Aver a další, rád bych tedy rozdělil disk na dvě části a na tu menší nainstaloval Win 7, nevím ale jak jej bezpečně rozdělit. Při instalaci Win 7, mi to bude nabídnuto? Nebo mám instalovat z DVD či jinak?

Děkuji Vám mnohokrát za radu.
worldexxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 5. 2009 01:15

kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Marko5211 28. 5. 2009 11:20

omg staci nahodit win 7 a nainstalovat zavadzac nanovo an nete je plno navodov...alebo zohnat si nejake distro od linuxu a nainstalovat ich zavadzac....
Marko5211
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka