z 7 zpět na visty

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mohes 11. 7. 2009 14:55

Ahoj, chtěl bych se zbavit tohoto systému, jenže jsem si ho nainstaloval na disk kde jsem měl visty, tak ty tam už nefakaj:-) Ale mám na disku HP_RECOVERY, jenže nevím jak se k ním dostat, dříve to šlo při zapnutí notebooku, jenže nyní se tam neukazuje, že toto mohu spustit, poradí mi někdo, prosím :-)
mohes
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2009 15:30

Dalsi stejna LAMA se stejnym dotazem. Uz to tu je asi tak bambilionkrat. Hledej.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod mohes 11. 7. 2009 15:41

Hledal a nenašel:-) Zas nejsem tak hloupý:-)
mohes
Junior

Odeslat příspěvekod mohes 11. 7. 2009 16:06

Ted jsem koukal na to HP_RECOVERY a píše mi to tam 722MB vllných z 7,38GB,ale když vjedu do té složky, tak tam nic není apíše mi to složka je prázdná....nebo je to jen skryté?
mohes
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 7. 2009 17:00

Nabootovat z něj jsi asi nezkoušel, že?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mohes 12. 7. 2009 05:23

Ne, jelikož nevím jak, ale koukal jsem do biosu a porvní se mi načte DVD romka a pak další věci, pokud by si byl tak hodný a napsal m jak nabootovat?:-) Jinak musím uznat, že ty sedmičky jsou super, jen mi štve, že mi tam nejde adobe falsh player, ale to jsem se už zde dočetl, že to je tím, že já mám build 7100, přitom včera jsem to stáhnul ze stránek microsoftu a tak by am měl být asi nejnovější, plus, mám všechny aktualizace stažené a instalované:-)
mohes
Junior

Odeslat příspěvekod kevin a perry 12. 7. 2009 10:44

Tady maš řešení s flashem viewtopic.php?f=1864&t=1062872&start=30
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 7. 2009 10:49

Panebože, jak někdo, jako ty, může jít testovat nevydaný operační system.... :-/ S tím, co o PC víš, by jsi měl být rád, že máš funkční system a raději bys neměl strkat nos do něčeho, čemu evidentně vůbec nerozumíš, a co je horší, ani si to nedokážeš přiznat. Na fóru to opravdu je nesčetněkrát. V BIOSe Boot a Boot Device Priority a první musí být DVD mechanika, pak při restartu ti to napíše "Pro načtení disku stiskněte libovolnou klávesu" nebo něco takovýho, tak stiskneš libovolnou klávesu a už jede instalace. Pokud to ani takhle nezvládneš, svěř svůj PC někomu, kdo tomu rozumí.

BTW flash player normálně funguje, opět stačí jen hledat - instaluješ flash player pro špatný prohlížeč, už jsem o tom tady na fóru taky psal ;)

mohes píše:Hledal a nenašel:-) Zas nejsem tak hloupý:-)

To si myslíš asi jen ty ;) Tvé sebevědomí je nějak moc vysoké.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mohes 12. 7. 2009 11:16

Se uklini, kdybych měl Visty n DVD, tak ro mám taky hned, jenže nemám, víš? Já dostatl notebook, bez instalačních DVD a potřebuju se dpostat do toho HP_RECOVERY, tak nevím proč mi u mluvíš o nějaké instalačce:-) Mít ji, tak by to pro mne nebyl problém:-)
mohes
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 7. 2009 11:29

A co myslíš, že je na tom Recovery DVD? ;) Intalačka ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wlashack 12. 7. 2009 11:38

Jenže u HP je to Recovery Partition na pevném disku! Standardně se z ní bootuje tuším F11. Problém je, že pokud nainstaluješ jiný systém ( i se zachováním oné partition), změní se tabulka oddílů disku a z recovery už nenabootuješ!!! Jediná možnost je sehnat si čisté originální DVD příslušné Visty OEM a použít licenční klíč z certifikátu. S recovery oddílem se můžeš rozloučit. Vlastní zkušenost !!!!

Bari007: Myslím si že není nutné hned útočit, jestli tomu uživatel rozumí nebo ne, mě samotného ta věc s Recovery Partition u HP taky hodně zmátla a to se pohubuji kolem PC s Windows již pěknou řádku let. Ale skončil jsem s WIN PC, došla mi trpělivost :-)
Naposledy upravil Wlashack dne 12. 7. 2009 11:45, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Junior

Odeslat příspěvekod vacicak 12. 7. 2009 11:44

Budiž to poučení pro všechny další experimentátory a vědátory. Před tím, než provedu tak zásadní krok, jakým reinstalace OS bezesporu je, zjistím si o tom předem maximum informací. Může se klidně stát, že při reinstalaci Windows nenajde ovladač k síťové kartě, a to může být v domácím prostředí s jedním počítačem problém.

Nejspolehlivější metoda, jak nepřijít o stávající systém včetně všech aplikací, je záloha celého systému např. programem Acronis True Home (placený). Existují i free alternativy. Předpoklad je, mít alespoň jeden další oddíl na HDD, externí disk nebo přístup ke sdílenému disku na jiném PC v místní síti. Vše s dostatkem volného místa.
vacicak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 7. 2009 12:24

Ono u toho HPcka stacilo jen ve Vistach spustit program HO RECOVERY MANAGER a vyrobit si v nem instalacni DVDcka ... je k tomu zapotrebi jen asi hodinka casu a 2ks prazdnych DVD+/-R medii. In fact ten proces udela to, ze vypali na ta DVD media na prvni instalaci WinVista a na druhe ovladace a vsechny ostatni programy, ktere na notebooku v tovarnim nastaveni jsou.

Posleze KLIDNE muze clovek experimentovat, protoze se KDYKOLIV muze vratit do tovarniho nastaveni s pomoci oneh dvou DVD a cca hodinkou volneho casu.

Toto tazatel neudelal a je to zasadni chyba. Nicmene i to, co jsem tu ted ja napsal, uz tady na foru DAVNO bylo ... a urcite ne jednou. Proto jsem na zacatku psal to HLEDEJ.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 7. 2009 12:26

Zkušenost, jak píše Wlashack, nemám. Tím ale určitě nevylučuji, že to nemůže některý výrobce takhle mít, jen mě to překvapilo. Mám notebook ASUS, kde mám v originále Visty s Recovery DVD. Měl jsem tam W7 (při instalaci jsem smazal i 2GB partition, která tam byla vytvořená prodejcem) a poté jsem tam instaloval zpátky Visty z Recovery DVD a naprosto bez problému. Proto jsem psal, to co jsem psal, protože tohle je moje osobní zkušenost.

BTW k notebooku jsem dostal Recovery DVD s Vistama a ještě jedno DVD s ovladačema, které jsem po instalaci vložil a automatickou instalací jsem nainstaloval ovladače pro celý NB i s doporučovaným SW k některému HW.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mohes 12. 7. 2009 12:48

To Recovery jsem zkoušel dřívr vypálit, jenže furt mi to psalo, že už to prý bylo jednou vypáleno, přitom jsem to nevypaloval!
mohes
Junior

Další stránka