Spatna kvalita videa a dalsi potize

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod algir 23. 8. 2009 08:52

Zkousim tento system pouzivat - zkousel jsem obe 32 a 64bit a u obou jsem narazil na radu problemu - jednak dochazi k obcasnemu zamrznuti mysi - to by nebyl takovy problem, ale pri prehravani videa - a zejmena mi to vadi u streamovaneho videa doslo k vyraznejsimu poklesu kvality oproti win xp. Ve wmp je kvalita primerena, ale zmenou prehravace dojde ke zhorseni kvality - toto se mi podarilo upravit u km playeru pouzitim haali rendereru, ale - napr. vlc mi prehrava stale velmi nekvalitni video. Kvalitu streamovaneho videa (youtube apod) zlepsit nedokazu. Nevi nekdo co s tim?
algir
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 8. 2009 11:15

Máš nainstalované správné kodeky?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod algir 23. 8. 2009 11:26

No tak kodekama to urcite neni nebot je km player ani vlc nepotrebuji - ale samozrejme, ze jsem je zkousel take nainstalovat(ffdshow), ale vysledek byl stejny - hlavne ze ve winxp toto bylo naprosto bez problemu - a ve win7 toto problem je. A windows media player prehrava bez ztraty kvality.
algir
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 23. 8. 2009 12:02

Mno kdyz to ve WMP funguje, tak me napada jestli to treba neni zpusobene pouzitim HDCP, ktere muze "zhorsit" kvalitu, kdyz ho tvuj monitor/graficka karta/prehravac/Operacni system nepodporuji. Ale tohle by se melo stavat jen v pripade ze ten prehravany film tuto ochranu obsahuje. Takze u toho streamu to je mozne. Ale zalezi na tom jakej to je stream.
A treba u nejakych avicek by se tohle nemelo projevovat. Pokud se to projevuje i tam, tak to urcite neni ono :) a hledal bych chybu v kodekach a nastaveni kodeku (nebo ffdshow) a nastaveni prehravace.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod algir 23. 8. 2009 12:30

Projevovalo se mi to i u avi i u mpg souboru - coz zmenou nastaveni uz je v pohode. Problem je kdyz napr. pouzivam internetovou tv, ktery muj isp poskytuje - je treba mit nainstalovan vlc vcetne pluginů - a zde oproti winxp je zcela patrne zhorseni kvality a ve vlc mi jakakoliv zmena nastaveni nepomaha
algir
Junior

Odeslat příspěvekod pentagun 25. 8. 2009 21:28

Taky mám stejný problém, když pouštim v wmp tak bez problému. Když to pustim ve vlc nebo mpc tak je to takový rozmazaný. Vý někdo jak to správně nastavit ?
"Always look on the bright side of life."
pentagun
Junior

Odeslat příspěvekod algir 26. 8. 2009 05:51

Coz nastavit to v prehravaci jde - napr. v the kmp, ktery pouzivam - F2 - video processing - renderer - haalis video renderer ci napr. Direct3D 9 RGB surface (HQ subtitles). Horsi kvalita je u me ale i u webove kamery a tam nemam zadne moznosti nastaveni kvality.
algir
Junior