Nelze se dostat do BIOSu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Czad 12. 9. 2009 15:23

Dobrý den,
instaloval windows 7 a po kopírování souborů přišel klasický restart ale notebook ​(Asus F7F​) se zaseknul na Logu Asus. Po resetu jsem se snažil dostat do BIOSu F2kou ale pouze to napíše Entering setup... a stojí (viz obrazek). ESC také nefunguje pro volbu mechaniky.Vyndání baterie, odpojení od sítě, nefunguje. Řešil jste nekdo podobny problem resp. vyřešil? Notebook fungoval 2 roky uplne bez problémů. Windows 7 jsem měl nainstalované přes týden na zkoušku na malem oddile a když se ověřili, chtěl jsem je smazat stejne jako Visty a nahrat čistě jen W7 na větší oddíl. A už jsem se dál nedostal...Děkuji všem za případné odpovědi.
Přílohy
zatuh.JPG
Czad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 9. 2009 16:14

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czad 12. 9. 2009 16:24

díky, toto jsem četl jestli by to nešlo uplatnit i na asusu, ale řeší to tam flashem biosu u aceru, tedy u asusu moc nepomůže.
Czad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kasper 12. 9. 2009 17:04

Prvním krokem je, si sehnat externí 3,5" disketovou mechaniku připojitelnou přes USB port, který dnes má každý notebook.
Pak si stáhněte prográmek Self-Extractor 7.00a_7009 for WinImage (web autora http://www.winimage.com/, který vytvoří nouzovou flashovací disketu (Crisis recovery disk).
Vložte prázdnou 3,5" disketu do disketové mechaniky nějakého funkčního počítače a spusťte program, který jste si stáhli. Prográmek nakopíruje na disketu potřebné soubory.
Když máte vytvořenou disketu, tak si stáhněte správnou verzi BIOSu pro váš notebook. Na disketě smažte soubor BIOS.WPH, nahrajte tam váš správný BIOS a pak ho přejmenujte na BIOS.WPH (stejně jako ten smazaný soubor).
Teď je třeba vyjmout baterii z notebooku, vypnout ho i z napájení a připojit externí 3,5" disketovou mechaniku. U notebooku Verified by Intel HEL80 se musí mechanika připojit na porty, které jsou na pravé straně, jedině z nich notebook bootuje. Teď zmáčkněte kombinaci kláves Fn+B nebo Win+B, při stálém držení těchto kláves zapojte napájení (adaptér), klávesy stále držte a nyní zmáčkněte tlačítko pro zapnutí notebooku (Power On). Notebook by se měl zapnout, větráček procesoru by měl jet naplno, ale LED diodka indikující zapnutý notebook bude zhasnutá. Teď by měla začít automaticky pracovat externí disketová mechanika (což jde slyšet), do které jste předtím vložili vytvořenou záchrannou disketu.
LCD displej se nerozsvítí, ale notebook si automaticky přeflashuje svůj BIOS. Poté co přestane pracovat disketová mechanika počkejte pro jistotu 5 minut - v té době se zapisuje nový BIOS.
Po doporučených 5 minutách notebook vypněte, pokud to nepůjde tlačítkem pro zapnuti a vypnutí, tak notebook stačí vypnout z elektrické sítě. Nyní dejte zpět baterii a pokuste se notebook znovu zapnout. Teď by měl váš mobilní miláček už zase fungovat minimálně jako předtím, ideálně ještě lépe

zkus to a uvidis
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Junior

Odeslat příspěvekod Czad 12. 9. 2009 17:26

diky zkusim si ji sehnat, btw. program jsem si stahl, ale až připojím floppy mechaniku tak koukam že stejne se bude muset program nejak nastavit, resp. pokud mechanika bude pripojena pres usb port tak by to melo jít i pres flash disk. Ale co jsem tak nahledl do toho programu, nejsem z nej moudry, to bude treba pridat nejaky iso soubor se systemem nebot neco ve smyslu vytvorit Crisis recovery disk jsem tam nenasel. pokud je to tedy tento program : http://europa.winimage.com/download/winima81.exe
Czad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kasper 12. 9. 2009 17:37

heledej tenhle popis na te strance kde jsou ty download a je to v zipu
Contains WinImage 8.10 32 bits Intel/AMD version in English for Windows NT4-x86, Windows 2000, Windows XP, Windows 2003 server, Windows Vista, Windows 95/98/Me, along with the WinImage self-extractor.

ne musis pouzit mechaniku s usb to nejde fakt
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 12. 9. 2009 17:57

Dostaneš se do windowsu? Pokud ano, tak nemusíš nic shánět. Stáhni a nainstaluj si aplikaci AsusUpdate. Ten ti nabídne nainstalování nového biosu pokud je aktuálnější. Jinak zkoušel jsi restart noteboku? Mám na mysli zapuštěným tlačítkem, které není skoro vidět na spodní straně.
Wayne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czad 12. 9. 2009 18:01

prave ze se nedostanu nikam, zatuhne to hned po startu a ukaze se jen ta obrazovka na obrazku a to navic jen kdyz macknu F2
Czad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czad 12. 9. 2009 18:02

diky, stahnul jsem si to v zipu ale stejne, jak pak postupovat, vytvorit Crisis recovery disk nikde nevidim
Czad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kasper 12. 9. 2009 18:04

je to jen obecny nazavem stahni to a postupuj podle toho navodu
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Junior

Odeslat příspěvekod Czad 12. 9. 2009 18:18

jasně, však v tom návodu je napsano že spustim program a ten zkopiruje na disketu potrebne soubory, ale ten program když se spustí nic nikam nekopiruje apod. (jasně, nemam tam tu disketu, ale to prece na tom programu nic nezmeni, porad se musi neco nastavit)
Czad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Izmail 12. 9. 2009 19:11

Czad, návod co psal Kasper ti pravdepodobne nepujde, protoze to jde na VBI noteboocích.

Pak tvrzení, když to jde na flopyne, musi to jit i na flash disku není pravda, já jsem kvůli tomu musel pravě USB flopy drive kupovat - notebook VBI FL 90.

Vim, ze HP mely take neco podobneho jako VBI, ale myslím si, že ten asus to umět nebude, nebo bude miniálně jiný postup.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Paulos 13. 9. 2009 08:24

Můj postup v této věci byl: odpojit pevný disk, sehnat a nahrát nejnovější BIOS a flashovací program ze stránek ASUSu (klidně zkus i betaverzi, můžeš flashovat z bootovací USB flashky nebo z boot. diskety s DOSem) a znovu disk připojit.

Měl jsem úplně stejný problém a toto jej vyřešilo ;)
Paulos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod me2d02 15. 9. 2009 22:23

Mám úplně stejný problém... tak jsem vyndal hdd a bios mi normálně naběhl. Nahrál jsem nejnovější bios přes USB flashku a vložil hdd. Avšak pořát ten samý problém, notebook se zasekne na logu ASUS, nebo se zasekne po stisku F2 nějak tak jak je nahoře na obrázku. Vyzkoušel jsem i starší verze biosu, ale bez úspěchu.
me2d02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod me2d02 16. 9. 2009 11:46

Nakonec jsem si pořídil redukci IDE 2,5'' na 3,5'' a HDD zapojil ke stolnímu počítači a disk zformátoval... a vracím se zpět k Windows XP. Windows 7 už si dám možná tak do VirtualBoxu :D .
me2d02
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků