Windows 7 Home Premium VUP Upgrade z OEM Visty

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BorisZ 26. 10. 2009 21:08

Zdravím,
měl bych dotaz. Mám originál OEM verzi Win Vista Home Premium (tehdá se ještě daly koupit bez komponentů) (nyní již OEM pouze s pěti základními komponenty nebo novým PC - nebo se dají OEM W7 koupit i vyloženě samostatně??). No teď dotaz. Jak upgradovat na W7? Pomocí Windows 7 Home Premium VUP? nikde se ale nemůžu dočíst jestli instalace probíhá pouze upgradem z Vist nebo je možná i instalace na čisto? (to je pro mě hodně podstatné, nechci při každé přeinstalaci systému první instalit Visty a pak W7, vždy instaluji načisto) Potřebuji sériové číslo z Vist? Musí být faktura od obou Windowsu na stejnou firmu? Získám tímto upgradem jakoby zase W7 OEM (s omezeními k OEM patřícími jako omezená možnost výměny HW atd)? Prosím, rád bych praktické zkušenosti a né jen dojmy a dohady. Také jsem dnes objevil v Makru prodávat Windows 7 Home Premium VUPG za 1269 bez dph, což je přibližně poloviční cena než kdekoliv jinde na webu v PC shopech. Je to nějaká akční cena nebo úplně jiná verze?

Díky za info
BorisZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Guli 26. 10. 2009 22:12

Muzes nainstalovat na zformatovany disk,pritomnost Vist neni treba,cislo taky nevyzaduje.Asi pri kontrole budes muset ukazat doklad na Visty.Co se tyce ceny nevim,je to podezrele nizko.Upgradem ziskas opet verzii OEM
Guli
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 26. 10. 2009 22:41

Ono ked sa to tak vezme, tak Windows 7 Upgrade je plnohodnotna W7 na rozdiel od W7 OEM, ktora je limitovana hardwarom, tym padom sa viacej oplati Upgrade verzia, kedze stoji polovicu, nie? :hm
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 26. 10. 2009 22:45

K tomu ještě doplním, že koupě OEM verze má dva různé režimy

1. OEM verzi kupuje konečný spotřebitel. V tom případě ji musí koupit spolu s celým počítačem a technickou podporu řeší ten, kdo počítač sestavil.

2. OEM verzi kupuje System Builder. V tom případě může od distributora nebo jiného System Buildera koupit samostanou OEM verzi. Pokud si System Builder postaví počítač sám pro sebe, tak si musí i sám sobě poskytnout technickou podporu.

Jsou to dvě různé licenční ujednání, to k tomu případu 2 je nalepené na krabici s OEM software.

Tak to aspoň bylo s XP a Vistou, předpokládám, že se sedmičkou je to stejné.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Guli 26. 10. 2009 23:12

TheTOM_SK píše:Ono ked sa to tak vezme, tak Windows 7 Upgrade je plnohodnotna W7 na rozdiel od W7 OEM, ktora je limitovana hardwarom, tym padom sa viacej oplati Upgrade verzia, kedze stoji polovicu, nie? :hm

Ale ne budes mit krabicovou verzii,to jses na omylu,alespon licencne ne
Guli
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 26. 10. 2009 23:15

Tak, upgrade OEM je zase jen OEM.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BorisZ 27. 10. 2009 00:08

Nevíte někdo o té verzi/ceně v Makru? Opravdu jsem to tam prohlížel dlouho a vypadá to jako normální krabicová VUPG, Vista upgrade za 1269 bez dph, což je opravdu nějaká ujetá cena, asi tam budu muset znova a asi pořídit... pokud tedy jak říkáte jdou instalit na zformátovaný oddíl, mají svoje vlastní sériové číslo atd, tak to mě stačí...
BorisZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uzivatel 27. 10. 2009 12:06

Mají to teď v letáku (Makro) to sice takto:
W7 Home Premium Upgrade 1389,92 s DPH
W7 Professional Upgrade 2489,96 s DPH
Ceny jsou to zajímavé, ale jestli v tom není zakopaný pes.
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod pidom 27. 10. 2009 12:37

Tak mám teď ten leták Makra před sebou. Citace:
Kupte si počítač s Windows 7 a získejte Upgrade na Windows 7 za speciální cenu na váš další počítač.
Čili si myslím, že když si koupíš PC tak za těch 1389kč si můžeš koupit upgrade na další PC.Samostatně asi ne.
pidom
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 10. 2009 12:45

Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BorisZ 27. 10. 2009 12:46

No normálně to tam mají v regále, vezmeš krabici a jdeš, nic o koupi druhého počítače přímo u toho nemají... (v letáku ano)
BorisZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pidom 27. 10. 2009 12:58

Aha tak to jo.To by naštvalo.Zrovna včera jsem si objednal z alzy upgrade za 2670kč a dnes by měl přijít :-S
pidom
Junior

Odeslat příspěvekod BorisZ 27. 10. 2009 14:13

No tak už je mám doma za 1510 vč DPH, normálně jsem vzal krabici a šel jsem, žádný počítač jsem si kupovat nemusel a mám normální W7 Home Premium CZ Upgrade na Visty.
BorisZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uzivatel 27. 10. 2009 16:19

A šlo to normálně zaktivovat ?
(Aby to nakonec nebyly nelegální, nebo napodobenina pod "značkou" ARO :-) )
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod BorisZ 27. 10. 2009 18:35

Bohužel to teď nemůžu testnout, protože první musím dodělat nějakou práci, než si rozvrtám systém, ale krabice je úplně normální origo W7 upgrade s dvěma DVD 32bit a 64bit. Jenom přímo na médiu je napsané "Program prohledá váš systém, aby si ověřil, že splňujete podmínky pro tento upgrade." To jsem právě zvědav jak toto provede, jestli z hdd, nebo z dvd s vistama a jestli půjdou instalovat úplně na čistý disk např. Testnu snad ještě v týdnu...
BorisZ
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků