Windows 7 Home Premium VUP Upgrade z OEM Visty

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod smic 4. 11. 2009 11:46

ted zrovna jdu do Okaye, tak pak hned napisu, jak to dopadlo...
smic
Junior

Odeslat příspěvekod smic 4. 11. 2009 12:49

Takže výsledek, hledal jsem v havířovském Okayi, nenašel, tak jsem se dotázal prodavače a jeho odpověd: "Jo byly, ale poslední se prodal v neděli, máme je objednané, ale kdy budou (snad prý do pondělka) a za jakou cenu nevím". Po dotazu na dostupnost v jiné prodejně říkal, že to asi nikde v okolí neseženu, že v Karviné taky nemaj.

Tak jsem se zkušebně stavil do Tesca, jestli náhodou to taky neprodávaj. V regálu jsem to našel, hned vedle je cedulka stejná jak psal někdo, že byla v makru, že při zakoupení PC nebo NB s Win7 je upgrade pro druhý počítač za zvýhodněnou cenu za (2699-1300) = 1399 Kč, nicméně hned vedle stál ten upgrade a byla u něj cedulka s cenou: akce za 1399 Kč. Bál jsem se, že Tesco má tu slevu ošetřenou, že bude sleva až na konci účtenky podle čárových kodů (aby ošetřili ten nákup s PC a NB), tak jsem s tím pro jistotu zašel na informace a tam mi řekli, že cena je 1399 Kč (bez žádných dalších podmínek). Tak jsem to vzal a zaplatil úplně v pohodě...
smic
Junior

Odeslat příspěvekod smic 4. 11. 2009 14:56

ještě otázečka: jak je to s tou známkou autentičnosti (Certifikate of Authenticity), která je na krabičce? Ta se tam má nechat nebo se přelepit na PC (NB), na který se to instaluje?

Já si ji totiž hned nevšim a při otevření krabice jsem ji roztrhl napůl, tak nevím, jestli se to tam má takhle nechat nebo jak to je?
smic
Junior

Odeslat příspěvekod kevin a perry 4. 11. 2009 15:23

Nálepku neřeš, kdyby něco, tak fakturu máš.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnS 4. 11. 2009 15:33

Presne tak, kdyby jsi ji neroztrhl, tak se dovnitr ani nedostanes. Nejdulezitejsi je Product Key, ktery je uvnitr.
JohnS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smic 4. 11. 2009 17:16

no fakturu sice ne, tu v tescu nedavaj... ale snad staci i paragon :-D
no ja prave uvazoval, jestli se ta nalepka nema pred otevrenim krabice odlepit a nalepit na PC (nebo NB)
smic
Junior

Odeslat příspěvekod cc_cc 6. 11. 2009 12:57

Kdyby se měla někam lepit, tak by byla udělaná jako snadno odlepitelná, na povoskovaném papíru. Tahle jenom zaručuje že to nikdo neoprávněně neotevřel. Př otevření se přetrhne. I když se mi podařilo jednu krabičku otevřít tak, že se půlka odlepila a zůstatla celá nálepka. Podruhé se už ale správně roztrhla.
cc_cc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Uzivatel 6. 11. 2009 17:19

Kruci pánové, vy jste mě tak nahlodali, že když jsem byl dneska v Makru (Brno) tak jsem si je taky koupil a to jsem byl rozhodnut že MS za SP pro Visty (které mám jen rok) nic dávat nebudu. U mě to bylo dražší protože přecházím z Vista Business (OEM ntb Lenovo R500) na 7 Professional , nicméně potvrzuji že se to dá koupit naprosto bez problémů, bez nějakého dokladování ap. Měli ještě i pár kousků Home .
Tak jsem si říkal jestli to třeba není nějaká lokální akce, protože v USA (možná i jinde) měli předprodejní akci kde se to dalo koupit taky s nějakou velkou slevou.

Mimochodem nevíte náhodou někdo jak je to s tou licencí, když si bych si tento Upgrade zaktivoval na tom ntb a on třeba po 2 letech (tedy doufám že když je to Lenovo tak snad ne) odešel, mohl bych tento upgrade použít na jiný počítač (zase jako upgrade z něčeho) ?

Díky
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod marts 6. 11. 2009 19:27

Moje krabička má nálepku zezadu, otevření vůbec nic nebránilo. No a na čelní stránce brožurky přiložené u instalačního DVD je v levém horním rohu napsáno upozornění které v poslední větě říká:

Pravost produktu označíte, jestliže štítek Certifikátu pravosti sejmete a přilepíte na počítač.

Nicméně je to OEM verze upgradu u které se předpokládá že ji bude instalovat výrobce počítače (v tomto případě jsem si ale sám sobě výrobcem).
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 9. 11. 2009 11:12

Takže říkáte, že upgrade jde v poho nainstalovat i na XPčka ? jenže aby poté nebyl problém s ověřením, v lednu či únoru vyjde první SP1 a ten bude ověřovat legálnost a pravost nainstalovaného systému.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smic 9. 11. 2009 13:44

nevím, pořád se mi zdá, že někde vznikla chyba, protože u MS je to taky psáno, že je to jen když kupujete novy PC s WIN7, tak je upgrade na druhý PC za zvýhodněnou cenu (viz http://www.microsoft.com/cze/windows/of ... grade.aspx), nicméně když to tak prodají, tak už podle mě nikdo nikdy nebude kontrolovat, zda se to koupilo zvlášt nebo k jinému PC, takže by s legalitou už problém být neměl
carreaum17: s legálnosti by neměl být problém (je to legální systém, takhle ti ho prodali, je u něj orig. aktivační key...), a upgrade z winXP by taky neměl být problém, když přímo MS píše postup jak upgradovat z winXP (viz http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... -windows-7)...
jo a přímo na krabici je info: "Tato verze systému Windows 7 je navržena jako upgrade systému Windows Vista. Jestliže provádíte upgrade ze systému Windows XP, bude nutné zálohovat... atd."
marts: já tu nálepku měl právě na tom spoji krabice a info o přelepení jsem na brožurce žádnou neviděl, tak asi je to opravdu trošku jiná verze...
smic
Junior

Odeslat příspěvekod Uzivatel 9. 11. 2009 14:50

Já bych jen dodal, že dneska došel leták z Makra a je tam úplně ta stejná nabídka za stejné ceny. Takže pochybuji, že by ta cena byla chybná. Možná chce MS podpořit prodej v obchoďácích a tak jim to dodal toto zboží levněji.
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 11. 2009 15:33

Na webu http://www.microsoft.com/cze/windows/of ... grade.aspx se píše:

Jak zjistím, zda mám nárok na využití nabídky?

Nárok na využití nabídky máte, pokud zakoupíte počítač opravňující k využití nabídky u jednoho z účastnících se maloobchodních prodejců. Zároveň musí být v počítači, který upgradujete, nainstalována legální kopie operačního systému Windows XP nebo Windows Vista.


Nevím ale, jak by při čisté instalaci chtěli ověřovat, že v PC byly předtím legální XP nebo Vista. Přítelkyně by si chtěla koupit W7 z Makra za tu výhodnou cenu, ale má nový notebook, který byl prodáván bez OS, takže v podstatě ty podmínky nesplňuje. Nechápu ale, jak si to MS chce ověřit, že to splňuje či nesplňuje.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod smic 9. 11. 2009 17:03

Uzivatel: pro upřesnění, já myslím, že ta cena je v pořádku, akorát si myslím, že nastala chyba v tom, že to prodávají i samostatně (bez nutnosti koupit PC s OS Win7)
Bari007: no z hlediska licence by ten upgrade byl neplatný (když nemáš předchozí legální systém), kdyby to někdo kontroloval... a z hlediska instalace je otázka, jestli v případě formátovaného disku (bez žádných dat z předchozích windows to nebude chtít vložení instalačky předchozích winů nebo třeba by to při aktivaci mohlo chtít aktivační klíč předchozích winů), ale to jsou jen moje dohady, možná to opravdu nijak nekontrolujou...
smic
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 9. 11. 2009 17:13

Tak jestli to opravdu tak je, tak je to skvělý, bál jsem se že budu muset vysolit čtyřku :) díky smici :)
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků