Windows 7 Home Premium VUP Upgrade z OEM Visty

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod The_mike 26. 11. 2009 09:33

to je cena za upgrade z vist ?
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo 26. 11. 2009 09:38

Grande píše:btw, prakticky stejna cena je i primo na eshopu autocontu

odkaz ?
Google me na "autocont eshop" zavede zase na itDnes
Filo
Junior

Odeslat příspěvekod Grande 26. 11. 2009 10:51

The_mike píše:to je cena za upgrade z vist ?


Pokud vim, tak upgrade na 7 je mozny z XP nebo z Vist.


Filo píše:
Grande píše:btw, prakticky stejna cena je i primo na eshopu autocontu

odkaz ?
Google me na "autocont eshop" zavede zase na itDnes


http://muj.autocont.cz/prehled.aspx?k=S ... INDOWS7&v=

PS: bacha, ceny sou bez DPH
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 11. 2009 11:28

IMHO abys mohl uplatnit studentskou licenci, budeš se muset prokázat ISIC kartou. Bývá to tak, že jim naskenuješ nebo vyfotíš obě strany ISIC karty, které přiložíš k objednávce nebo tě po objednání bude kontaktovat nějaký jejich pracovník a bude požadovat doložení studia ISICem. To, že jim řekneš, že máš dítě ve školce, jim asi nebude stačit jako důkaz toho, že máš nárok na studentskou licenci ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Grande 26. 11. 2009 12:39

Bari007 píše:IMHO abys mohl uplatnit studentskou licenci, budeš se muset prokázat ISIC kartou. Bývá to tak, že jim naskenuješ nebo vyfotíš obě strany ISIC karty, které přiložíš k objednávce nebo tě po objednání bude kontaktovat nějaký jejich pracovník a bude požadovat doložení studia ISICem. To, že jim řekneš, že máš dítě ve školce, jim asi nebude stačit jako důkaz toho, že máš nárok na studentskou licenci ;)


to uz tu bylo vyse (ISIC nepotrebujes), viz:

http://www.microsoft.com/cze/licence/Ob ... fault.mspx
Kde mohou žáci a studenti licence získat

Studentskou prováděcí smlouvu Microsoft Select pro vzdělávání může pro své studenty podepsat jakákoli akademická instituce s vlastní Prováděcí smlouvou Microsoft Select pro vzdělávání. Takovou Studentskou prováděcí smlouvu má u nás jen několik málo škol. Proto ji pro všechny žáky a studenty v České republice podepsala v dubnu roku 2007 ministryně školství mládeže a tělovýchovy Mgr. Dana Kuchtová.

Rodiče žáků a studentů či studenti sami si mohou licence našich produktů v rámci tohoto multilicenčního programu objednat následujícími způsoby



Pripadne:
http://www.svet-it.cz/studenti/
Studenti, nakupujte software od společnosti Microsoft výhodně!
Jste studentem nebo rodičem žáka? Navštěvujete Vy nebo Vaše dítě školu adreditovanou Ministerstvem školství? Pak máte jedinečnou možnost pořídit na domácí počítač nebo notebook licenci Microsoft za zvýhodněné studentské ceny proti potvrzení o studiu nebo kopii ISIC karty.


Nekde sem myslim videl i nutnost potvrzeni nejake smlouvy, mozna dokonce jen elektronicky pri objednani, ale zatim sem neobjednal, takze nemohu slouzit.
Kazdopadne se to posila na dobirku za dalsich 100Kc, tak nevim jestli pro to bude nutne podnikat nejake takove kroky.
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 11. 2009 13:13

Díky za upřesnění a omlouvám se za mylné informace.

V tom článku se píše o podpisu, případně elektronickém podpisu
Každý student nebo rodič žáka či studenta mladšího 18 let, se musí seznámit se všemi podmínkami k získání a užívání výše uvedených licencí. Tyto podmínky jsou uvedeny v Licenční smlouvě Academic Student Select, kterou musí vlastnoručně nebo elektronicky (v závislosti na způsobu objednání) podepsat. Tuto smlouvu pečlivě uschovejte spolu s dokladem o nabytí licence.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Libb 1. 1. 2010 15:00

všimnul jsem si hned na začátku té stránky o studentských licencích, že pokud to někdo obejde, bere se to jako neplatné od začátku. IMHO to bude podobně i s tou akcí v okay a makru. Ony ty Winy projdou ověřením pravosti, ale přímou kontrolou by neprošly (BSA apod.)

EDIT:
Ještě mám dotaz k tématu upgrade, zatím mně nikdo nebyl schopný přesně odpovědět (a volal jsem i na Microsoft, tam mně řekli asi 3 různé odpovědi :-( )
Mám legální XP Pro EN krabicovou verzi a upgrade na Win 7 Pro EN 64. Budou ty Win7 také mít status krabicové verze? Jak se prokazuje "krabicovost" těch XP (toto mně na MS nebyli schopni zodpovědět).
Zatím jedu na verzi jiné, ale pořád mám tu americkou akční upgradovku v šuplíku spolu s akčními US XP a je mi líto ten upgrade vyplácat na OEM Visty, když bych mohl nejspíš mít krabicovku :-)
Naposledy upravil Bari007 dne 1. 1. 2010 18:32, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny navazující příspěvky
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 1. 2010 16:44

Vždy záleží na tom, jakou licenci člověk koupí a odsouhlasí.

Pokud by bylo v licenci na ten upgrade za poloviční cenu napsáno, že platí pouze v případě, že byl současně nakoupen počítač s Windows 7, tak by to mohl být problém. AFAIK to ale není tento případ, podle toho, co se tu psalo, je to identický produkt, jen za jinou cenu.

Co se týče licence, platnost se prokazuje nabývacími doklady. Jestliže máte fakturu, na které je napsána plná (FPP) verze Windows, tak i po upgrade to bude plná FPP verze.

A co že to na Microsoftu odpověděli za tři různé verze? Tohleto je myslím naprosto jasné a bezproblémové.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Libb 1. 1. 2010 17:58

Petr_S píše:Co se týče licence, platnost se prokazuje nabývacími doklady. Jestliže máte fakturu, na které je napsána plná (FPP) verze Windows, tak i po upgrade to bude plná FPP verze.

A co že to na Microsoftu odpověděli za tři různé verze? Tohleto je myslím naprosto jasné a bezproblémové.


Nejdřív tvrdili, že není možný upgrade z XP 32 bit na W7 64 bit, pak že není možný upgrade z Visty CZ na W7 EN a nakonec, že to možné je, ale budou po mně na aktivační lince "něco" chtít, ale sami neví, co :-(

Jasně, licenčně ano, ale mě zajímá, co se stane, až prohodím základní desku, budu muset nejspíš volat na MS a prudit, že to má projít...?
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IriniD 2. 1. 2010 18:31

V diskusi jste mnozí popsali bezproblémovou instalaci verze windows upragade bez předchozích vist, tzn. třeba po XP, resp. na zformátovaný disk nebo oddíl. Spíše omylem jsem koupila verzi upragade, ale neměla jsem visty, takže jsem instalovala na zformátovaný oddíl, při instalaci žádný problém... Ale podařila se Vám někomu provést aktivace systému? Při pokusu mě upozorňují na licenční omezení, že se jedná o uprade verzi. Přitom sám microsoft popisuje možnost "vlastní" instalace.
IriniD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 2. 1. 2010 18:49

A jak vypadá to upozornění? Nejlépe screenshot. Je to krabicový upgrade? Jestli ale nemáte z čeho upgradovat, tak nelegální instalace se tu neřeší.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubčo 2. 1. 2010 19:01

IriniD,
to je nejaká hlúposť...s týmto som sa ešte nestretol...samozrejme čistá inštalácia musí prebehnúť tak isto bez problémov ako i upgrade....v Microsofte pri registrácií nerozlišujú "upgrade" verziu a OEM verziu...
C2Q8200,Gigab.EP45,8GB Kingston HPX 1066MHz,Samsung HD642JJ 640 GB,NVIDIA Gigab.9600GT-512MB-pasív,Enermax Modu82+525W,TT Matrix VD3000BN,DVDRW LG GH24NS90,Win 8 Pro,HP L2208W.22“
Ntb:Dell Studio1537+Win 7,Dell Inspiron N5040+Win 7
Mobil: Nokia Lumia 920
Lubčo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 4. 1. 2010 15:38

Libb píše:Nejdřív tvrdili, že není možný upgrade z XP 32 bit na W7 64 bit, pak že není možný upgrade z Visty CZ na W7 EN a nakonec, že to možné je, ale budou po mně na aktivační lince "něco" chtít, ale sami neví, co :-(


Tady by měla být odpověď: http://oem.microsoft.com/script/content ... eid=565752
Dá se upgradovat ze všech verzí operačního systému?

Ne, upgrade na systém Windows 7 lze zakoupit pouze k systému Windows XP a Windows Vista. (V multilicenčních programech toto omezení neplatí)

Existuje nějaké omezení např. (bitové, jazykové) kdy si nebude moci zákazník koupit upgrade?

Jazyková verze: Měl by se dodržet jazyk výchozí licence. Nicméně pokud bude upgrade proveden na jinou jazykovou verzi, tak nemáme možnost tomu zabránit.
Bitová verze: Upgradovat lze libovolně.

Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubčo 5. 1. 2010 21:19

V Datarte Slovensko v nemenovanom nákupnom centre za cenu 46 € vypredané, ale cez internetový obchod Datart bez problémov, dodanie do predajne za 3 dní, osobný odber....:-)
C2Q8200,Gigab.EP45,8GB Kingston HPX 1066MHz,Samsung HD642JJ 640 GB,NVIDIA Gigab.9600GT-512MB-pasív,Enermax Modu82+525W,TT Matrix VD3000BN,DVDRW LG GH24NS90,Win 8 Pro,HP L2208W.22“
Ntb:Dell Studio1537+Win 7,Dell Inspiron N5040+Win 7
Mobil: Nokia Lumia 920
Lubčo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Multi2000 21. 3. 2010 12:14

Když koupím tu studentskou verzi Windows 7, jak se prokazuje resp. ověřuje vlastnictví předešlé verze Windows? Bude problém, když mám německou verzi Windows XP Media Center Edition 2005? Mám doma originální instalační disk, nálepku na PC, ale nejsem si jistý, zda mám ještě doklad o koupi.
Multi2000
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků