Windows 7 Home Premium VUP Upgrade z OEM Visty

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod podlo 18. 11. 2009 16:22

Tak jsem byl dneska v několika obchodech a všude už si to hlídají. Ještě zkusím to makro, ale mám pocit, že už jsem to prošvihl... No jestli ano, tak asi zůstanu u visty, plná cena za upgrade není moc atraktivní...
podlo
Junior

Odeslat příspěvekod Grande 18. 11. 2009 16:52

a neni jednodussi namisto opruzu s makrem si koupit studentsky legalni upgrade za 840CZK + medium za 271CZK, pokud teda mate v rodine zaka zakladni skoly, nebo studenta vysoke skoly?
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 11. 2009 16:55

Možná to není ani kvůli tomu, že by si to hlídali, možná jenom už prostě došli ty volný upgrady s 50% slevou ;) Protože oni když prodají PC s W7 a ten zákazník nechce kupovat upgrade na druhý PC s 50% slevou (IMHO většina lidí), tak jim ten upgrade zbude a oni ho pak prodají samostatně. Pokud ale se tam udělal ten nával lidí a všichni chtěli upgrade samostatně, tak jim ty upgrady rychle dojdou a oni musí čekat, až prodají další PC bez upgradu a pak ho zase můžou prodat samostatně. Nemůžou ale prodat všechny upgrady, protože kdyby pak někdo chtěl PC i s upgradem, tak by byli nahraní.

Grande: Můžeš dát odkaz na konkrétní příklad (pokud možno na stránkách MS)? O této možnosti vůbec nevím...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Grande 18. 11. 2009 17:05

http://www.microsoft.com/cze/licence/Ob ... fault.mspx

vytahuji:
Rodiče žáků a studentů či studenti sami si mohou licence našich produktů v rámci tohoto multilicenčního programu objednat následujícími způsoby:•
Licence s hardware nebo samotné licence k osobnímu odběru na pobočkách společnosti AutoCont CZ, a.s.: www.svet-it.cz, pro všechny oprávněné studenty a žáky akademických institucí České republiky.

je to tam nejaka promo nabidka, plati jen na verzi Professional.
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod podlo 18. 11. 2009 17:18

No možná to tak fakt dělají. Ale prodavači v Electro Worldu i Datartu mi řekli, že mi ten upgrade za 1300 můžou prodat pouze při nákupu jiného pc/noťasu, jinak bohužel za plnou cenu. Připadalo mi, jako by věděli o tom, že spousta lidí tuto nabídku "využilo" a teď si to hlídají. Popř. že je už za předchozí prodeje někdo pěkně pochválil! :-) Ale to je jen můj osobní názor, možná se pletu.
podlo
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 19. 11. 2009 02:12

Grande: Ten web Microsoftu odkazuje na také online obchody s licencemi pro studenty:
http://www.studentskelicence.cz/produkty.aspx?2
http://www.licenceprostudenty.cz/Windows-71.aspx
a vidím tam tedy několikanásobně vyšší ceny než v tom Autocontu. Zajímavé.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grande 19. 11. 2009 09:00

PetrS: u toho autocontu je tam napsano ze je to nejake promo. nicmene pro mne je to stejne mimo misu, protoze jestli to lze koupit jen jako upgrade, pak se obavam ze z XP HOME nemohu upgradovat na W7 Pro, ale zase jedine na Home. Takze zas nic.
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 19. 11. 2009 09:07

Před časem jsem se ptal v Microsoftu a odpověď byla taková, že lze upgradovat z libovolné edice.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DIgis 20. 11. 2009 11:21

Může mi prosím někdo vysvětlit co znamenají tyto zkratky.

WinUlt 7 ALNG Upgrd MVL Student´s licence

Chci upgradovat Visty Home Premium nebo Bussines a mám doma studenta, jen nevím, z čeho ten upgrade je. Nevím co znamená ALNG a MVL.
DIgis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 20. 11. 2009 15:34

‘MVL’ indicates media available in ‘Microsoft Volume Licensing”

‘ALNG’ indicates "All Language"
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Guli 21. 11. 2009 10:54

Dobry den,take mam v domacnosti studenta a koukala jsem na te licenzi a nepochopila proc ten upgrade se deli na 32bit a 64 bit kopii.V krame ten upgrade ma v krabice obe 2?
Guli
Junior

Odeslat příspěvekod Kk53 21. 11. 2009 12:26

V krabici je jak 32 tak 64bit verze
Kk53
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 21. 11. 2009 13:50

To je asi odpověď na něco jiného, k té studentské licenci není žádné instalační DVD, kupuje se zvlášť 32-bitové a zvlášť 64-bitové.

Ovšem jak tak koukám na http://www.itdnes.cz/shop.cmlx tak se cena zdvojnásobila.

V každém případě to jde shrnout takhle:

Windows 7 Home Premium jde pořídit takto:
1. FPP - plná krabicová verze 32-bit i 64-bit: 4498 Kč
2. VUPG - upgrade 32-bit i 64-bit: 2714 Kč
3. VUPG - upgrade 32-bit i 64-bit při koupi nového počítače: cca 1400 Kč (někde i bez nového počítače - viz tato diskuse)
4. OEM - s novým počítačem, nutno vybrat 32 nebo 64 bitovou verzi: 2239 Kč

Windows 7 Professional jde pořídit takto:
1. FPP - plná krabicová verze 32-bit i 64-bit: 7032 Kč
2. VUPG - upgrade 32-bit i 64-bit: 6539 Kč
3. VUPG - upgrade 32-bit i 64-bit při koupi nového počítače: cca 3300 Kč (někde i bez nového počítače - viz tato diskuse, ale nikdo na ně zatím nenarazil)
4. OEM - s novým počítačem, nutno vybrat 32 nebo 64 bitovou verzi: 2989 Kč
5. ALNG Upgrd MVL Student´s licence: 1739 Kč (ještě včera 840 Kč) - samotná licence, nutno dooupit ještě instalační média, 32-bit i 64-bit je možné zakoupit za 271 Kč.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minavr 21. 11. 2009 13:53

Dnes jsem bral 2x upgrade z Vista za 1399 v Okay v Praze na Pankráci. Včera večer mi volali, že už to mají a nechají mi tam rezervaci. Super přístup.
minavr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r4in 23. 11. 2009 10:18

Tak koukám na ten itdnes.cz a mají tak skutečně patrně nejlepší ceny, co jsem zatím na netu viděl... přemýšlel jsem nad koupí ten studentské verze W7 Professional UPG za těch 1700, ale jak to tu tak pročítám, tak mě dost naštvalo, že kdybych to věděl dřív, tak mě mohla vyjít na polovinu. Proto bych měl takový dotaz - momentálně funguju na W7 RC a je to docela v pohodě, proto nevím, jestli se pouštět do nákupu RTM verze už teď, nebo si počkat na nějakou "vánoční akci", případně počkat až do toho března, kdy expiruje RC. Co myslíte?
r4in
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka