Jak se dostat do koše na 2. OS

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fonsii 13. 11. 2009 19:16

Před pár hodinami sem si nainstaloval novej win 7 professional a potřeboval bych se dostat do koše ve druhým win 7 kterej mám na jiné části disku. Dostanu se všude, na plochu, do dokumentů, ještě před tou instalací sem si schválně povolil přístup do mých složek ale koš tam nikde nemůžu najít. A při bootování mě to ten starej win 7 nenabídne, rovnou se spustí ten novej a když sem zkoušel kdysi přes nějakej program aby se tam ukázal i ten starší tak v tom novým se při spouštění místo těch létejících kuliček co se spojí v logo windows ukázalo jenom to zelený načítaní jak ve vistě... Neví někdo jak bych se mohl dostat do toho koše???
fonsii
Junior

Odeslat příspěvekod Jiří Brejcha 17. 11. 2009 19:59

Vidíte-li z nově nainstalovaných Windows obsah pevného disku, na kterém jsou ty původní, teoreticky by měl být vidět i Koš (složka $Recycle.Bin). Pokud ne zkuste si zapnout zobrazování skrytých položek.

1. Stiskněte Start.
2. Napište "Možnosti složky" a stiskněte Enter.
3. Přejděte na záložku Zobrazení.
4. Zrušte zatržení u položky "Skrýt chráněné soubory OS" a aktivujte volbu "Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky".
5. Uložte nastavení pomocí OK a zkuste najít na oddílu s původními Windows složku $Recycle.Bin.

Pokud jsou oba systémy provozuschopné a pouze se vám nezobrazuje menu pro výběr toho, který se má nastartovat použijte nástroj EasyBCD http://neosmart.net/dl.php?id=1 a opravte zavaděč. Pak bude možné volit při startu počítače mezi verzemi Windows.

Jiří Brejcha
Naposledy upravil kejki3 dne 17. 11. 2009 21:52, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán link
Ask Jirka - Nechte si zdarma telefonicky nebo přes Skype poradit s vašimi počítačovými problémy.
Jiří Brejcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fonsii 18. 11. 2009 16:42

Ten program jsem už používal, ale pak se mi změnila bootovací obrazovka jak píšu výše. A než se mi tam začal ukazovat na výběr i ten původní windows tak jsem to v tom programu musel udělat asi 10 krát
fonsii
Junior