Windows 7 - zamrzání a "bělání" obrazovky

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod A. Keberle 15. 11. 2009 08:42

Zdravím, mám takovýto problém.

Poslední dobou mi začaly zamrzat Windows 7 (Home Premium, 64 bit, EN, všechny aktualizace) a to tím způsobem, že třeba prohlížím internet (nezávisle na prohlížeči) a program najednou přestane reagovat a po chvíli zbělá. Po pár minutách se zase rozjede, aby po chvíli udělal to samé. To stejné platí i třeba, když si ripuji CDčka, či cokoliv jiného - používání souborového manažeru (je úplně jedno jestli Total Commander či FreeCommander), ...

Původně jsem si myslel, že to může být mechanikou - občas sama od sebe načítá, aniž by měla CDčko. Ale to jsem vyloučil, když mě to začalo dělat i při odpojené mechanice. Potom sem si myslel, že by to mohlo být antivirem od Microsoftu. Ve chvíli, kdy jsem jej odinstaloval, vše chvilku fungovalo (pár minut), ale opět zase nanovo začalo. Pak padla volba na ovladače (mám Core2Duo, nForce 730i chipset s integrovanou grafickou kartou a 4 GB RAM DDR2 800 MHz). Myslel jsem, že by to mohlo být tím, že jsem si u nVidie nainstaloval i jejich ovladače sběrnic, apod. Tak jsem to odinstaloval a stejně se pořád dělo furt to samé.

Mezi tím jsem se vyzkoušel vrátit ke čtyřem měsícům bezproblémů fungujícím Windows Vista - než jsem je nahradil Windows 7, ale i ty najednou začaly dělat to stejný. Veškerý softwarový problém sem vypustil dnes ráno, když jsem se pokusil znovu nainstalovat Windows 7 s tím, že tam nedám žádné ne-MS programy a stáhnu si nějaké starší ovladače. Bohužel už i instalace zamrzla v poslední fázi (mám pocit že "Completing Installation"). Myslím si, že to je tedy HW problém.

Byl bych velice rád, kdyby někdo dokázal poradit. Nerad bych kupoval nějaký nový kus HW, abych zjistil, že by to dělalo furt to stejný. Mám podezření na mechaniku, ale jak říkám, i když je odpojená, děje se to stejný.

Rovněž po každém takovém zamrznutí musím při nastartování počítače připojit harddisk do jiného SATA kontektoru, jinak mi stále píše že Disc Read Error Occured. Možná se pokazily sběrnice na desce (Asus P5N7A-VM), ale nemyslím si, že by se pokazily všechny zároveň.

Už si pomalu šetřím na MacBookPro (už nemám na tyto SW-HW problémy chuť ani čas) ale 50 000 Kč je 50 000 Kč, tak do té doby by se nějakej počítač hodil. Zatím píšu jen z HP notebooku.

Děkuji všem za radu - omlouvám se za trochu delší příspěvek, ale rád jsem problém popsal důkladně, abych nic nevynechal. Problémy trvají už minimálně týden. Snažil sem se to vyřešit sám, ale jak říkám, neúspěšně.
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 11. 2009 14:16

Dlouhý dotaz, ale bez dostatečných informací :-/
Nenapsal jsi ani chybové hlášky v admin logu.
A. Keberle píše: Disc Read Error Occured.

Příčiny této chyby:
1) vadný řadič HDD;
2) vadný HDD.
Kontroloval jsi stav HDD testem výrobce HDD?
Viz např.:
viewtopic.php?f=940&t=909958
Pokud testy nezjistí vadu HDD, pak připadá v úvahu už jen chybný řadič HDD.
Nenapsal jsi kompletní hw-sestavu. Pokud je daný HDD připojen do řadiče HDD na MB, bude třeba vyměnit MB.
Btw:
Osobně bych pro 64-bit OS nikdy nevolil MB s chipsetem nVidia :-/
Výrobce tohoto chipsetu má dlouho přetrvávající problémy s chybnými 64-bit ovladači.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků