Windows 7 zaloha systemu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod carlos17 23. 11. 2009 20:42

Ahoj,

existuje nejaky program, ktery umi zazalohovat nainstalovane windows 7 na DVD, ze ktereho jde pak nabootovat a v pripade "zprcnuti" Win7 pak jednodusse zazalohovanou instalaci prekopirovat na disk?

Mam Win7 ve stavu, ktery bych rad zachoval a v pripade kolabsu OS se vyhnul nove ciste instalaci.

Poradite prosim? Dekuju
carlos17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 11. 2009 20:52

Nechceš zkusit napovědu Windows 7?udělej si ted bitovou kopii - soucast systemu.vytvor si zachrane cd - soucast systemu.Havarie - boot - obnova.
Pote milion externich programků.
Maš vyplý upozornování na problemy ? :-)Moc ůnavné pro experty.
Obrázek
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 23. 11. 2009 21:22

Mně se převelice osvědčila dosová verze Ghost 11.5. Na Visty je Ghost nepoužitelný, ale na Win7 šlape jedna báseň. Mám bootovací CD/DVD s Ghostem (bootuji do dosu Win98) a obraz si ukládám nejraději na datový oddíl disku, nic ale nebrání vytvořit bootovací DVD s Ghostem a s tím obrazem. Na disku je to ale pohotovější. Pokud by někomu vadilo, že obraz systémového oddílu je na fyzicky stejném disku, lze jej uložit na druhý disk, pochopitelně.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod carlos17 23. 11. 2009 21:23

Dik za tip, kouknu na to. Radsi bych mel neco jako bart pe, proste jeden programek, ze kteryho bych nabootoval a pak tam jednoduse prekopiroval jenom samostatnej system + program files.
carlos17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 11. 2009 21:37

No je zvlaštní že nevyhovuje uložit obraz pomocí Seven -kamkoliv - vytvořit bootovací cd dvd pomocí seven,bootnout pomocí boot cd ktere umožniuje vytvořit seven :-)Vytvořit rozdilovku bitove kopie pomocí seven.No a popřipadě si přidat vhd jako nabídku do bootnabídky.
ŽADNÝ programek netřeba pokud nepouživá pokročile věci pro praci se zalohou - což evidentně ne Je fakt že neutratí,popřípadě si nezawarezí.Ono totiž ta volba v seven děla bitovou kopii přesně požadovaného - nikoliv celeho disku C.Tu na vyžadaní.No ale proti gustu žadný dišputat :-)
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 23. 11. 2009 22:04

oooooooooooo: maji toto vsechny edice w7? Priznam se ze nevim z hlavy ale na tuti je to u Visty omezene :(

V Ultimate verzi by ale nemel byt problem, pouzivam uz leta (od Visty)

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 11. 2009 22:26

Obrázek
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 11. 2009 04:52

Kód: Vybrat vše
V Ultimate verzi by ale nemel byt problem, pouzivam uz leta (od Visty)

Ja Vistu moc nemusel,takže tam podriobně možnosti zalohovaní mne ani nezajímaly - fakt sitovým bugem i když ho opravili po nějaké době u mně defakto skončila nemohl jsem ji rozumně použivat,nicmeně to zalohování je v Seven kapku proti Vistě vylepšeno.Přece jen tvorba toho boot - cd,takže lidi s OEM neshaní instalačky když přes F8 neuspějí,není třeba lozit po netu a shanět Vista Boot Rescue CD,no a není třeba chodit na stranky MS kde kde inspirace jak si ho udělat byla taky.Potom jsou změněný ty možnosti když člověk dá vlastní - je tam víc variant v Backupcentru a ted si nejsem jist ale myslim je přepracovaný i jak se pracuje s rozdilovkou - ale tady si ted za boha nemůžu vzpomenout jestli mam určitě pravdu.Podobnou tabulku jako pastl kejki3 sem pastoval k Vista vs Seven.Nicmeně celkem mne překvapilo že Home premium je použitelné - od doby kdy jsem se vypekl s Home u XP a kotouček slavnostně ležel pote ve skříni tak nějak použitelnost těch nižších verzí nepovažuji za samozřejmost.O Bitlockeru vím že tam nehrozí ale to není věc co bych používal.
nemožnost ukladaní na sit bude vadit malokomu u Home premium a Virtual hardisk booting,zatim jsem jedinej o kom ví že to použivá doma.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubčo 10. 12. 2009 22:02

Zdravim, mam tiez problem...mam jeden fyzicky disk a na nom dve particie C a D, bitovu kopiu som ulozil na D a ked som isiel PC obnovit s tej bitovej kopie, tak mi to napisalo ze to nemozem obnmovit, lebo sa bitova kopia nachadza na rovnakom disku, ktory sa ma formatovat....ale ja chcem predsa formatovat C. Myslite, ze nemoze byt bitova kopia na jednon fyzickom disku?
C2Q8200,Gigab.EP45,8GB Kingston HPX 1066MHz,Samsung HD642JJ 640 GB,NVIDIA Gigab.9600GT-512MB-pasív,Enermax Modu82+525W,TT Matrix VD3000BN,DVDRW LG GH24NS90,Win 8 Pro,HP L2208W.22“
Ntb:Dell Studio1537+Win 7,Dell Inspiron N5040+Win 7
Mobil: Nokia Lumia 920
Lubčo
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 12. 2009 06:43

Musíš si uvědomit, že je rozdíl mezi obrazem disku a obrazem oddílu. Domnívám se, že jsi omylem dal obnovit disk z obrazu, což by mělo přepsat celý fyzický disk, bez ohledu na to, že obraz byl vytvořen jako obraz oddílu.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wormboy 15. 12. 2009 20:44

jednoznacne acronis true image na nejaky odpad ako ghost zabudni
wormboy
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 15. 12. 2009 21:32

worm: mirni se ve vyrazivu.
NAvic oba programy delaji (mozna o trochu lepe ale za HODNE penez) to so umi OS sam

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod rydlo 24. 12. 2009 16:17

Já myslel že Win7 je tak dokonalý OS, že zálohuje sám bez externích prográmků. Při každé změně programového vybavení vytváří bod obnovy. Myslel jsem, že když si vypálím záchranné CD, tak se o nic nemusím starat.
AcronisTrueImage při obnovení likviduje aktivaci W7 a musí se znova aktivovat.
rydlo
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 12. 2009 16:33

Joo kurna mam acronis a nic nelikviduje pří obnově a mam zalohy pomoci Seven bez externich programků...Kde soudruh z NDR udělal chybu že se děje pravý opak ? :-)
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 12. 2009 10:05

rydlo píše:Já myslel že Win7 je tak dokonalý OS, že zálohuje sám bez externích prográmků. Při každé změně programového vybavení vytváří bod obnovy. Myslel jsem, že když si vypálím záchranné CD, tak se o nic nemusím starat.

Jak ti restore point pomuze pri havarii filesystemu, pri havarii disku atd?
Restore points jsou pro operativni zalohu aby ses mohl rychle vratit ke staremu stavu. Nicmene jeden ze zakladnich pozadavku na zalohovani - drzet rozumny pocet zaloh offsite - asi tezko splni!

MP
Miroslav Pragl
Expert

Další stránka