Přenos licence z 64 bit systému na 32 bit

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod silas15 20. 2. 2010 14:58

Ahoj,
V práci mi odešel pc, postavil sem novej a do pondělku musí jet. Chci do něho dát Win 7 Profesional 32 bit. Problém je, že můj prodejce má na skladě jen 64 bit OEM verzi. Můžu si instalačku 32 bit půjčit od kamaráda, a použít licenční číslo z 64 bit verze?

p.s.
Kdybych se nedostal ke kamarádovi, můžu si 32 bit verzi stáhnout od microsoftu či někud jinud. Jen by nesměla být cracklá.
silas15
Junior

Odeslat příspěvekod petrtom 20. 2. 2010 15:45

Ano můžete si vybrat, jakou verzi zvolíte. Máte licenci na systém, nikoliv na jeho bitovou verzi. Licence je rovnez omezena na jazykovou verzi...
petrtom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod silas15 20. 2. 2010 16:57

díky věděl jsem, že to tak bylo u Vist, ale u Win 7 sem něvěděl a na webu MS sem to nemohl najít.
silas15
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 20. 10. 2010 09:11

Když už je to ve FAQ... Podle dostupných informací, např.:
http://www.tomshardware.com/forum/1853- ... bit-change
http://www.tomshardware.com/forum/5514- ... ed-version
změna z 32-bit na 64-bit a opačně není u OEM verze povolena.

Jen krabicové (FPP, VUP) verze jsou současně 32 i 64-bitové.

Jestli máte někdo oficiální informaci, že Microsoft tuto změnu u OEM verze povoluje, sem s ní.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod koenzim 20. 10. 2010 09:41

Od kamarata pozicaj 32bit a nainstaluj bez licencneho cisla. Mas 30 dni na vyskusanie, pocas ktorych si kupis licenciu (predajca doplni zasoby/pojdes ku inemu)a zadas Product Code do uz nainstalovanych a pouzivanych Win. Od pondelka mozes makat a vsetko bude legalne, ci?
koenzim
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 10. 2010 11:08

tak si kousek priplat na GGK

-- 20. 10. 2010 12:09 --

krom toho "dokoupit OEM" neni v souladu s licenci, leda by mu to dali hned na fakturu se strojem s tim ze dodaji pozdeji.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý