Windows 7 XP MODE - nyni i BEZ HW virtualizace! +ANKETA

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Vyuzili jste nekdy ve Win7 XP Mode?
ANO, vyuzivam smysluplne - detaily v diskuzi. 8 %  16%  [ 8 ]
ANO, vyzkouseno mam, ale realne to nevyuziji. 15 %  31%  [ 15 ]
NE, protoze virtualizaci nepotrebuji. 10 %  20%  [ 10 ]
NE, protoze uz virtualizuji jinak - detaily v diskuzi. 15 %  31%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 48

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 3. 2010 16:19

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 3. 2010 16:46

Nepoužívám. Virtualizuji ve VirtualBoxu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hekrhy 19. 3. 2010 16:48

Taky používám raději VirtualBox...i proto, že potřebuju virtualizovat i jiné OS než jen XP
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 3. 2010 18:51

VirtualBox - mám W7 Home, takže XP mode nemám k dispozici :-\
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 3. 2010 19:34

Otestoval jsem XP-mode při testování RC W7/64.
WVPC však nedokáže provozovat 64-bit OS, takže to není zajímavé.
Bez hardwarové podpory musí být virtualizace IMHO dost dost lenivá :-/
Do provozu XP-mode nezavádím ani neplánuji:
1) OS W7 je kompromis mezi OS vista a WXPP. V provozu je lepší plnohodnotný OS Vista. (Nesnáším kompromisy) ]:-<
2) OS WXPP/32 jsme ani v minulosti nepoužívali: tak proč teď?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 19. 3. 2010 19:43

Podle me je XP mod celkem zbytecny.

99% aplikaci ve win7 funguje zcela bez problemu. Takze virtualizace fakt neni nutnosti. A kdyz nejaky soft nefunguje, vetsinou lze najit alternativu.
Jedinou vyhodu XP modu vidim v pripade ze mate velice stary hardware nebo nebo pochybneho vyrobce hardware, ktery nedodava nove ovladace. V tom pripade jde XPmod pouzit.

A obecne k virtualizaci. Pro bezneho domaciho uzivatele mi to pripada zbytecne. Virtualizaci ztratice celkem dost vykonu. Pokud chcete ochranit soucasny system pred nejakou haveti, tak existuji sandboxy (osobne vyuzivam Sandboxie) ve kterych muzete spoustet aplikace temer bez ztraty vykonu a v bezpecnem modu, takze se nemusite bat ze vam to nejak zmrvi data na disku.
A pro pripad virtualizace linuxu jde celkem pouzit cygwin, takze opet neni nutne sahat po virtualizaci. A jako posledni uvedu Dosbox, je to take lepsi nez virtualizovany dos.

Virtualizace pro domaciho uzivatele je vhodna tak pro otestovani noveho systemu. Jinak asi nanic. V komercnim sektoru je virtualizace celkem fajn. Muzete na jednom fyzickem serveru provozovat nekolik virtualnich. A v pripade poskozeni serveru je snadny prenos virtualniho systemu na jiny server. Ale na tohle se XP mod neda pouzit. To uz spis hyper-v nebo vmware.

Shrnuto a podtrzeno. Je XPmod sice zajimava funkce ale zbytecna.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 3. 2010 00:40

Kód: Vybrat vše
V provozu je lepší plnohodnotný OS Vista. (Nesnáším kompromisy)

S tou Vistou jsi poměrně a budu slušný,konzervativní.Jakpak se ti líbila vlastnost nemožnosti někdy zprovoznit wi-fi připojení k veřejnemu hotspotu - a souvislost s DHCP Broadcast flag...Velmi zabavné a to vypichuji jenom jeden šilený bug který byl nepřijemný pro normalní lidi,XP mimochodem tímto netrpěly.Naštěstí 99 propcent lidí netušilo proč se to děje a zbytek co tušil oblbl Vistu ůpravou regu.
Evangelisti jsou většinou v taboru Apple kde se vzajemně přesvědčují jak je vše růžové,ne Vista nebyla...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 22. 3. 2010 01:49

XP mode chci otestovat na provoz aplikací, které potřebují protokol IPX, jehož podpora byla ve Windows 6.x zrušena.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lolofajciar 5. 4. 2010 08:16

Mám otestované ale som si istý, že sú alternatívy ktoré uspokojujú skúsenejších používateľov. (VirtualBox, VMware)
*Použité pri starších ovládačoch pre tlačiareň
Every hour Google's engine burns through 1 million kilowatt-hours. Google serves up approximately 10 million search results per hour, so one search has the same energy cost as turning on a 100-watt light bulb for an hour.
lolofajciar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasam 5. 4. 2010 08:32

Jelikož mám 64-bit verzi Win 7, používám XP mode pro spouštění starých 16-bit aplikací a též kvůli použití střižny, u které výrobce (s)prostě ignoruje 64-bit systémy.
vasam
Junior

Odeslat příspěvekod holous-morous 9. 4. 2010 19:04

Jednoznačně preferuji VirtualBox. Ten XP Mode jsem vyzkoušel a řekl bych "nic moc" oproti VirtualBoxu, ten praktick nemá omezení, zato XP Mode má a navíc je to nabubřelej moloch, tak nevidím důvod jej vůbec používat, i když byla "sundaná" povinnost na virtual CPU.

Takže VirtualBox je můj favorit a je odzkoušen. :tleskani
holous-morous
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 4. 2010 19:30

XP Mode má výhodu, že k tomu máš zdarma licenci na WXP Prof. Navíc můžeš spouštět aplikace nainstalované v XP modu přímo z hlavního OS, nemusíš předtím ručně spouštět virtuální systém a aplikace spouštět z něj.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod holous-morous 9. 4. 2010 20:13

Bari007 píše:XP Mode má výhodu, že k tomu máš zdarma licenci na WXP Prof. Navíc můžeš spouštět aplikace nainstalované v XP modu přímo z hlavního OS, nemusíš předtím ručně spouštět virtuální systém a aplikace spouštět z něj.

To je sice pravda, ale toho nabubřelýho molocha - to fakt nemusím, radši si kliknu 1x nebo 2x navíc. A navíc pokud nastavím "neukládát žádné změny" (VirtualBox) tak se tam dá i testovat hromada věcí i zabreberkovaný soubory apod. to je ta výhoda.

Jinak ve W7 se dá hromada app spouštět v kompatibilním módu a maká to. jeden jev jsem zaznamenal a to kodeky od Shark007 a WinCodec7 - po jejich (jednotlivě testy) použití (systém neprotestuje) např. na DVBViewer, tak vůbec nemakalo video. Vyhodil jsem je ze systému a dal tam stejné jako do XP a jednotlivě (ne žádný balík) a vše jede jako pila.
Takže kodeky typu Shark007 a WinCodec7 apod. už nikdy.

Pouze jeden program byl odkopáván na ultimo, ale "vyčoudil jsem W7 mozek" a spouštím to přes registry přes userinit (na spouštění v klíči HKLM nebo HKCU / Run tak to W7 shodila bez jakéhokoliv upozornění, takto to běží OK (je to "čistička" IE Privacy Keeper).
holous-morous
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 9. 4. 2010 20:30

Koukam ze sice vis ze XP mode je moloch ale asi nevis ze bezi v diferencialnim VHD modu

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod holous-morous 9. 4. 2010 22:01

Klídek, to vím. Ale moje volba je VirtualBox a kdo to změní ? Jen já.
Nic víc, nic míň a tečka.
holous-morous
Junior

Další stránka