Knihovny na jiném disku než C: ?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod El Carlos 30. 3. 2010 19:56

Zdravím,

kvůli kapacitě SSD, coby systémového disku uvažuju, že bych tomuto systémovému disku ulehčil alespoň od knihoven (obrázky, videa, hudba...). Je možné tyto soubory mít na dalším disku, ale nenarušit jejich používání od W7 Ultimate x64?

Nejradši bych takto přesunul i Program Files (+Program Files x86), kvůli snížení počtu zápisů na systémový SSD, ale co jsem googloval, tak to je asi piplačka nad moje síly a výsledek nejistý.

Jde o disk 64 GB, čili patrně se tam obojí vejde bez problémů, ale jde především o snížení těch zápisů, neb mi zrovna jeden SSD kleknul.

Předem díky za radu :-))
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 3. 2010 19:59

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomas250 30. 3. 2010 19:59

tak knihovny jdou v pohodě přemístit tak, že na ji jiném disku uděláš složku kde budeš mít a pak v těch knihovnách na tu složku odkážeš. Hledej v otevřený složce odkaz "zahrnuje" kde pak nastavíš cestu k složce s hudbou;)
Tomas250
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 30. 3. 2010 19:59

Pravým na myši na složku, kterou chceš přesunout - Vlastnosti - Umístění

EDIT: Kejki byl rychlejší a přesnější :)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod El Carlos 31. 3. 2010 22:16

Děkuju všem. Jednoduché jako facka.

S těma programama jsem to vyřešil jednoduše - nechal původní složky na C:, ale vše coby programy (nikoliv drivery, java, nVidia...) ukládám do jiný složky na druhém disku.

Snad to není nic proti ničemu.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 31. 3. 2010 22:40

To je vhodné a i doporučené, viz. odkaz Kejkiho :)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 4. 2010 07:48

El Carlos píše:Nejradši bych takto přesunul i Program Files (+Program Files x86)
Proč sis vůbec kupoval SSD disk, když teď chceš degradovat výkon aplikací přesunem na jiný disk?
Knihovny, dočasné soubory (Nero, WInrar, browsery, sandboxie, úložiště download managerů atd) ano, pryč s nimi na jiný disk, ale programy? V případě SSD mají na disku C své opodstatnění. (Kromě toho je jednou nainstaluješ a pak už se moc nemění, takže argument minimalizace počtu zápisů je nějaký divný.)

Nainstaluj si nějaký opravdu náročný program na SSD, třeba Catia V5. Z normálního disku startuje minuty, z SSD vteřiny.
vladimir
Expert