Rozdělení disku v novém NTB HP

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 10. 12. 2010 16:44

acronis disc director
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 12. 2010 22:08

GParted je free, u obou platí důsledně vědět co dělám.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 12. 1. 2011 02:36

Kravinkin píše:Dík za odpověd. Takže HP recovery obnoví i tovární stav HDD? Kurnik šopa >:-( No jestli to je opravdu tak, tak to nechám jak to je...

P.S. Včera jsem zběžně koukal, že moje nové Win7 má nástroj na rozdělení HDD. Ale s Gparted live jsem už pár věcí dělal, takže tak...



reaguji na ps:
kdeže je ve win7 nástroj na rozdělení HDD..moc dík za odpověď-já ho tedy nenašel :hm :-|
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 1. 2011 08:56

Ovládací panely\Systém a zabezpečení\Nástroje pro správu -> Správa počítače -> Správa disků.

(Nebo prostě stačí v Ovládacích panelech vyhledat "disk".)
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 13. 1. 2011 23:44

paráda,disk rozdělen,díkec Wizzard;)
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karla2 16. 1. 2011 16:47

Ahojky ... ten program či spíše ta pomůcka ve Správě disku /Vista i WIn7/ není zas tak vstřícná ... to tvrdím proto, že na př. u HDD o velikosti 640 GB na kterém byl jen OS + několik málo složek s fotkami o "objemu," tak 5 GB, tak tato pomůcka dovolila vytvořit na tomto obrovském disku = 640 GB další oddíl o velikosti jen 280 GB ... je to sice trochu pomoc, ale potřebovala bych z blokovaných cca 300 GB ještě něco ubrat ve prospěch dalších oddílů ... ale tímto "nástrojem" to bohužel nejde ...
A tak tuto "pomoc nemám důvod nějak opěvovat ...
karla2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 1. 2011 17:02

Před rozdělováním spusť defragmentaci disku.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 16. 1. 2011 17:48

SPRÁVA DISKŮ mi rozdělila HDD na půl(500Gb) a i za to díky:)
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blázen-74 22. 1. 2011 14:11

Tak zkus: EASEUS Partition Master Home Edition(pro domácí použití zdarma). Osobně s tímto programem tento "problém" vyřešen(intuitivní a návykový) . Původně 320 GB, nyní C:(60 GB) + D:(zbytek)-odkladiště všeho co nemá nic společného s Win.
Jediní normální, jsme my blázni !
blázen-74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhr2005 28. 2. 2011 19:36

Koupil jsem si HP 620 s 500GB diskem. Chtěl jsem si rozdělit disk C na dva.
Jak tu bylo řečeno disk obsahuje 4 primární oddíly z toho důvodu není možné svazek C zmenšit a na volném místě vytvořit svazek D.

Použil jsem následující postup:

1) Provedl zálohu svazku C na externí disk pomocí programu DriveImage XML (cca 1hodina)

2) Nabootoval Live Ubuntu a spustil Gparded - zde odebral svazek C a na jeho míste vytvořil nový rozšířená oddíl a v něm dva svazky (C,D)

3) Nabootoval Live CD s DriveImage XML a obnovil svazek C na nově vytvořený svazek (cca 1hodina)

4) Po restartování se spustil WinRE (z 1 skrytého svazku nazvaného SYSTEM) a automaticky byla provedena oprava bootloaderu

5) Následoval automatický restart a pak už naběhnuly původní Win7 :tleskani

Tímto postupem jsem si zajistil (tedy doufám v to), že mi bude fungovat obnovení systému pomocí F11 (i když to nebude potřeba, mám zálohu pomocí DriveImage XML). S oddílem HP RECOVERY a HP TOOLS totiž nebylo hýbáno.
Samsung i5800 Galaxy 3 (580)
mhr2005
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků