Windows 7 64bit na notebooku s 1GB - funguje

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 4zion 20. 11. 2010 20:28

Radšej sa ma nepýtajte ako sa ten Windows dostal do toho notebooku. Určite nie legálnou cestou. Ale ma najviac udivilo, že využíva iba niečo vyše 600 MB RAM aj so spusteným prehliadačom Chrome.

V podstate som sa chcel o toto s vami podeliť, lebo mi to pripadá zaujmavé, možno i trochu veselé alebo i smutné. Ako môže byť niekto dať 64-bitový Windows do notebooku z 1 GB operačnej pamäte? Ale dôležité je, že to funguje. Rýchlosť nebudem komentovať. Pravdaže je to nerozumné taký OS dať do takého PC.

Pripájam dva screenshoty. Jeden zo základným info o systéme a druhý zo správcu úloh.

Mimochodom pôvodne bol ten notebook s predinštalovaným OS Windows Vista Basic. Ale ten istý "expert", čo má na svedomí inštaláciu tejto sedmičky do tohoto notebooku, z neho tú Vistu vyhodil i s Recovery partíciou a dal tam Windows Vista Home Premium. Ja som to pred mesiacom celé musel reinštalovať a keďže nemám DVD s Vistou Basic, tak som tam dával Linux. Ale žiaľ na tom je problém rozbehať USB modem od T-Mobilu. Tak mu to niekto reinštaloval. No existujú aj takýto "experti". Hlavne, že tomu človeku, koho je ten notebook by ten Wista Vista Basic úplne bol stačil.
Přílohy
Snímka2.PNG
Screenshot - Správca úloh
Snímka2.PNG (20.11 ) Zobrazeno 709 krát
Snímka.PNG
Screenshot - Základné informácie o systéme
4zion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 11. 2010 20:36

jaky mel mit vyznam tento prispevek? to ze to funguje je prece celkem dobre zname, taky jsem chvili testoval vistu na 1GB RAM a athlonu 1,3GHz - jelo to.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 4zion 20. 11. 2010 21:07

Iba som sa chcel o to podeliť. Zatiaľ nič viac.
4zion
Kolemjdoucí