Kde stáhnu čistou instalaci W7...?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 12. 2010 13:30

Ale jo - je rozdíl jde a je rozdíl jestli se to tak ma dělat.Když už tak raděj DISKPART bych spustil před startem systemu v konzoli,on jde spustit přes shift deset i v určitem bodu procesu instalace systemu mimochodem.Prostě kdyby nenapsal tady ten nesmysl a nekorunoval to - a k tomu se taky přiklaním tak člověk jenom zakroutí hlavou
Kód: Vybrat vše
Já nevim.Dělal mi to kámoš co rozumí počítačům a normálně tam přiděloval písmeno. Říkal, že by to šlo něčím jiným nebo cracklou verzi programu ale že bude lepší udělat novou instalačku. A já se také k této verzi přikláním.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 28. 12. 2010 14:01

Táta mi kdysi říkával - já do tebe chlapče vidím jak do hubený kozy :-)). A já zas tvrdím, chlapec potřebuje sehnat windows7 a zkusil to tady :-). Ale třeba se pletu.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod rallydavid 29. 12. 2010 11:56

oooooooooo píše:V call off duty headshoty

Jo máš pravdu seš OFF :-D :tleskani
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2010 12:39

Přidej ještě jeden smajlik.Ale ber to pozitivně dověděl ses že crackovat není třeba každou kravinu a že existuje diskpart,jak funguje paragon a co je gparted+jako bonus jak se pracuje s oddíly.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rallydavid 29. 12. 2010 13:04

Asi jo ;-) . Jinak bych se musel rozčílit :mrgreen:
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod radiance 29. 12. 2010 14:27

Tedy když to tady tak pročítám, musím k tomu taky něco říct. Jestli ten váš kamarád profesionál s VŠ vzděláním neumí rozdělit disky bez reinstalace systému, tak mu stát platil vzdělání naprosto zbytečně. Děsivé je, že navíc pracuje v oboru. Rozdělit disk můžete třeba programem MiniTool Partition Wizard Home Edition. Funguje i pod 64-bitovými systémy, nepotřebujete žádný crack, jelikož je to verze zdarma a plně funkční a ani není třeba tvořit boot cd (i když tato možnost tady existuje a je přímo v menu programu). Vždy jsem sice používal gparted, ale i tento program je více než dostačující. No ale zkonit či zeslonit se v něm dá taky dost, takže k tomu kamaráda radši nepouštějte, podle všeho je to takový vzdělanec, že je schopen vám zrušit všechna data na disku nebo přinejlepším se stejně nevyhnete reinstalaci :D I když je také možné, že novou instalaci systému nechce provést zrovna kvůli dělení disku, ale protože je systém už tak zprasený, že se mu s tím nic jiného dělat nechce...
radiance
Junior

Odeslat příspěvekod rallydavid 29. 12. 2010 15:02

No je to hroznej patlal.prave mi zadarmo prelepil procesor u jednoho stareho pocitace.pozapojoval mi disky aby se nehadali a nainstaloval mi xp.njn jak rikate ze ja mu vubec neco davam delat lol :D

Ps:nemel cas tak proto to nedotahl do konce
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod Neo177 29. 12. 2010 15:30

a ako dlho mu to trvalo chudakovi? vymenit pastu a prepojit disky mi trva 5 min pokial to robim jednou rukou a nainstalovat winxp 2 min kym sa nastartuje instalacia + 1 minuta kym sa odklikaju okna pocas instalacie + 10 min final konfiguracia
Neo177
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2010 15:35

Kód: Vybrat vše
prave mi zadarmo prelepil procesor u jednoho stareho pocitace.pozapojoval mi disky aby se nehadali

pane jo za toto normalně servisy berou vklidu litr,je fakt že si to dělají 15 děcka samy pokud tomu aspon trochu hoví,bohužel obávám se že někde u těchto věcí jeho znalosti podle threadu končí.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radiance 29. 12. 2010 15:48

No když myslíte, že přehození procesoru, zapojení disku a instalace XP je výkon hodný pravého odborníka, tak vás při tom nechám.
radiance
Junior

Odeslat příspěvekod Paulos 29. 12. 2010 17:38

Nebavte se tady pořád o tom kamarádovi Packalovi a pomozte tazateli :)

Pokud chceš provést rozdělení disku, postupoval bych takto:
  • Doporučení: Zdefragmentuj oddíl, který chceš rozdělit - cíl je, aby se soubory seskupily a přesunuly co nejvíc na začátek disku. (Musím podotknout, že v tomto vestavěnému defragmentátoru příliš nevěřím.)
  • Stáhni a nainstaluj si ten zmiňovaný MiniTool Partition Wizard Home Edition. Je zdarma.
  • Nejdřív musíš stávající oddíl zmenšit (Move/Resize) a pak na volném místě vytvoříš nový (Create). Dokud nezmáčkneš Apply, změny se nepřemění ve skutečnost.
  • Když budeš se změnami spokojený, tlačítkem Apply započnou fyzické změny - bude nejspíš nutný restart a změna velikosti se provede hned při dalším startu systému. Takže si raději všechno někam ulož :)

Co se týče balastu v systému, spáchej na něm genocidu ;-]
Paulos
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2010 17:53

Možna sis toho nevšiml ale radu už dostal.Jinak První na co se ptal na ziskani serialu,přesněji legalizace - radu dostal.Co se týče dělení jenom uplný ignorant není schopen si najit jeden z 100000000 milionu navodů na webu a zde na foru jak to dělat s minimalním rizikem a jedním z milionu free programků.Nebo bez programků když bude kapku aspon minimalně zdatný.
Jinak v souvislosti co chce - chtěl evidentně nepochopil že lze nestahovat instalačku ale balast z tovarního oddílu zlikvidovat - není to tak těžké kupodivu,system připravit do stavu vymazlený - imaging - zaloha.Finito.Za tu dobu co tady dumá bych pravděpodobně zvladl menší firmu pořešit.
Kdyby se mrkl na odkaz kejkiho tak dojde k postupu i s obrazkama česky - u gparted podle ktereho se splest je umění.O tom co vyvedli s paragonem a z toho vznikla ta debata ani nemluvě - bez problemu lze použit jejich free nastroj na 64-bit jenže chce to čist za A za B pokud už tam lezu stahnout si navod.PDF a nemůžeš se splest - prostě to nejde.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rallydavid 29. 12. 2010 23:16

A víte co??! Ja na vas se*u. Nesudte člověka když nevíte o koho jde.Až s ním bude mít osobní zkušenost tak se o tom mužeme bavit jaky je to moula a co všechno neumí.A na to dělení se mužu taky... Ja se neptal jak dělit ale kde stáhnout pokud to pár (ostatním díky za rady ;-) )jedincum NENÍ JASNÉ :-\ .
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod Paulos 30. 12. 2010 00:38

Dobře. Zeptám se tedy na základní otázku, na kterou se tě tu ještě nikdo nezeptal.

Na jakou edici (Home Premium, Ultimate) vlastně sháníš to médium? :) Máš OEM druh licence? (Netuším, jestli zrovna u W7 na tom záleží, ale za zeptání nic nedám.)
Paulos
Junior

Odeslat příspěvekod gutp 30. 12. 2010 08:46

bože můj, přestaňte ho většina buzerovat,a pomozte mu s tou čistou instalací...já ti hochu nepomohu jedu na linuxu

-- 30. 12. 2010 08:49 --

u W7 na tom nezáleží ,OS na dvd je ve všech verzích, nainstaluje se podle tvého klíče (Hpme atd.)
aspoň tak nějak si to pamatuji
gutp
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka