Windows 7 - nelze spustit ovládací panely atd.

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ElCon 17. 2. 2011 07:29

Dobrý den všem,

nainstaloval jsem si Windows 7 a už po třech dnech mi začaly velice zvláštní problémy - začalo to tím, že nešel otevřít koš na ploše, šlo ho pouze vysypat. K tomu se přidalo to, že jsem se nemohl dostat do ovládacích panelů - při kliknutí na ovládací panely se zobrazila hláška s hlavičkou :

::{26EE0668-A00A-44D7-9371-BEB064C98683}\0

a že "nebyl nalezen přidružený program", když jsem to odklikl, zopakovalo se to ještě jednou s hlavičkou Explorer.exe

Řešil jsem to takto:
-kompletní antivirový scan (NOD32 4)
-Projel jsem to HiJackThis a opravil nějaké problémy
- zkoušel čistý boot windows

nic ale nepomohlo :(

Prosím o pomoc, nic mě už nenapadá a evidentně nejsem jediný, kdo problém řešil (a nevyřešil) - http://help.wugnet.com/vista/Admin-acco ... 99125.html

Ještě doplňující informace - Windows mám legální, stejně tak i NODa. V registrech jsem se sám nevrtal, ale použil jsem program Windows 7 Manager (tady by mohl být problém).

Všem děkuji za případnou pomoc

http://help.wugnet.com/vista/Admin-acco ... 99125.html
wAr3z. p0m0zT3 v b0jI, kT3rý j3 zDáNliVě pR0hRaNý
ElCon
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 17. 2. 2011 10:00

co je "čistej boot windows"?

pod jiným účtem control panel funguje?

Windows 7 Manager ti před aplikací jakýchkoliv změn nabídne vytvoření System Restore bodu, prostě se vrať do doby, kdy byl systém v pořádku...

už nikdy Windows 7 Manager nepoužívej...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 2. 2011 10:00

Napiš to, co má být ve všech úvodních dotazech. Je to popsané v tématu označeném jako důležité v této sekci fóra.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ElCon 17. 2. 2011 11:54

kernel_panic [passed] píše:co je "čistej boot windows"?

pod jiným účtem control panel funguje?

Windows 7 Manager ti před aplikací jakýchkoliv změn nabídne vytvoření System Restore bodu, prostě se vrať do doby, kdy byl systém v pořádku...

už nikdy Windows 7 Manager nepoužívej...


Pod jinými uživateli to také nejede (můj účet je administrátorský).

Ohledně Windows 7 Manager - používal jsem Windows XP Manager a musím jen chválit, myslel jsem, že to bude podobné.

System Restore Point jsem opravdu vytvářel (jsem si tím jistý), ovšem v nabídce bodů k obnově mám jen dva body - a to před dvěma dny a před třemi. Což mi ovšem nepomůže, protože takto se to chová už přes 10 dnů.

Ještě abych upřesnil - mám Windows 7 64-bitovou verzi.
wAr3z. p0m0zT3 v b0jI, kT3rý j3 zDáNliVě pR0hRaNý
ElCon
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 2. 2011 13:09

Funguje Control Panel v nouzovém režimu?
A/ ANO:
poškozený účet, ve kterém Control nefunguje.
Vytvoř nový účet, přihlas se do něj, vytvoř/nastav profil a převeď dokumenty z původního poškozeného; nastavení nepřeváděj: migwiz by mohl okopírovat do nového profilu i chyby z původního.
B/ NE:
Chybné asociace v registru.
Nejrychlejší řešení už Ti radil
kernel_panic [passed] píše:prostě se vrať do doby, kdy byl systém v pořádku...

Pokud nemáš vytvořené použitelné body obnovy ve Windows 7 Manageru ani automatické body obnovy, použij obnovu z ručně vytvořené zálohy OS:
rstrui.
A hlavně se drž moudrých rad:
kernel_panic [passed] píše: už nikdy Windows 7 Manager nepoužívej...

ani jiné podobné nesmysly.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ElCon 18. 2. 2011 19:25

to Milanr1:

Díky za tipy.

ad A ) Ovládací panely nelze spustit ani z nouzového režimu tzn. ->

ad B ) chtěl bych se vrátit do doby, kdy bylo vše v pořádku, ovšem bod obnovy se mi zobrazuje jen jeden. A to dva dny zpět. Jinak nic. Je mi jasné, že toto jsem si způsobil díky tomu Win7Manager (který už na vaše rady opravdu používat nebudu), který mi asi v rámci šetření hdd vytváření bodů obnovy zakázal.

Co teď? Ideální by bylo něco jako "oprava" jak byla ve Windows XP. Není něco podobného?

Děkuji !
wAr3z. p0m0zT3 v b0jI, kT3rý j3 zDáNliVě pR0hRaNý
ElCon
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 2. 2011 21:21

Ale je, nabootuješ instalačku, pečlivě čteš, co píše a dáš opravit.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beatman 18. 2. 2011 22:00

no, ked som sa stym stretol naposledy, bolo to v dosahanom WGA, ktory obmedzil pracu pod widlami
Beatman
Junior

Odeslat příspěvekod ElCon 18. 2. 2011 22:55

to Beatman:

opravdu? Myslel jsem, že to max zčerná obrazovku, popř. vyhazuje nějaké hlášky. To, že nejedou ovládací panely WGA dělat IMHO nemůže !?

Asi na to kašlu a systém opravím přes DVDčko (pokud to funguje stejně jako to fungovalo u XPček, není co řešit :) )
wAr3z. p0m0zT3 v b0jI, kT3rý j3 zDáNliVě pR0hRaNý
ElCon
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků