Ovladače pro skener UMAX Astra 4700

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 27. 2. 2011 14:15

Chystám se přejít z Windows XP na Windows 7 a pomocí microsoftího "Poradce pro upgrade na systém Windows 7" jsem zjistil, že ovladače k mému skeneru nejsou kompatibilní s Windows 7. Na webu UMAXu žádné novější ovladače než pro Windows XP nejsou ke stažení. Když jsem poslal dotaz na technickou podporu UMAXu, ani se neobtěžovali odpovědět. :-\
Existuje ve Win 7 nějaký univerzální ovladač skenerů od Microsoftu, který by se dal použít i pro UMAX Astra nebo jak se to dá řešit, když samotný výrobce skeneru ovladače nedodává?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod la_da 27. 2. 2011 14:18

Pomocí kompatibility to nepůjde?
la_da
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 2. 2011 14:18

Pokud výrobce nedodává podporu pro tento skener pro Windows 7, pak není jistota, že bude správně fungovat.

Můžeš to řešit cca dvěma způsoby:
1) Koupě nového skeneru, který má podporu pro Windows 7 příslušné verze
2) Koupě licence Windows 7 Professional nebo vyšší, který má v sobě XP Mode a skener spouštět pomocí něj
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 27. 2. 2011 18:30

Ad 1: Pěkně děkuju, kupovat s každým dalším OS od Microsoftu kompletně nový hardware a periferie.

Ad 2: Ten XP Mode, to je co a jak to funguje?

Teď mě ještě napadá, když ASUS nepodporuje Win 7 ohledně ovladačů základní desky, můžu použít ovladače pro Windows Vista nebo by v tom taky mohl být problém?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 2. 2011 18:55

radek.kovacik píše:Ad 1: Pěkně děkuju, kupovat s každým dalším OS od Microsoftu kompletně nový hardware a periferie.

Není potřeba ;) Jen prostě muzeální kousky nepatří k moderním operačním systémům. Pokud nechceš upgradovat HW, tak není vhodné kupovat licence na nový SW.


radek.kovacik píše:Ad 2: Ten XP Mode, to je co a jak to funguje?

http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx
Virtuální Windows XP, u kterých můžeš spouštět přímo jednotlivé aplikace nainstalované v nich bez nutnosti spouštět celý OS.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JirkaL. 27. 2. 2011 20:09

Podobný problém jsem měl se skenerem Umax Astra Scan 6750, v době, kdy jsem přecházel na sedmičky, tak nebyly ovladače k dispozici, náhodou jsem zjistil, že se vlastně jedná ve skutečnosti o skener Plustek OpticPro ST48 a na stránkách http://www.plustek.de ovladač na sedmičky už byl, Umax uveřejnil stejný (identický) ovladač asi až o 3/4 roku později. Na dotaz mi tehdy také neodpověděli. Informaci, o který typ skeneru Plustek jde, jsem našel v jednom ze souborů v adresáři s instalací ovladače (mám dojem, že to byl soubor *.inf), takže by mohl pomoct i v tomto případě obdobný postup
JirkaL.
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 27. 2. 2011 20:31

Ve W7 32 bit jsem zprovoznil Astru 610p, že jsem jednoduše nainstalil ovladače co byly pro W98 a fugovalo to. Zkus to. Případně zkus potom instalit v režimu kompatibility.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 28. 2. 2011 18:24

Zřejmě to budu muset vyzkoušet pěkně popořádku - cestou nejmenšího odporu. Nejdřív tam zkusím nainstalovat ovladače pro Windows XP klasicky, poté v režimu kompatibility a nakonec v XP mode. Uvidíme, co z toho se chytí.

A jak je to s těmi ovladači základní desky ASUS - dají se v sedmičkách použít ovladače pro Windows Vista?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 2. 2011 18:32

Montuješ dohromady dva diametrálně odlišné dotazy.
Nenapsal jsi přesný typ MB.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 2. 3. 2011 18:19

Já jsem nechtěl zakládat další vlákno, protože se to týká stejného problému - neexistující ovladače pro Windows 7.
To řešení se nějak liší podle typu základovky? Jedná se o P5LD2 Deluxe.
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 3. 2011 08:00

Ovladače pro chipset se samozřejmě mohou diametrálně lišit podle typu MB.
Položil jsi v jednom threadu 3 diametrálně odlišné dotazy:
1) ovladače skeneru;
2) ovladače MB;
3) instalace XP-mode
a přitom jsi neuvedl základní info: verzi a edici plánovaného OS W7!
Doplň.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 3. 3. 2011 14:00

Milanr1:
Měla by to být 32 bitová verze Professional nebo Ultimate (to se ještě rozhodnu).

To je zajímavé, jak se ti ten počet tzv. "diametrálně odlišných otázek" zvyšuje. Nemáš v počítači nějaký virus? ;-)
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 3. 2011 18:22

Díky za vtípky! 8-D
(1) Už Bari007 Ti napsal nejelegantnější řešení:
Bari007 píše:XP Mode a skener spouštět pomocí něj

http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx

(2) V 32-bit OS W7 by mohl skener teoreticky fungovat i v nativním OS.
Zkus nainstalovat v admin účtu ovládací program skeneru z OS WXPP/32 v režimu kompatibility.
Pokud se nezadaří:
Odinstaluj nefunkční program a zvol vyzkoušený postup Jirky (viz výše).

(3) Ovladač chipsetu neinstaluj, OS W7 SP1 ho už obsahuje.
Zkontroluj to ve Správci zařízení:
devmgmt.msc
CD dodaný k MB je v OS W7 zcela k ničemu, resp. jedině na škodu, pokud z něj (omylem nebo z bl.bosti) někdo něco nainstaluje. Ovladače se vždy stahují aktuální od výrobce.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 11. 3. 2011 11:05

Milanr1:
1.) a 2.) OK, vyzkouším a uvidím.

3.) Já jsem ani neměl v plánu instalovat ovladače z CD, dodaného se základní deskou, ale stažené z webu Asusu. Na CD jsou ovladače myslím jenom pro XP, na webu jsou však taky jenom pro Visty. Myslíš, že ovladače dodané od Microsoftu spolu s Win 7 budou novější (nebo vhodnější) než ty na webu Asusu?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 3. 2011 11:19

ASUS ani MS nemá k dispozici ovladače pro daný chipset/OS:
radek.kovacik píše:A jak je to s těmi ovladači základní desky ASUS - dají se v sedmičkách použít ovladače pro Windows Vista?

Proč prostě nenainstaluješ OS Vista/32, který je plně kompatibilní s daným MB? Licence OS Vista stojí stejně jako licence OS W7. Navíc máš větší šanci ke zprovoznění starého skeneru.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků