Win7 občas nenačtou všechny tray ikony

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 8Paul 2. 3. 2011 15:50

Mám Win7 Home Premium 64bit OEM. Občas když naběhne PC, tak se nenačtou všechny tray ikony - mám tam: last.fm, coretemp zobrazení teplot, MSI Afterburner + teplotu, Xonar Audio center, MS Security Essentials, zvuk, síť..

No a občas prostě win najedou, ale některý z těch ikon tam chybí (přitom programy běží, v task manageru jsou). Vypnutí a zapnutí toho programu to řeší, ikona se po zapnutí objeví.

Měl jsem jedno PC s win7, tam se to dělo, teď mám po upgradeu (sandy bridge etc) a reinstallu win7, a dělá to zase.

Osobně bych si tipnul že to je tím, že win načítají všechny programy naráz, a občas se načtou dříve nežli samotnej tray, takže se v něm pak neobjeví.

Dělá to ještě někomu, a jak to řešit? Dost to otravuje. Na XP se mi tohle nikdy nedělo >:-(
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wayne 2. 3. 2011 19:25

Občas se mě to také stane, ale není to pravidelně. Sem tam do týdne dvakrát. Ale určitě to neřeším restartem aplikace. Prostě se odhlásím z účtu a znovu přihllásím. Můj typ je na antivir a jeho probýhající test při spouštětní systému, kdy zatíží docela dost procesor. Mám také MS Security Essentials a tyto problémy se začali stávat právě po jeho instalaci. Ale rozhodně tuto banalitu neřeším.
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 2. 3. 2011 21:35

A nerestartuje se nahodou predtim explorer?
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 3. 2011 10:53

pokud je to obdoba legendárně známýho problému ještě z dob WXP, tak můžeš použít například Startup Delayer, což bych samozřejme nedoporučoval, aplikace je několik let mrtvá...

třeba existují nějaký udržovaný alternativy...

osobně bych to vyřešil pomocí scheduleru; je součástí systému a nabízí podstatně širší škálu využití, pokud věnuješ čas jeho (alespoň letmýmu) studiu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008