reštart (?) windowsu 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mademan 1. 4. 2011 14:22

dobrý deň
mám problém, kamarátka mi zverila svoj hp mini 210 do rúk na údržbu s windows 7 starter. vyčistil som ho cez ccleaner, všetko bolo v pohode. dal som ho skenovať, či nemá nejaké vírusy cez nod32, nič mi nenašlo, tak som ho kľudne vypol. na druhý deň si ho ona zapla, a bohužiaľ, systém sa podobá systému windows 2000, neviem ako to mám zmeniť na pôvodný windows 7 štýl. taktiež mi píše, že sound device is not running, neviem kde je problém. poradíte mi, ako zmením štýl na pôvodný ?
ďakujem
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 4. 2011 14:52

To neudělala dobře kamaradka že to svěřila někomu kdo tomu prd rozumí.Začni od začatku - než začals jakekoliv zasahy na cizim stroji a systemu kteremu nerozumiš udělal sis asi pomoci backup seven zalohu.Tak ji požij.Kdyby ne tak tak použij rstrui.exe.Vrat se v čase před tvuj zasah,pak to dej kamošce zpatky a at to předa někomu kvalifikovanemu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 4. 2011 14:57

win+r > cmd > net start Themes
funguje?

pokud ano, nastav si Themes na automatický spouštění:
win+r > services.msc > themes > run: auto
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mademan 1. 4. 2011 15:01

kernel_panic : access is denied
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 1. 4. 2011 15:03

mas zaple UAC. spust si elevovany cmd.exe a "net start themes" v nem

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mademan 1. 4. 2011 15:16

oooooooooo : tak robil som to niekoľko krát a nič zlé sa nestalo... rstrui.exe nefunguje kvôli 0x80042302. hľadal som to na nete, našiel som toto

http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... f00b2be59a
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 4. 2011 15:21

Myslim že rozumější bude stejně rstrui.exe,nahozeni puvodniho tematu je drobnost oproti tomu že driver pro zvuk nepracuje nahle korektně - zajimalo by mně jesli se to stalo po uspaní a naslednem probuzení, ted jenom očkem koukam že maš editovaný post.Když tak na to koukam tak cekem solidně zlikvidovals co se dalo.Myslim že navrat do stavu funkční ale přes F8 neboli bod obnovy!!! bude rozumější.
To že VSS je v kelu jde zjistit přikazem a v tom připadě bych notas stahl zpět a někomu předal,bude tam toho vic na čem bude nutno zapracovat.Samozřejmě jestli někdy v minulosti v ramci optimalizace a ruzných autofixerů vypnuls dane služby zodpovědne za běh tak je bezpředmětne ted něco kolem bodů obnovu a zaloh řešit.
Naposledy upravil oooooooooo dne 1. 4. 2011 15:38, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mademan 1. 4. 2011 15:29

takže chyba je kde ? pokazil som notebook tým, že som ho dal esetom prehliadnuť ? reinštalácia OS by nepomohla ?

inak nie len driver pre zvuk, ale aj pre pripojenie na sieť....
a stalo sa to po vypnutí a následnom štarte
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 4. 2011 15:44

No editoval jsem post a tys pripsal dalsi mezitim.Tak začni od začatku.Zjisti stav služby zodpovědne za to abys vubec mohl použit věci ala bod obnovy.Zjisti udalosti v eventlogu za casove obdobi od stavu funkčnost - nefunkčnost.Jdi do kategorie system na zacatku nebo s vytvoř vlastni filtr.Vlez do logu Nodu atd atd.
Pokazils ho tim že klikals bez toho že bys věděl proč.Nema cenu to nějak hlouběj probirat.Pokud věc byla funkční a nasledně je nefunkční existují dvě varianty - zavada hardwarová a softwarová.Vzhledem k posloupnosti co se na notasu dělo snad nebudeš se zdržovat s variantou ono samo a HW problem asi taky jde vynechat.Zbývá varianta se skoro 100pro pravděpodobností - kdo toho vrtal ten to rozvrtal.
Opravna instalace by samozřejmě měla zabrat.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 4. 2011 15:54

Odpověděl sis sám:
Mademan píše:vyčistil som ho cez ccleaner

Co s tím?
1) Pokud jsi před touto akcí vytvořil zálohu OS, prostě ji použij: sdclt.
2) Příště nepoužívej libovolné nástroje bez přemýšlení.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 4. 2011 15:56

nelze - zodpovědna služba je KO
Kód: Vybrat vše
prostě ji použij: sdclt

A to je minimum,mam pocit že kdybych zjištoval stavy uložiště došel by k zajimavým vysledkům.Na zalohu jsem se ho ptal v prvnim postu.Zodpovědný je NOD - přesněji funkce kdy VSS pošle do haje děla to Smart Security v určitem nastavení a klikaní ala automat a cihla na entru.
Schhvalně co vyhodí vssadmin list shadowstorage
Protože zaloha nebyla udělana ok,netřeba řešit ale nefunguji ani body obnovy a myslim že uložiště bude čisté a těch neběžicich nebo polofunkčnich služeb a drivrů je hromada.A to je jenom to o čem se ví.
Opravna instalace bude asi rychlejšíí - o data přijit nejde ma možnost je poslat pryč at už se potom děje cokoliv.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tc 1. 4. 2011 16:41

Mademan píše:dobrý deň
mám problém, kamarátka mi zverila svoj hp mini 210 do rúk na údržbu s windows 7 starter. vyčistil som ho cez ccleaner, všetko bolo v pohode. dal som ho skenovať, či nemá nejaké vírusy cez nod32, nič mi nenašlo, tak som ho kľudne vypol. na druhý deň si ho ona zapla, a bohužiaľ, systém sa podobá systému windows 2000, neviem ako to mám zmeniť na pôvodný windows 7 štýl. taktiež mi píše, že sound device is not running, neviem kde je problém. poradíte mi, ako zmením štýl na pôvodný ?
ďakujem

Nejlepší co může být, je hrabat se v něčem čemu nerozumíš a ještě pokud to patří někomu jinému.
Co se týká zvuku:
Buď systém nenadetekuje ovladače zvuku (stačí znovu nainstalovat) nebo je vypnutá služba windows audio (stačí povolit službu)
Theme snad na windows starter ani nejde normalně změnit, vyžaduje to zásah do systému

Mademan píše:kernel_panic : access is denied

Boha, tak si přiděl práva
tc
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 4. 2011 16:51

Služba se vypina v připadě že Visty nebo Seven uspiš - proč jde dohledat i jak se to řeší..Nepomůže pouhé povolení,po dalším restartu,uspání je problem zpět.Zjištění že jde o daný problem-vyhledej služby s stavem neběžící - nikoliv stopped ktera maji nastaven autostart.Je na to přikaz ktery mu vyhodí všechny takove ale myslim že dotyčný již reinstaluje :-) a cokoliv jineho je vzhledem k jeho zkušenostem zbytečna ztrata času.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mademan 1. 4. 2011 17:02

ďakujem za pomoc :) najlepší bude asi reinstall, nechám to skúsenejším. ale zas neviem prečo to niektorí beriete s nervozitou, dobre, spravil som chybu, ale zas na to aby som "prečistil" som dostatočne skúsený, robil som to neraz, aj takým istým postupom, a nikdy nie typom enter enter next next....

spravil som zálohu registrov, loadol som, ale nič sa nezmenilo, skúšal som inštaláciu driverov, nič...vypisovalo mi, že zariadenia nebudú pracovať správne.
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 4. 2011 17:10

No enter a next je postup pokud použiji nějaký autočistič nebo jeho obdobu aniž bych měl tucha že v nastavení X je defaultně zapla volba Y ktera znehybni nebo nějak manipuluje s Z.To že je zaplá zjistiš až se sejdou neštastne okolnosti kdy potřebuješ ono Z...
K VSS napřiklad a Eset Smart Security bys našel sahodlouhe story a netyka se jenom Nodu.U jednoho Security centra napřiklad maximum security znamenalo něco jineho než si ti co ho použivali představovali,nasledně o rady psali z nahradnich strojů,takže neber to jako nějaký ultra ůlet.Ale fakt je ten že to že desetkrat něco použiji neznamená že to dělam dobře pokud evidentně nevím co dělam a nejsem schopen zjistit co jsem dělal - to je konstatovaní faktu a ne proživání.
Naposledy upravil oooooooooo dne 1. 4. 2011 17:16, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků