překrytí seznamu oken aktivním oknem (Alt+Tab)

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jedle 19. 4. 2011 13:56

Při přepínání oken pomocí klávesové zkratky Alt+TAB mi najednou aktivní okno začalo překrývat přehled ostatních otevřených oken :(. V praxi to tedy znamená, že pokud je dané okno maximalizováno, tak mi úplně zmizí daný přehled.

Přehled aktivních oken - nezakrytý
b.png
nezakrytý přehled

Přehled aktivních oken - zakrytý aktivním oknem
a.png
zakrytý přehled

Při opakovaném tisknutí Alt+TAB dochází k zobrazení dalších oken jakoby naslepo. Nemohu tak rychle přejít na jiné okno (nevím, které bude následovat). Není také možné využít rychlého přechodu výběrem okna v přehledu pomocí myši.

Donedávna zůstávalo aktivní okno vždy POD přehledem oken. Najednou se toto chování změnilo. Netušíte čím by to mohlo být? Googloval jsem všude možně, ale rozumné řešení se mi zatím najít nepodařilo :(
jedle
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 19. 4. 2011 14:13

začni vypnutím Aero Peek
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 4. 2011 14:15

Pokud jsem to pochopil správně, tak je to vlastnost.

Pokud se při přepínání oken zdržíš na nějaké položce, ukáže se ti její náhled v reálné velikosti. Když poté začneš přepínat okna dál, tak už přepínáš mezi těmi náhledy oken ve skutečné velikosti.

Je to stejná vlastnost, jako když si v hlavním panelu ukážeš malý náhled okna a na tento náhled pak najedeš myší - také se ti zobrazí náhled v plné velikosti a překryje ostatní otevřená okna.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jedle 19. 4. 2011 14:42

@Krenel_panic: Vypnutí Aero Peek jsem zkoušel ... bohužel nedošlo k žádné změně.

@Bari007: Rozumím. Obecně se jedná o vlastnost. Za chybu však považuji, že se okno ukáže nad přehledem oken a ne pod ním (tak, jak tomu bylo doposud) ... pokusil jsem se více názorně předvést na níže uvedených screenshotech.

drive.png
dříve

nyni.png
nyní

Ještě cca před 14 dny to fungovalo normálně :/. Nechápu :-|
jedle
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 19. 4. 2011 14:52

nějaký radoby čištění registrů? tweakování systému? instalace nekompatibilní utilitky?

tvůj problém výsostně souvisí s Aero Peek...

když nepomohlo vypnutí aero peek v nastavení taskbaru, vypni ho v nastavení výkonu systému (win+r > systempropertiesadvanced > performance > [settings] > [ ] enable aero peek)

v každým případě zabere novej nepoškozenej profil...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod jedle 19. 4. 2011 15:11

kernel_panic [passed] píše:nějaký radoby čištění registrů? tweakování systému? instalace nekompatibilní utilitky?

Nic, čeho bych si byl vědom

Máš pravdu, vypnutí Aero Peek přes systempropertiesadvanced pomohlo ... respektive vypnulo Aero Peak ... Díky!
jedle
Junior