Obnova ze zálohy

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 9. 2011 12:41

ooooooooo: Už se v tom ztrácím (a nesedím zrovna u W7): Takže když vyjdeme z videa na stránce http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... -and-files , tak když kliknu vlevo na "Create a system image" (respektive na český ekvivalent), vytvoří se bitová kopie.
Když kliknu na vpravo na backup now, vytvoří se ta "parodie", jak to nazýváš a jsou to v principu přírůstkové zálohy (s možností plánování).

Nebo jsem zase vedle jak ta jedle?

cica18:
ooooooooooo napsal "viz postup výše", asi myslel ten můj (doufám, je to dost nepřehledné):
Seženeš jiný počítač. Necháš v něm (pro jistotu) jenom jeden HDD, ten, který je určený k přepsání. Nabootuješ ze záchranného CD (nebo originál instalačního DVD Windows) a zvolíš, že se má systém obnovit ze zálohy na externím disku. (Mělo by jít zvolit, které soubory / adresáře chceš obnovit, takže by nemělo být nutné rozbalovat celou zálohu.)

Pak už můžeš připojit ten systémový disk toho počítače, nabootovat z něj a číst data z tohoto obnoveného disku
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2011 12:57

Ne tak uplně zkusim to lidsky popsat s timto mně MS maximalně krká protože neni schopen dobre věci srozumitelně podat - prodat.
co nejednodušej.
česka verze win
start - zalohovani -zalohovat počitač - vytvořit bitovou kopii systemu,mala poznamka,bohužel v nejlepšich tradicich MS je to blbě popsaný,ono jde vytvořit bitovou kopii jakehokoliv oddílu - kam chcete uložit - na pevny disk - cesta.
V připadě edice bussines atd tak i na sit.
A ted ještě tam jsou triky typu že i když zakaže pruvodce na umistněni D protože je na stejnem fyzickem disku jako C co zalohuju tak tam mužu vesele zalohovat,stači znovu kliknout,navic existuje možnost defakto rozdilovek i v připadě bitove kopie ale zase to nikde neni vidět na prvni pohled plus existuje možnost takoveho primitivniho vylučovani ale to bych nechal bokem,jako cíl nelze mit jednotky sifrovane bitlockerem,pochopitelně tovarni a system reserved a určite speciality u sitovych disků.ve stručnosti to je vše.
Jo ještě maly dodatek i v připadě toho o čem se baviš ty backup now nebo spiš file backup lze pořešit aby to nebylo v tom formatu který nejde připojit jako image,upřimně řečeno vyfučelo mně to z hlavy step by step postup protože ja defaultně použivam něco jineho a toto naostro ne na mojem stroji ale jinde kde nemam licence na zalohovaci program co běžně použivam a přitom tam jsou seven.
Vzhledem k tomu že nikdy jsem nezažil aby nebyl dostatek mista tak prostě nastavim plan s tim jak se maji průběžně chovat zalohy - kdy a ktera se ma snaznout v připadě že na vyhraženem oddíle je malo mista tak file backup neřešim,vyhody nula nevyhod hodně.Jedina ktera je zřejma - neboli RESTORE FILES jde řešit napřiklad viz vyše mount a copy paste nebo v hodně připadech a to se až divim že to funguje previous.Nicmeně protože si myslim že se to použiva aby slovo reinstal mě člověk jenom v slovniku cizich slov je bitova kopie jasna volba.
Nejsem si ted stopro jist ale mam pocit že při prvnim spuštěni toho zalohovaci centra volba backup now může klidně vytvořit bitovou kopi.ZAPOMNĚL JSEM TO NEJDULEŽITĚJŠI kličova je totiž volba nechat rozhodnout mne a potom se ti teprv objevi všechny volby.Změnit nastaveni - nechat rozhodnout mne.
Obrázek

-- 06 zář 2011, 14:35 --

jenom mala poznamka,nechci to slučovat k minulemu postu,pokud by měl dotyčný problem s vytvořenim recovery disku na novem stroji - viz přispěvek vladimira,fakt se to může stát na některých notasich nebo spiš netboocich pro ktere nemam ani slov jak je nazvat ho prostě vytvořite a ono nic,duvod je popsanej ve foru ale nema cenu to rozebirat,je možnost stahnout pro 32-bit nebo 64-bit prostě z netu.
je to od lidi spojených s easybcd takže http://neosmart.net/blog/2009/windows-7 ... air-discs/
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cica18 7. 9. 2011 09:00

mam notebook HP 4510S a jeste dva mesice je v zaruce, ted jak jsem psal mi pravdepodobne odesel HDD a hlasi to postartu 1720 - S.M.A.R.T Hardrive detects immitent failure, HDD test in f10 setup. no proc to pisu.....notebook samozrejme odesilam na reklamaci do czc, ale je mi obratem sdeleno na muj dotaz ze poskozeny HDD pokud bude mi nevrati zpet a tak nemam sanci dostat z nej u kamarada co ma k tomu pristorje a nastroje posledni data (pokud by to samozrejme slo).....sakra to je situace, to sem tedy necekal.....vrtat do notebooku pred odeslanim jsem samozrejem nemohl kvuli zaruce, takze ma clovek asi holt smulu kdyz pravidelne nezalohuje i kdyz by se treba k datum pozdeji dostal.....pristi notebook tedy uz jenom takovy kde lze HDD oddelit bez ztraty zaruky, existuji takovy? pry ano
cica18
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 9. 2011 09:42

Pevný disk je uživatelsky vyměnitelná komponenta a o záruku nepřicházíš.

Nicméně zálohovat by měl každý a vždy a ten kdo nezálohuje si zaslouží přijít o data, aby poznal, že zálohování není jen reklamním tahem prodejců nebo autorů zálohovacích softwarů.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 9. 2011 10:07

Kód: Vybrat vše
pristi notebook tedy uz jenom takovy kde lze HDD oddelit bez ztraty zaruky, existuji takovy? pry ano
Vrtat se nikam nemusiš ,v připadě přištiho notebooku ti stači jednoducha operace.jednou za X - interval si určiš sam připojiš externi HDD a provedeš incrementalni zalohu,rozdilovou zalohou.To je vše,nema to nic společneho s oddělovaním HDD.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 29. 10. 2012 14:23

Měl bych dotaz k obnovení PC ze zálohy v případě selhání HDD, ještě jsem to neřešil, ale pro případ, že by ta situace nastala (v PC jsou SSD).

Síť: 5 PC (Win7 Pro OEM) + Server HP N40L (Win Server Home), propojeno kabely přes switch.

- na všech PC je nastavena pravidelná záloha/denně celého disku(bitová kopie) na server
- když odejde SSD disk a já dám dočasně do PC klasický, bude po obnovení nějaký problém s licencí ? A v případě, že jej nahradím novým, stejné značky a typu ?
- půjde záloha vůbec obnovit bez nutnosti nové instalace OS když po instalaci musím doinstalovávat ovladače síťové karty ? Nemá MS třeba nějakou utilitu na USB flashku, která by sloužila pouze k nabootování a obnově zálohy ze sítě ?
- v PC je tento typ MB: http://www.czc.cz/intel-crow-point-boxd ... 30/produkt

díky
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 10. 2012 14:36

Pokud máš bitovou kopii, tak ji jen obnovíš na nový disk a funguješ dál.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 29. 10. 2012 14:38

To je jasné, teda bylo by fajn, kdyby to tak fungovalo :) Šlo mi ale hlavně o tu licenci a nutnost nové instalace Win kvůli ovladačům síťové karty...
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 10. 2012 14:40

Jak líp to jen popsat... Prostě systém bude ve stavu, jako když jsi udělal zálohu. Pokud jsi měl v době zálohy nainstalované ovladače síťovky a systém aktivovaný, tak budou nainstalované ovladače i aktivovaný systém po obnovení ze zálohy.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 10. 2012 14:45

můžeš si udělat svoje winpe nebo klidně i svoje modifikovane winre hodit ho na flashku, ta bude bootovaci,je zde možnost pokud maš nějakyho exota chipset tam nacpat driverů kolik je libo ja tam mam komplet balik sitovejch .Po bootu se zepta jestli povolit sit - odpověd ano a potom podle toho co chceš dělat dal.Cesta k bitove kopii,přenos souborů,oprava něčeho, konzole atd atd.Zaleži jenom jake si vyrobiš nebo stahneš.MS poskytuje Microsoft Diagnostic and Recovery Toolset se kterym jde dělat ledacos nebo si prostě vyrobiš sam klidně i lepší.Odkazů když to začneš hledat myslim najdeš hodně.
Kód: Vybrat vše
Jak líp to jen popsat... Prostě systém bude ve stavu, jako když jsi udělal zálohu

Jde mu o to že si potřebuje sahnout na sit - pro obraz kterej leži na siti a ktery chce nalit na stroj a to ve chvili kdy nic neni funkční..
Naposledy upravil oooooooooo dne 29. 10. 2012 14:47, celkově upraveno 1
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 29. 10. 2012 14:45

OK, takže předpokládám, že to nebude chtít novou aktivaci když se změní typ HDD v PC, resp. když obnovím zálohu na jiný typ HDD, přičemž ostatní komponenty zůstanou nezměněny...

S tou síťovou kartou, asi jsme se nepochopili :)

Do PC dám nový HDD, čistý. Záloha je uložena na serveru. Když budu chtít PC obnovit ze zálohy na serveru, tak pravděpodobně narazím na to, že to tu síťovku nebude znát. Jde to řešit jednodušeji než tak, že znovu nainstaluji Win7 + ovladače síťovky a až pak obnovím PC ze zálohy na serveru ?
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 10. 2012 14:47

Jde to řešit přesně tak jak ti popisuji.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 10. 2012 15:06

kapitan_marciano píše:Do PC dám nový HDD, čistý. Záloha je uložena na serveru. Když budu chtít PC obnovit ze zálohy na serveru, tak pravděpodobně narazím na to, že to tu síťovku nebude znát.

To se Ti může stát, pokud použiješ k obnově OS orig. inst. DVD W7 a NIC = nestandardní nebo příliš starý/nový typ.
Jestliže sis vytvořil (nebo vytvoříš) záchranný CD/DVD:
sdclt
v daném OS v okamžiku, kdy jsou už nainstalované všechny ovladače, nemusíš se při obnově stavu OS ze zálohy obávat, že by nenašel NIC. ;-)
Naposledy upravil Milanr1 dne 29. 10. 2012 15:07, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 29. 10. 2012 15:07

Už na to koukám, díky, když jsem psal a odeslal ten svůj příspěvek, tak tu tvá odpověď ještě nebyla :)

Jde mi pouze o to nabootovat z flasky např., dostat se k záloze na serveru a onu zálohu dostat do PC aniž bych musel znovu instalovat OS atd., nic víc :)

Tedy díky za tipy, mrknu na to a něco vhodného vyberu, ať jsem připraven pro případ, že dojde nějakým nepříjemnostem :)
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 10. 2012 15:10

Moudré!
Škoda, že každý systémák není tak předvídavý. :-/
O BFU ani nemluvě. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka